Kėdainiuose vėl startuos ralis „Aplink Lietuvą“

 Kėdainiuose vėl startuos ralis „Aplink Lietuvą“

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rugsėjo 22 d. Kauno širdyje – Rotušės aikštėje – bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento Gitano Nausėdos taurės. Ralio dalyviai, kaip ir ankstesniais metais, neaplenks ir svetingų Kėdainių, kuriuos jie pasieks pirmąją lenktynių dieną, rugsėjo 22-ąją.  

Kėdainiuose sportininkai varžysis senojo aerodromo prieigose, Daukšių kaime, Varkolių ir Elevatoriaus gatvėse.

Startas pirmajam automobiliui čia bus duotas 11. 30 val., o ekipažas, laimėjęs sportinę rungtį Kėdainiuose, bus apdovanotas vienu pirmųjų trofėjų šiame ralyje – rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio taure.

Ralis baigsis irgi tradicine tapusioje finišo vietoje Vilniuje, S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą, rugsėjo 24 d. 15 val.

Čia ralio laimėtojams bus įteiktas pagrindinis lenktynių prizas – pereinamoji Prezidento taurė.

Atskirų įskaitų nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti Susisiekimo, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, LASF taurėmis ir kitais garbingais apdovanojimais.

Apie ralį

Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, su kuriuo siejama automobilių sporto pradžia Lietuvoje, buvo surengtas prieš daugiau nei 90 metų – 1931m. liepos 24 d.

Nors renginys pamažu artėja prie šimtmečio, tačiau šiemet ralio nugalėtojams bus įteikta tik 32-oji Prezidento taurė.

Keturi tokie raliai vyko prieškario Lietuvoje, o šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir ralio rengėjo – Lietuvos automobilių klubo – veikla.

Ji buvo atgaivinta 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių. Kartu buvo atgaivinti ir raliai „Aplink Lietuvą“ šalies Prezidento taurei laimėti.  

Šiemetinio ralio maršrutai nusidrieks 1095 km., o visos sportinės rungtys eksperimento tvarka rengiamos tik asfalto dangą turinčiose gatvėse ir specialiose aikštelėse.  

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video