Kodėl opozicija išėjo iš Seimo salės ir neplanuoja į ją grįžti?

 Kodėl opozicija išėjo iš Seimo salės ir neplanuoja į ją grįžti?

V. Skaraičio/lrytas.lt nuotr.

„Darbiečių“ seniūnas V. Fiodorovas: „Išėjome ir, jei niekas nepasikeis, – negrįšime

Praėjusią savaitę Darbo partijos frakcija paliko Seimo salę ir dirba atskirai. Taip pat pasielgė ir visa opozicija. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į valdančiųjų nenorą dirbti Lietuvos žmonėms ir jų dirbtinai keliamą įtampą.

Darbo partijos frakcija supranta, kad karas ir energetinių išteklių brangimas turi įtakos kasdienei valstybės veiklai. Verslas vėl patiria įtampą, juk po COVID-19 dar nespėjus tvirtai atsistoti ant kojų, smogė naujos problemos.

Pasak Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, manantys, kad opozicija žaidžia ambicijų žaidimus ir rezga politines intrigas, turėtų labiau įsigilinti į situaciją.

„Viskas yra visai ne taip jau paprasta, o labai rimta. Jūs matote, kas darosi prekybos centruose ir turguose. Matote tuos naujus skaičius degalinių švieslentėse ir sąskaitose už butą.

Ir čia tik pradžia – nieko nesiimant bus dar blogiau. Suprasdami, kas gali laukti Lietuvos žmonių, jei valdantieji ir toliau tęs nesąmones, siūlėme ir tebesiūlome ne vieną situaciją galinčią pakeisti išeitį.

Mes, skirtingai nuo kai kurių juos išrinkusius žmones užmiršusių Seimo narių, atstovaujame savo rinkėjams. Kalbame už juos ir už kitus, kuriems šiuo metu nepakeliamai sunku. 4 iš 10 mūsų šalies žmonių šiuo metu gyvena nuo algos iki algos. 115 tūkstančių žmonių gyvena iš minimumo. Todėl mes sakome – atsibusk, Vyriausybe, – ką tu darai?“, – sako Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas.

„Darbiečių“ seniūnas Viktoras Fiodorovas: „Išėjome ir, jei niekas nepasikeis, – negrįšime.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Darbo partija siūlė įvesti lengvatinį 5 proc. PVM būtiniausiems maisto ir ekologiškiems produktams, nereceptiniams vaistams ir medicinos priemonėms bei gamtinėms dujoms, centralizuotam šildymui ir karštam vandeniui paruošti.

„Valdantieji pasakė – nereikia. Mes ir vėl siūlėme Vyriausybės pateiktą priemonių paketą papildyti PVM lengvata būtiniausiems maisto produktams: aliejui, daržovėms, duonai, kruopoms, makaronams, miltams, pienui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, vaisiams. Valdantieji ir vėl sakė – nereikia.

Teikėme savo ir palaikėme kitų kolegų teiktus siūlymus įvesti lengvatinius PVM tarifus, skirtus energetinių išteklių kainų augimo stabdymui. Juk Vyriausybė pamiršo apie 700 tūkst. Lietuvos gyventojų, besišildančių individualiai ir numatė lengvatą tik centriniu šildymu besinaudojantiems gyventojams. Valdantiesiems ir to nereikėjo“, – teigia V. Fiodorovas.

4 iš 10 mūsų šalies žmonių šiuo metu gyvena nuo algos iki algos. 115 tūkstančių žmonių gyvena iš minimumo. Todėl mes sakome – atsibusk, Vyriausybe, – ką tu darai?

V. Fiodorovas

Drastiškai išaugus kuro kainoms Darbo partija pastebėjo, kad reikšmingai padidėjo valstybės biudžeto surenkamos pajamos už parduotą kurą. Partijos nariai kreipėsi į Vyriausybę, siūlydami gyventojams kompensuoti kuro kainas, kaip tai šiuo metu daro tokios pasiturinčios Europos šalys, kaip Prancūzija ir  Italija. Valdantieji šį siūlymą atmetė.

Kartu su kolegomis iš opozicijos „darbiečiai“ teikė ir įstatymo projektą, numatantį mažinti akcizą iki minimalios ES leidžiamos ribos. Valdantieji pareiškė, kad to nereikia.

„Siūlėme, jog pensinio amžiaus asmenims, mirus jų sutuoktiniui, vietoje mažesnės pensijos, būtų mokama didesnė mirusio sutuoktinio socialinio draudimo pensija. Juk dabartinė tvarka, kai vienas iš sutuoktinių, kurio pensija buvo didesnė, miršta, verčia likusį senjorą atsidurti skurde. Valdantieji vėl pasakė – nereikia.

Matėme, kaip į Lietuvą atvykus tūkstančiams pabėgėlių, kaista situacija, siūlėme įsteigti pabėgėlių iš Ukrainos koordinavimo centrą, nes registracijos centrų tikrai nepakanka. Valdantieji sako – nereikia“, – dar vieną valdančiųjų abejingumo tam, kas vyksta šalyje, pavyzdį pateikė parlamentaras V. Fiodorovas.

Tarsi to būtų negana, Seimo opozicija nušalinta nuo pirmininkavimo. Posėdžiai vyksta be reikiamo kvorumo.

„Mes jaučiamės gyvenantys ne demokratinėje šalyje, o dešiniųjų diktate, kurio mes nepakęsime. Todėl išėjome ir, jei niekas nepasikeis – negrįšime. Mes neturime kitų priemonių apginti savo rinkėjų. Valdantieji, jūs nepalikote mums kitos išeities. Tol, kol dirbsite tik stambiajam verslui ir pasiturintiems žmonėms, tol jums teks verstis be mūsų. Tikiuosi, jums pavyks tai laiku suprasti ir mes susivienysime kartu spręsti neatidėliotinas mūsų šalies problemas“, – sako Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas V. Fiodorovas.

6 Komentarai

 • Seniai laikas. Kiek ten tuščiai sėdėsir.

 • Atlyginimų jau atsisakėtė ? Ar dar ne ?

 • Oo ir lansbergines siuksles uzsuko pakomentuoti, jau aisku kas cia taip raso 😀

 • Valdantiesiems labiausiai rūpi LGBT paradai, jų partnerystė ir Ukrainos pabėgėliai, kurių dauguma toli gražu neatrodo vargšai pabėgėliai.
  Galima matyti mieste įvairiose vietose tokius naujus džipus su ukrainietiškai numeriais, kurių net sapne neteko dar matyti!
  O dar ir auksas labai rūpi atseit pabėgėliams ir turi paklausą tarp jų.
  Toks įspūdis susidaro, kad Lietuva tapo prieglauda visų ukrainietiškų mafijozų!

  • Komentatoriai, straipsnio antraštė buvo apie opozicijos išėjimą iš seimo salės.Ar perskatėte?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video