Kiek uždirba iš politikos?

 Kiek uždirba iš politikos?

Tarybos nariai prašo patikslinti, už kokias papildomas jų, kaip krašto politikų veiklas, galima gauti atlyginimą./ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šiais metais, paisant šalies įstatymų, Kėdainių rajono tarybos nariams už darbą šioje taryboje pradėtas mokėti atlygis. Nors jis priskaičiuojamas ir labai kuklus, nepalyginamai mažesnis nei daugelyje kitų šalies savivaldybių, sprendimas jį mokėti iššaukė aštrias diskusijas.

Nepaisant to, rajono politikai jau kelintą mėnesį skaičiuoja nors ir menkus, bet vis tik papildomus pinigus savo kišenėse, o ar kiekvienam išmokama tiek, kiek priklauso, tikrino savivaldybės kontrolierė.

Savo patikrinimo ataskaitą ji pateikė ir rajono tarybos Kontrolės komitetui, kuriame neapsieita ir be kuriozų – viena vietos politikė, pati atsisakiusi atlygio už darbą taryboje, staiga ėmė nuogąstauti, kad jei ji neims atlygio, rinkėjai gali pamanyti, kad ji nė nedirba…

Darbo laiko apskaitą veda sekretorė

Apskaitą, kiek kuris tarybos narys dirba, veda rajono tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė. Pagal jos pateiktus darbo laiko apskaitos duomenis savivaldybės buhalteriai ir suskaičiuoja, kiek pinigų sumokėti kuriam tarybos nariui.

„Patikrinę popierinę dokumentaciją nustatėme, kad viskas labai tvarkingai surašyta, supildyta, atiduota į apskaitą“, – Kontrolės komiteto narius informavo savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė, pabrėžusi ir tai, kad kol kas nesilaikoma tik vieno tarybos reglamento reikalavimo, kuriuo nurodoma, kad informacija apie tarybos nariams išmokėtą atlyginimą turi būti skelbiama savivaldybės interneto svetainėje.

Kilo klausimų

Kontrolierės patikinimo, kad politikams atlygis apskaičiuojamas tinkamai, Kontrolės komiteto nariams neužteko. Tarybos darbo reglamente nurodyta, kad tarybos nariams atlyginimas mokamas už laiką, praleistą tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose, taip pat už laiką, praleistą vykdant kitas savivaldybės tarybos nario pareigas. Tad ir iškilo klausimas, už kokių kitų pareigų vykdymą yra skaičiuojami pinigai?

„Aš matau, kad, pavyzdžiui, viena iš tarybos narių yra pateikusi laiką, kurį ji dirbo, kai vyko mokymai ir ji tuose mokymuose dalyvavo.

Arba jei aš, pavyzdžiui, važiuoju į tą pačią nelemtą Mėklos gatvę ir sugaištu pusę valandos – turi būti apmokėta už tai ar ne?

Norėtųsi kreiptis į merą, kad jis savo potvarkiu aiškiai apibrėžtų, už kokias papildomas veiklas gali būti tarybos nariui apmokėta“, – kalbėjo komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius.

Kaip ir buvo nerašytas susitarimas netraukti į apskaitą jokių papildomų veiklų, tad savaime suprantama, to susitarimo ir turime laikytis.

N. Naujokienė

Buvo sutarę

Komiteto narė Nijolė Naujokienė priminė, kad tuomet, kai buvo priimtas sprendimas mokėti simbolinio dydžio atlyginimus rajono tarybos nariams, kaip ir buvo nerašytas susitarimas, kad tarybos nariai atlygį ims tik už darbą komisijose, komitetuose ir tarybos posėdžiuose.

Apie jokių kitų tarybos nario veiklų apmokėjimą nėjo kalba. Juolab kad galima patikrinti, kiek laiko tarybos narys užtruko posėdžiuose, o patikrinti, kiek laiko jis sugaišo kokiai kitokiai veiklai, tiesiog nėra jokių galimybių.

„Nors mūsų nustatytas tarybos nario darbo apmokėjimas yra minimaliai minimalus, bet atsiminkime, kas buvo, kai teikėme šį siūlymą dėl tarybos nario darbo apmokėjimo.

Sulaukėme labai daug kritikos, todėl, kaip suprantu, ir buvo apsispręsta mokėti tik už posėdžius, kur aiškiai matomas tarybos nario darbas ir jam sugaištas laikas.

Pati turiu daug papildomų veiklų, bet jų tikrai net neteikiu skaičiuojant atlygį.

Apie pavažiavimą į gatvę net nekalbu. Kaip nekalbu ir apie laiką, kurį tarybos nariai skiria tarybos sprendimų projektų analizei, kuriems sugaištama daug valandų.

Nekalbu ir apie darbą frakcijose, koalicijose, įvairiuose pasitarimuose bei dirbant ir analizuojant gyventojų prašymus, skundus, nors ir manau, kad bet kuriam žmogui už jo atliekamą darbą turi būti atlyginama.

Kaip ir buvo nerašytas susitarimas netraukti į apskaitą jokių papildomų veiklų, tad savaime suprantama, to susitarimo ir turime laikytis“, – kalbėjo N. Naujokienė.

Galiausiai Kontrolės komiteto nariai nusprendė teikti siūlymą merui Valentinui Tamuliui, kad jis savo potvarkyje parašytų, už kokias papildomas veiklas rajono tarybos nariai galėtų gauti atlygį.  

2021 metų Kėdainių rajono tarybos narių vidutinis atlyginimas:

Sausis: iš viso išmokėta 1 706,91 Eur. Vidutiniškai vienam tarybos nariui priskaityta 81,28 Eur. Išmoka svyruoja nuo 38,93 Eur (išdirbusiam 4,3 val.) iki 115,30 Eur (išdirbusiam 13,2 val.)

Vasaris: iš viso išmokėta 1 499,23 Eur. Vidutiniškai vienam tarybos nariui priskaityta 71,39 Eur. Išmoka svyruoja nuo 47,58 Eur (išdirbusiam 5,3 val.) iki 110,98 Eur (išdirbusiam 12,5 val.)

Kovas: iš viso išmokėta 2 126,73 Eur. Vidutiniškai vienam tarybos nariui priskaityta 101,27 Eur. Išmoka svyruoja nuo 53,37 Eur (išdirbusiam 6,1 val.) iki 125,43 Eur (išdirbusiam 14,3 val.)

4 Komentarai

  • Oi mėgstam mėgstam skaičiuot svetimus pinigus.

  • kiek mažai uždirbote per karantiną sėdėdami namie

  • Tikri vargšiukai, tikrai labai mažai uždirbo.

  • Fiodorova didžiausias algas ima???

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video