Kėdainiuose pasodintas Vilties medis

 Kėdainiuose pasodintas Vilties medis

Atgimimo ąžuolyne Kėdainių miesto pakraštyje pasodintas Vilties medis dingusiems ir negrįžusiems vaikams atminti./ Vijolės Juknienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gegužės 25-ąją minint Tarptautinę dingusių vaikų dieną, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui, Kėdainių miesto pakraštyje esančiame Atgimimo ąžuolyne pasodintas Vilties medis dingusiems ir negrįžusiems vaikams atminti.

Rėmėjų iniciatyva

Į Atgimimo ąžuolyną Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su policijos rėmėjais sugužėjo antradienio vakarą.

„Šią dieną mes norime ne tik užjausti tuos žmones, kurių vaikai yra dingę ir neatsiradę, bet pagrindinė šios dienos esmė yra užbėgti tokiems įvykiams už akių, užkirsti kelią vaikų dingimo atvejams.

Šią dieną mini visas pasaulis, minime ir mes.

Šiandien kartu su policijos rėmėjais pasodinsime ąžuolą. Tai bus Vilties medis, skirtas šiai dienai paminėti. Prie medžio bus pastatyta speciali lentelė, kad žmonės žinotų, kam šis ąžuoliukas yra skirtas“, – paaiškino pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Tėveliai atminkite – per dieną nors pusvalandį turime skirti kokybiško laiko vaikams.

Aut. past.

Būtina kalbėtis

Akcijos kuratoriai bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir A. Mickevičienė pabrėžė, kad tėvams yra būtina kalbėtis su vaikais, būtina jiems skirti laiko kasdien.

„Per dieną nors pusvalandį kokybiško laiko turime skirti vaikams. Ką reiškia kokybiško? Ogi turime pakalbėti nuoširdžiai su vaiku apie tai, kokius sunkumus šis patiria, kokie jausmai jį užplūsta vienoje ar kitoje situacijoje, kokie pavojai tyko dingus iš namų, ką daryti pasimetus“, – kalbėjo A. Mickevičienė.

Pagrindinės priežastys

Pareigūnai įvardija ir pagrindines priežastis, kodėl vaikai savo noru bėga iš namų.

„Dažniausiai tai būna smurtas artimoje aplinkoje, nepriežiūra, bendraamžių patyčios.

Šios trys priežastys lemia tai, kad vaikas savo noru bėga iš namų, bėga nuo problemų, bėga nuo visko. Todėl būtina spręsti šias problemas ir užbėgti blogiems įvykiams už akių“, – kalbėjo pareigūnai.

3 pagrindinės priežastys, dėl kurių vaikai savo noru bėga iš namų:
smurtas artimoje aplinkoje;
nepriežiūra;
bendraamžių patyčios.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video