Kėdainiuose pirmosios tulpės pražydo kaip niekad anksti

 Kėdainiuose pirmosios tulpės pražydo kaip niekad anksti

Šiemet kaip niekad anksti Kėdainių mieste esančiuose šiltnamiuose pražydo pirmosios tulpės./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šiemet kaip niekad anksti Kėdainių mieste esančiuose šiltnamiuose pražydo pirmosios tulpės. Gėlės jau keliauja į prekybos vietas, o iš čia – ir į kraštiečių namus. Žinoma, tradiciškai dar daugiau įvairiaspalvių gėlių bus pražydinta šv. Valentino dienai, o daugiausia žiedų tradiciškai sužydės prieš kovo 8-ąją – Tarptautinę moters dieną. Iš viso per šiųmetį sezoną bendrovė „Flora“ planuoja nuskinti rekordiškai daug – iki 200 tūkstančių – tulpių žiedų.

Pirmauja kasmet

Kėdainiuose vieną didžiausių gėlių ūkių valdančios bendrovė „Flora“ šiltnamiuose tulpės pražydo anksčiausiai.

Ūkis pirmosiomis tulpėmis pernai džiaugėsi apie dešimt dienų vėliau, šiemet pirmieji žiedai nustebino žymiai anksčiau.

„Pirmąsias tulpes nuskynėme praėjusios savaitės pabaigoje – ketvirtadienį, penktadienį. Sausio 20-ąją pirmieji žiedai keliavo į mūsų parduotuvėlę „Giraitės“ turguje. Dabar ten tulpių žiedų būna kasdien.

Taip pat tulpes parduodame ir savo šiltnamiuose – Vilniaus gatvėje Kėdainiuose. Čia vykdome tiek didmeninę, tiek mažmeninę prekybą“, – dėstė bendrovės „Flora“ agronomė Daiva.

Džiaugsis visi

Jau netrukus Kėdainių šiltnamiuose pražydusios tulpės  keliaus po visą Lietuvą. Didžiausias šių gėlių poreikis būna Tarptautinę moters dieną.

„Dabar tik pati pradžia. Bet skynimai vyksta kasdien. Dar daugiau gėlyčių bus pražydinta šv. Valentino dienai, o daugiausia žiedų tradiciškai sužydės prieš kovo 8-ąją – Tarptautinę moters dieną.

Iš viso per šiųmetį sezoną planuojame nuskinti apie 150–200 tūkstančių tulpių žiedų“, – atskleidė agronomė.

Šiltnamių ūkio vadovo teigimu, šiųmetės tendencijos yra panašios, kaip ir pernai ar užpernai. Labiausiai, pasak jo, klientai mėgsta tradicines raudonos, geltonos spalvos gėles, paklausios ir margos tulpės.

Aut. past.

Tendencijos nesikeičia

Šiltnamių ūkio vadovo Andriaus Valevičiaus teigimu, labiausiai, klientai mėgsta tradicines raudonos, geltonos spalvos gėles. Taip pat paklausios ir margos tulpės.

„Kiekvienais metais tų spalvų ir rūšių viena kita padaugėja. Šiuo metu auginame apie 20 veislių įvairiaspalvių tulpių. Žinoma, daugiausia yra tradicinių – geltonų, raudonų, margų tulpių.

Gėlių yra net dvi dešimtys veislių, įvairių spalvų ir atspalvių. Mūsų privalumas – šviežumas. Tulpės visada prekybos vietas pasiekia ką tik nuskintos, šviežios, tad ir žydi, vis pakerpant kotelius, iki dviejų savaičių“, – kalbėjo A. Valevičius.

3 Komentarai

  • Nijole, kandidatuok į merus. Kas tie metai, kaip mėgsti sakyt. Turi dar ugnelės. Manau, ir tie, kurie nebalsavo kažkada už jus dabar mato, kad esat reikalinga. Turit proto ir galit pastovėt. Dažnai girdžiu sakat “ patinka, nepatinka, bet Naujokienė yra stiprus žmogus, į smulkmenas nesivelia, išmano reikalus“. O žentas tavo, kaip ir sūnūs man tiesiog faini, tikri vyrai.

  • ka rukai?

  • Kapuos prie Landsbergio paminklo pražydo pirmos gėlės,eini taku-aplikui žiedų vien margumėlis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video