Kitose savivaldybėse elektra pinga, o Kėdainiai vietoj 4 tūkst. eurų moka 44 tūkst.

 Kitose savivaldybėse elektra pinga, o Kėdainiai vietoj 4 tūkst. eurų moka 44 tūkst.

Asociatyvi BNS Teodoro Biliūno nuotr.

Kėdainiečiai apiplėšinėjami. Kai kitų rajonų savivaldybės džiaugiasi gerokai sumažėjusiomis sąskaitomis už elektrą, Kėdainiai už ją moka net daugiau nei visas Kauno miestas. Ir taip gali būti iki 2025 metų, nes Kėdainių rajono savivaldybė yra pasirašiusi tokią elektros energijos tiekimo sutartį, kad dabar už elektrą moka net 10 kartų brangiau ir neranda būdų, kaip tokią sutartį nutraukti. Jei anksčiau per tris mėnesius už elektrą buvo sumokami 4 tūkst. eurų, tai dabar už tą patį laikotarpį – daugiau kaip 44 tūkst. eurų.

Elektros kaina išaugo dešimt kartų

Kaip informavo savivaldybė, Kėdainių rajono savivaldybės administracija dėl elektros energijos tiekimo yra pasirašiusi sutartį su nepriklausomu tiekėju – UAB „Enefit“. Sutartis galioja iki 2025 metų sausio pabaigos. Galiojančios sutarties 1 kWh kaina – 0,38394 Eur be PVM.

„Pagal šią sutartį už 2023 metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesius sumokėta 44 tūkst. 175,70 Eur su PVM už elektros energiją“, – informavo Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.

Palyginimui, pagal ankstesnę sutartį, kuri taip pat buvo pasirašyta dvejų metų laikotarpiui, sumos buvo nepalyginamai mažesnės.

Pernai už rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais sunaudotą elektrą savivaldybė sumokėjo viso labo 4 tūkst. eurų.

Iki 2025 metų galiojanti elektros tiekimo sutartis yra itin nepalanki, tad už elektrą Kėdainiai sumoka daugiau nei visas Kauno miestas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kaip sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas, sutartyje numatyta elektros kaina išties yra labai didelė, dėl to savivaldybė su elektros tiekėju vis bando susitarti dėl sutarties nutraukimo. Deja, elektros tiekėjas nėra linkęs nuolaidžiauti.

„Kol kas tiekėjas kategoriškai pasisako, kad šalių susitarimą nutraukti galima tik sumokėjus baudą – 20 proc. už nesunaudotą minimalių elektros energijos kiekį. Bauda būtų tikrai didelė, siektų kelias dešimtis tūkstančių eurų“, – sakė G. Muznikas

Net Kaune sąskaita už elektrą mažesnė

Kauno miesto savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška sakė, kad Kauno miesto savivaldybė nuo 2023 metų turi sudariusi elektros energijos pirkimo sutartį su UAB „Ignitis“.

„Elektros kaina susideda iš dviejų dedamųjų dalių ir mokestį už galią. Pirmiausia – gamyba. NORD POOL kaina + 0,007 („Ignitis“ marža be PVM). Toliau – persiuntimas. 2023 m. 2,14 (persiuntimas) – 0,78 (VIAP) = 1.36 Eur be PVM; 2024 m. 2,49 (persiuntimas) Eur be PVM.

Ir galiausiai mokestis už pareikalaujamą galią. 2023 m. 2,30 Eur be PVM/ kW/mėn.; 2024 m. 3,0 Eur be PVM/kW/mėn.“, – aiškino specialistas.

Jis pateikė 2023 metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesio sąskaitas, kuriose matyti, kad Kauno miesto savivaldybė bendrovei „Ignitis“ už elektros energiją sumokėjo 19,2 tūkst. eurų – perpus mažiau, nei už tą patį laikotarpį už elektrą sumokėjo Kėdainių rajono savivaldybė.

O Kauno ir Kėdainių dydžio lyginti net iš tolo negalima…

Kėdainiai šiuo metu yra pasirašę tokią elektros energijos tiekimo sutartį, kad dabar visais būdais bando ją nutraukti.

Aut. past.

Panevėžyje ir Ukmergėje pasirašytos elektros sutartys leidžia sutaupyti

Tuo tarpu Panevėžio miesto savivaldybei pasisekė sudaryti gerokai palankesnę elektros tiekimo sutartį nei prieš tai. Kaip sakė savivaldybės specialistas Darius Meilūnas, nuo praėjusių metų gruodžio elektros energiją savivaldybei tiekia UAB ,,Enefit“. Ta pati įmonė, kaip ir Kėdainių savivaldybei. Tačiau Panevėžio savivaldybei, skirtingai nei Kėdainių, tiekiama elektra nepalyginamai pigesnė. Vidutinė elektros kaina siekia 0,11404 Eur/ kWh be PVM ir akcizo.

Prieš tai Panevėžio savivaldybė turėjo sutartį su UAB „Ignitis“.

Jei 2022  metais už paskutinius tris metų mėnesius savivaldybė „Igničiui“ sumokėjo 26,6 tūkst. eurų, tai 2023 metais už tą patį laikotarpį – vos 12,4 tūkst. eurų, taigi, daugiau nei perpus mažiau.

Ukmergė taip pat gali džiaugtis sumažėjusiomis sąskaitomis už elektrą. Pasikeitus elektros energijos tiekėjui pavyko gauti ir palankesnes kainas. Štai 2022  metais, kai sutartis buvo sudaryta su UAB „Egto energija“, už lapkritį  buvo sumokėta 3,5 tūkst. eurų, o už gruodį – 4,6 tūkst. eurų.

Pernai sutartį sudarius su UAB „Elektrum Lietuva“, Ukmergės savivaldybės už lapkritį sumokėjo vos 2,2 tūkst. eurų, o gruodį – 2,05 tūkst. eurų.

Širvintos per metus ant didžiausių rajono švietimo įstaigų įsirengė ir saulės elektrines, tad elektros sąskaitos yra visai kuklios.

Aut. past.

Radviliškyje elektra pabrango

Radviliškio rajono savivaldybės atstovė Lina Stirbienė sakė, kad savivaldybė turi sudariusi elektros tiekimo sutartį su UAB „Ignitis“, o elektros paskirstymą koordinuoja AB „ESO“. Sutartis su „Ignitis“ galiojo iki pernai gruodžio 1-osios, tačiau buvo pratęsta dar 6 mėnesiams.

2022 metais per spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesius Radviliškio savivaldybė UAB „Ignitis“ sumokėjo 7,8 tūkst. eurų. Didžiausia sąskaita buvo gruodžio mėnesį ir siekė daugiau kaip 6 tūkst. eurų.

Tuo tarpu 2023 metais už tuos pačius mėnesius Radviliškis sumokėjo jau 8,9 tūkst. eurų.

Tiesa, atskirai mokėta ir AB „ESO“, jų kaina už elektros persiuntimą 2023 metais, lyginant su 2022, sumažėjo.

Vis dėlto nors ir kai kuriose kitose savivaldybėse jaučiamas sąskaitų padidėjimas, jis tikrai nėra toks drastiškas kaip Kėdainiuose. Ir, ko gero, nė vienas kitas rajonas, bent jau iš aplinkui Kėdainius esančių, nemoka už elektrą net dešimt kartų daugiau, kaip kad tai daro Kėdainiai.

Vis dėlto nors ir kai kuriose kitose savivaldybėse jaučiamas sąskaitų padidėjimas, jis tikrai nėra toks drastiškas kaip Kėdainiuose. Ir, ko gero, nė vienas kitas rajonas, bent jau iš aplinkui Kėdainius esančių, nemoka už elektrą net dešimt kartų daugiau, kaip kad tai daro Kėdainiai.

Aut. past.

Jonavoje ir Raseiniuose elektra trečdaliu pigesnė nei Kėdainiuose

Kaimyninė Jonava elektros tiekimo sutartį turi sudariusi su „Igničiu“, o pati sutartis galioja iki 2025 metų vasaros.

Elektros kaina susideda iš fiksuotos dalies, siekiančios 0.0077 Eur/ kWh, bei kintamosios dalies, kuri per spalį, lapkritį ir gruodį atitinkamai siekė 0,102, 0,12 ir 0,106 Eur/kWh.

Už 2022  metų paskutinius tris mėnesius savivaldybė sumokėjo vos 2,6 tūkst. eurų už elektrą. 2023 metais už paskutinius tris mėnesius sumokėjo jau 6,7 tūkst. eurų, tačiau, kaip atkreipė dėmesį savivaldybės atstovė Brigita Šlepetienė, skiriasi objektų, kuriems tiekiama elektra, skaičius, tad ir kainų skirtumas atrodo gana drastiškas. O ir palyginti elektros kainas sudėtinga, mat 2022 metais jos buvo apskaičiuojamos pagal visai kitokią sistemą.

Panašiai kintamą objektų skaičių turi ir Raseiniai. Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Mantas Mazys sakė negalintis pateikti galutinių elektros sąskaitų palyginimui, mat skiriasi objektų skaičius, tad ir sąskaitas lyginti būtų nesąžininga.

Tačiau jis pateikė kainų skirtumus, kurie rodo, kad sutartis su UAB „Ignitis“ savivaldybei leidžia sutaupyti.

2022 metais spalį, lapkritį ir gruodį už elektrą atitinkamai buvo mokėta 0,344, 0,303 ir 0,346 EUR/kWh.

Tuo tarpu 2023 metais už tuos pačius mėnesius elektros kaina buvo kone tris kartus mažesnė ir siekę atitinkamai 0,13, 0,15 ir 0,13 EUR/kWh. 

Širvintose sutaupoma dvigubai, nes įrengtos saulės elektrinės

Širvintose sudaryta elektros tiekimo sutartis su UAB „Elektrum Lietuva“. Sutartyje nurodyta, kad elektros kainos fiksuota dalis siekia 0,008 EUR/kWh, taip pat pridedama ir kintamoji kainos dalis, nustatoma elektros biržoje.

Tačiau Širvintos per metus ant didžiausių rajono švietimo įstaigų įsirengė ir saulės elektrines, tad elektros sąskaitos yra visai kuklios.

„Kalbėti ir lyginti kainas 2022 ir 2023 m. nebūtų logiška, kadangi skiriasi ir tiekėjai, ir suvartojimas, ir kitos sąlygos. Širvintų r. savivaldybė per tą laikotarpį įrengė saulės fotovoltines jėgaines ant didžiausių švietimo įstaigų, savivaldybės administracijų pastatų stogų, pakeitė daug seno gatvių apšvietimo lempų taupiomis LED.

Apibendrinant, 2023 m. išlaidos yra maždaug perpus mažesnės už 2022 m. tą patį laikotarpį“, – sakė Širvintų r. savivaldybės merės patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė.

17 Komentarai

 • Tegu tas plikas arogantiškas asilas ir moka iš asmeninės sąskaitos, kas tokį alfabetą galėjo į vedėjus pastatyti!

 • Svarbu premijas issimokejo, uz 36tuks. to sutaupyti ir skirti ledo arenos mokejimui negalejo, nes savo ruros svarbiau!!!

  • Kas uždėjo parašą ant tokios sutarties?

   • Kas miesto galva???

 • Jei nėra rajone policijos ,prokuratūros ir teismų,o veršelių uodegų raišytojas yra ąsilas ,tai tegul ir moka iš savo kišenės…

 • Tai Arūnas Kacevičius ir Paulius Aukštikalnis buvo valdžioje kai savivaldybė sutartį pasirašė, tai lai pakomentuoja kodėl pasirašė tokiom sąlygom.

  • Reikia ieškot būdu, tikrai rasa, optimalią išeiti, nes kaina beveik dvigubai didesnė nei snd. rinkoje. O gal nenorima ieškot geresnio sprendimo….?

 • ir mes visur,,pirmaujame“,tai atsijungiam velniop nuo Lietuvos ir susikuriam KAR(Kėdainių Asilų Respubiką) su savo valdžia, teismais , policija ir įstatymais.Nukapojam visus kabelius, vamzdžius ir kitas komunikacijas.Uždarom kelius,patvenkiam upes ir įvedam autonomiją,kad ne kokie tai igničiai diktuotų,o mes jiems teiktume savo kainas.Į Kėdainių herbą ant sparno heraldikos komisija turėtų įnešt papildomai dar ir asilo ausis.

 • Tai jo, geriau vogti legaliai ir ijungti durna sypsena lyg niekur nieko

 • Aš tai taip sakau: meras yra rajono valdžia, kuriai visi pagal įstatymus paklūsta visi: administracija, du vicemerai, krūva patarėjų ir t.t. Dirba antrą kadenciją. Gana vaizduot dirbantį. Dirbti reikia realybėje.

 • Dimokratai kacka su žentu eiline afera prasuko,babkes susißlave ir dabar loja?

 • Čia tik kakutis su bruknėm, yra tų pinigų. Palikim tuos žentus ir uošvienes, tegul ilsisi ramybėje. Užsižagsės gi, jei keiksim.

 • Runkeliai jūs ,štai ką pasakysiu. Greit bus vasario 16 ir iš balkonėlio viską išrėšiu.Dabar jums tik elektra ,savo išsirinktų merų aplojimas ir kitos smulkmenos.Gaidžio darytų apklausų metu mano pavardė buvo tankiausiai minima visokiomis progomis ir net be jų.Nesvarbu kaip-garbino mane megztosios beretės ar keikė, na tie galvijai iš šunaujos tarpo.Buvo kažkoks judėjimas,reklama.O dabar kas ?Diena dienon jau antra savaitė kažkoks do suskis Stepukonis ir Stepukonis su savo kokiais tais apgailėtinais trimis dešimtimis milijonų…Kaip su manimis elgiatės ,runkeliai, mano ,Visatos valdovo pavardę statydami į antrą vietą? Juk tik aš vienas galiu pasigirt Lietuvos žlugdymo ir išvogimo rekordais!Antai jau turėjau prašyti savo sūnaus (V.V.Landsbergio) Delfyje paimt iš manęs interviu ,idant jums,mulkiai,priminčiau esąs gyvas ir kad neketinu niekam užleist savo išsikovotos NR 1 pozicijos bei pirmiausiai visur minimo mano švento vardo.P.S.Aš žinau jūsų užsispyrimą ir nusistatymą,bet čia aš tik įspėju,kad blogai baigsite nebodami mano pretenzijų.

 • Ką moku tai moku-lrišikt ir palikt

 • Dievulėliau kiek čia politinių lavonų susirinkę…..Dvokia iš tolo. Laidokim juos. Keiskim. Jie tik srūtom moka pilstytis. Skaitau straipsnį, nu geras, rimtas, o čia tuojau pas šudpisius tik galvoj kaip kitus apšikt, kad tik mano smarvė būtų mažesnė ar ne socdemliberisimum?

 • Man uošvienė namą už ką ,durneliai,pastatė???

 • Jau prieš porą metų matėsi visa šita afera su energijos tiekėjais ir ne tik su Kėdainiais. Tik deja, tie, kurie mato nieko padaryt negali, o prokuratūra ir FNTT kažkodėl nieko blogo tame neįžvelgia. Valstybinės įmonės, kurios pinigų neskaičiuoja pasirašę nesąmoningas tiekimo sutartis. Už elektrą krenta milijonai, sutartys sudarytos tokios, kad neįmanoma būtų nutraukti, kažkas susirenka atkatus ir visi patenkinti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video