Kėdainiuose bus tęsiama jaunimo užimtumo vasarą programa

 Kėdainiuose bus tęsiama jaunimo užimtumo vasarą programa

Kėdainių krašto moksleiviai vasarą gali įsidarbinti įmonėse, kurios, sudariusios sutartį su savivaldybe, gali gauti kompensacijas už kiekvieną įdarbintą jaunuolį./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Praėjusiais metais Kėdainių rajono savivaldybėje pirmą kartą startavo jaunuolių užimtumo vasarą programa, kurios metu su savivaldybe sutartį sudarę darbdaviai galėjo vasarai priimti padirbėti 14–19 metų jaunuolius, besimokančius bendrojo ugdymo įstaigose. Panašu, kad programa pasisekė, tad šiemet jai skirta dar daugiau lėšų.

Idėją parsivežė iš pajūrio

Kaip pernai apie startavusią programą pasakojo Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Justina Koriznaitė, idėja paskatinti darbdavius vasarai įdarbinti jaunimą iškilo aikštėn kone vienu metu.

„Vos tik pradėjus domėtis jaunimo reikalų koordinatoriaus veikla, iš karto atkreipiau dėmesį, kad kituose Lietuvos rajonuose tokia jaunimo įveiklinimo programa vykdoma.

Teko nuodugniau šia tema bendrauti su Klaipėdos jaunimo koordinatore, kuri dvejus metus kuruoja tokią programą.

Galima taip ir pasakyti, kad ta geroji patirtis ir idėja atkeliavo iš pajūrio, tačiau tikrai žinau, kad daugiau kaip dešimt savivaldybių Lietuvoje tokias programas kiekvieną vasarą taiko“, – sakė J. Koriznaitė.

Šiemet savivaldybė programai skiria jau 7 tūkst. eurų, todėl tikimasi įdarbinti ir daugiau jaunuolių – 7–10.

Aut. past.

Dirbti nori patys jaunuoliai

Tačiau poreikį tokiai ar panašiai programai drąsiai išreiškė ir patys jaunuoliai – mokinių tarybos nariams susitikus su rajono meru buvo išreikštas noras, kad sąlygos per vasarą dirbti jaunimui būtų palankesnės ir labiau skatinančios tuos jaunuolius noriai priimti.

„Tada aš jiems ir papasakojau apie tokią programą, vėliau ją aptarėme su Jaunimo reikalų departamento atstovais, tuomet – krašto Jaunimo reikalų taryboje.

Sulaukus palaikymo ir pritarimo, su siūlymu keliavome į savivaldybės administraciją ir kreipėmės į tarybą“, – tęsė jaunimo reikalų koordinatorė.

Pernai iš savivaldybės biudžeto buvo paskirta 3,5 tūkst. Eur, o pagal programą buvo įdarbinti 6 jaunuoliai.

Įmonės, kurios sutinka vasaros laiku, kai nevyksta mokslai, įdarbinti 14–19 metų jaunuolius, už vieno mėnesio jauno žmogaus išdirbtą visą etatą gaus 350 eurų dydžio kompensaciją.

Aut. past.

Finansavimą programai padvigubino

Šiemet savivaldybė programai skiria jau 7 tūkst. eurų, todėl tikimasi įdarbinti ir daugiau jaunuolių – 7–10.

„Pernai prašymų gavome daugiau kaip dvidešimt.

Praėjusiais metais tokia programa buvo vykdoma pirmą kartą, dėl to darbdaviai į programą žiūrėjo gana atsargiai. Teko nemažai bendrauti, aiškinti, supažindinti.

Šiemet dar tada, kai programa nebuvo patvirtinta, bendravau su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių skyriumi, sutarėme, kad su jų pagalba šviesime darbdavius apie šią programą.

Taip pat įtrauksime Kėdainių turizmo ir verslo informavimo centrą, Užimtumo tarnybą. Bendromis jėgomis programą skatinsime ir populiarinsime“, – žadėjo Jaunimo reikalų koordinatorė.

Kaip viskas vyks?

Įmonės, kurios sutinka vasaros laiku, kai nevyksta mokslai, įdarbinti 14–19 metų jaunuolius, už vieno mėnesio jauno žmogaus išdirbtą visą etatą gaus 350 eurų dydžio kompensaciją. Jeigu jaunas žmogus dirba ne visu darbo krūviu, kompensacija skaičiuojama proporcingai pagal faktiškai dirbtą laiką.

Darbo vietas siūlyti gali ir juridiniai asmenys, ir ūkininkai, ir žmonės, kurie verčiasi individualia veikla.

1 Komentaras

  • Ką bendro su įdarbinimu turi nuotrauka ?Ji-iš vasaros stovyklos Zarasuose

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video