Kėdainiuose pristatyta Nijolės Oželytės knyga „Atatrankos“

 Kėdainiuose pristatyta Nijolės Oželytės knyga „Atatrankos“

„Atatrankos“ – pirmoji Nijolės Oželytės prozos knyga./Rūtos Švedienės nuotr.

Rūta Švedienė

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje pristatyta Nijolės Oželytės, aktorės, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarės, politikos ir visuomenės veikėjos, knyga „Atatrankos“.

Renginio metu ne tik kalbėta apie knygą, bet ir dabartinį gyvenimą. Oželytė aistringai, aštriai, jautriai žvelgia į save ir pasaulį, primindama pamatines tiesas, ir ragina kovoti už gyvenimą, kuriame nėra veidmainystės.

Mano didžiausias vaikystės noras buvo užaugti, kad galėčiau nieko nebijoti, kaip suaugę žmonės, kurie mane supo. Buvau tikra, kad jie žino VISKĄ apie gyvenimą, mirtį ir prasmes, nes gyventi viso to nežinant ir jaustis taip užtikrintai yra neįmanoma.

Ir baisiausia nuostaba ištiko paaugus ir supratus, kad daugybė mane supančių suaugusių žmonių gyvena savo kasdienį gyvenimą nė neatsimindami, kad jie yra gyvi. Laikinai gyvi. Kad jie taria daugybę žodžių, bet nesusikalba, nes to paties žodžio turinys kiekvienam žmogui yra skirtingas – nelygu patirtis ir suvokimo horizontų platumos.

O daugybė žodžių dažnai liejasi beprasmiškai, nes tik kalbėdamas žmogus jaučia, kad jis išvis yra. Tačiau jeigu norime, kad žodžiai taptų mus jungiančiu susikalbėjimo tiltu, o ne sprogmeniu po juo, kalbant svarbu ne „išsisakyti“, o „pasakyti“, – Nijolė Oželytė.

„Atatrankos“ – pirmoji Nijolės Oželytės prozos knyga. Į ją sudėti geriausi autorės tekstai nuo
2011 metų. Čia ir praeities įvykiai, ir apmąstymai, tokie taiklūs ir aktualūs šiuolaikinių įvykių kontekste, lyg būtų parašyti šiandien.

„Atatrankos“ – pirmoji Nijolės Oželytės prozos knyga.

Nijolė Oželytė, aktorė, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarė, politikos ir visuomenės veikėja.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video