Kėdainių sporto centro renginius organizuoja jauna skandinavistikos specialistė

 Kėdainių sporto centro renginius organizuoja jauna skandinavistikos specialistė

Renginių organizatorė Simona Tilūnaitė./Asmeninio archyvo nuotr.

Dovydas PASLAUSKAS

Nuo skandinavistikos studijų iki renginių organizavimo. Štai taip netikėtai pasisuko 23 metų kėdainietės Simonos Tilūnaitės gyvenimo kelias po studijų sugrįžus į Kėdainius ir sudalyvavus atrankoje į Kėdainių sporto centro renginių organizatoriaus darbo vietą. Darbas gimtajame krašte jaunai merginai tapo tokiu maloniu širdžiai, kad jis jau tapo jai ir gyvenimo būdu. Dabar kėdainietė neabejoja – ji dirba tą darbą, kurį dirbdama gali būti laimingiausia.

„Kėdainių sporto centras ieškojo renginių organizatorės, o aš apie tokį darbą visuomet svajojau. Po darbo pokalbio sulaukiau skambučio, kad esu kviečiama dirbti renginių organizatore. Taip ir prasidėjo mano renginių organizatorės karjera“, – sako S. Tilūnaitė.

Renginių organizavimu susidomėjo universitete

Pirmiausia renginių organizavimu Simona susidomėjo mokydamasi universitete.

„Kėdainiuose mokiausi Šviesiojoje gimnazijoje, toliau tęsiau mokslus Vytauto Didžiojo universitete,  Skandinavistikos studijų programoje. Mokiausi švedų kalbos ir Skandinavijos kultūros.

Taip pat šalia bakalauro studijų pasirinkau ir gretutinę verslo administravimo studijų programą“, – apie mokslus aukštojoje mokykloje pasakojo Simona.

Studijuojant universitete Simonai teko galimybė prisidėti prie vieno renginio organizavimo. Jai tai labai patiko ir jau tuomet kilo minčių tuo užsiimti ir toliau. O po mokslų netikėtai pasitaikė galimybė iš šios veiklos užsidirbti ir pragyvenimui.

„Taigi, renginių organizavimu susidomėjau studijuodama universitete, kuomet su grupiokais gavome užduotį suorganizuoti renginį visuomenei pavadinimu ,,Skandinavijos dienos“. Prisidėdama prie šio renginio organizavimo įgavau patirties, sužinojau, kaip vyksta pasiruošimas renginiui, eiga, darbų pasiskirstymas.

Po sėkmingai įvykusio renginio supratau, kad tai, ką dariau, man labai patiko ir jau mintyse svarsčiau apie tai,  kokį renginį būtų galima suorganizuoti toliau.

Baigusi mokslus nusprendžiau grįžti į gimtuosius Kėdainius ir čia kurti savo ateitį.

Kaip tik tuo metu Kėdainių sporto centras ieškojo renginių organizatorės, o aš apie tokį darbą ir svajojau.

Po darbo pokalbio sulaukiau skambučio, kad esu kviečiama dirbti renginių organizatore. Taip ir prasidėjo mano renginių organizatorės karjera“, – apie tai, kaip susidomėjo renginių organizavimu ir tapo renginių organizatore, pasakojo Simona.

Nors renginiai visuomet kruopščiai planuojami, Simona neslėpė, jog veikloje pasitaiko visko – ir streso, ir kuriozinių situacijų.

Aut. past.

Organizavo įvairius renginius

Nors ir su nedidele patirtimi, Simona su entuziazmu ėmė užsiimti tuo, apie ką visuomet svajojo.

„Pirmoji darbo patirtis Kėdainių sporto centre buvo rudeninės mugės ,,Derliaus kraitė“ rengimas.

Žinias apie tai, kaip turėtų vykti pasiruošimas ir pats renginys, turėjau minimalias, todėl prie renginio labai stipriai prisidėjo Kėdainių sporto centro kolektyvas,  kuriam esu labai dėkinga už pagalbą bei žinias, kurių sulaukiu kiekvieną dieną. 

Po pirmojo sėkmingai suorganizuoto renginio viskas persikėlė į virtualią erdvę.

Sekantis renginys – šį pavasarį vykęs sporto ir fizinio aktyvumo renginys ,,Babėnų pavasaris“, į kurį susirinko daugiau nei 120 sporto entuziastų. Sulaukėme svečių ir iš kitų miestų, džiaugiuosi, kad šiame renginyje sudalyvavo tiek daug sportininkų.

Renginyje ,,Pavasarinė mugė“ dalyvavo ūkininkai, įvairių amatų prekybininkai iš visos Lietuvos. Tai buvo jau antra mano organizuojama mugė, todėl šį kartą organizuoti sekėsi daug geriau.

O minint Šeimos dieną, Kėdainių miesto gyventojams suorganizuotas renginys ,,Šeimos diena KITAIP“, kuris vyko miesto parke – šeimos aktyviai dalyvavo orientacinėse užduotyse ir  įveikę užduotis buvo apdovanotos atminimo medaliais.

Apie šį renginį atgarsių sulaukiu ir dabar. Atsiliepimai iš šeimų teigiami ir labai tikiuosi, kad šis renginys taps ilgamete tradicija, kurioje kasmet dalyvaus vis daugiau šeimų.

Visuose renginiuose man stipriai pagelbėjo ir naujai surinkta sporto centro savanorių komanda, kuri noriai padėjo tiek ruošiantis renginiams, tiek pačių renginių metu“, – renginių organizavimo patirtimi dalinosi Simona.

Iššūkiai karantino metu

Simona pripažino, jog renginių organizavimas kėlė ir iššūkių. Didžiausi iššūkiai kilo karantino metu, renginiams persikėlus į virtualią erdvę.

„Karantino metu visi renginiai persikėlė į socialinę erdvę, o tai buvo nemenkas iššūkis su kuriuo man teko susidurti.

Daug laiko praleidau prie pačios idėjos gryninimo, svarsčiau apie tai, kaip kėdainiečiams pasiūlyti daugiau aktyvios fizinės veiklos, kaip diegti sveikos gyvensenos principus virtualiai. Norėjau ir noriu, kad mano veikla ir darbas būtų realiai naudingi žmonėms.  

Organizavau tiesiogines transliacijas apie sveiką gyvenseną. Sporto centro treneriai rengė virtualias treniruotes, skelbiau konkursus socialinėje erdvėje, kuriais stengėmės paskatinti kraštiečius sportuoti ir būti aktyviais karantino metu.

Pasibaigus karantinui, matomas akivaizdžiai didelis žmonių noras rengti šventes, susibūrimus, dalyvauti renginiuose.

Džiaugiuosi, kad jau galiu organizuoti ne tik virtualius renginius, bet ir pakviesti kėdainiečius į gyvus susitikimus – sekdami Kėdainių sporto centrą socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą rasite visą informaciją apie planuojamus renginius“, – sako Simona.

Pasitaikydavo ir stresinių situacijų

Nors renginių organizavimas visuomet kruopščiai planuojamas, Simona neslėpė, jog veikloje pasitaiko visko – ir streso, ir kuriozinių situacijų.

„Renginių organizavimo metu tikrai yra pasitaikę visko ir ne vieną kartą.

Viena iš  įsimintiniausių „kuriozinių“ situacijų įvyko žiemą, planuojant kalėdinę mugę.

Renginį pradėjau planuoti prieš daugiau nei mėnesį, o situacija su karantino apribojimais keitėsi kiekvieną savaitę.

Prekybininkai rezervavo apie 50 prekybinių vietų, buvo paruošta ir mugės programa, tačiau iki renginio likus savaitei, buvo paskelbti sugriežtinti  karantino apribojimai renginiams, todėl turėjau viską greitai atšaukti.

Teko labai nusivilti dėl atšaukto renginio, bet tai priimu kaip patirtį, kuri mane daug ko išmokė“, – apie stresines situacijas renginių organizavimo metu pasakojo Simona.

Kasdienybė yra kupina įvairios veiklos

Pasak Simonos, organizuojant renginius gausu įvairios veiklos, nėra laiko nuobodžiauti.

„Renginių organizatorius turi turėti šias savybes: kūrybiškumą, komunikabilumą, darbštumą, atsakingumą, gebėjimą operatyviai spręsti iškilusias problemas. Šios savybės, mano nuomone, yra svarbiausios norint dirbti šioje srityje. 

Renginių organizatoriaus darbas yra išties labai įdomus. Viskas dažniausiai prasideda nuo idėjos ir toliau seka vis kitokia renginio organizavimo eiga.

Svarbu suplanuoti ir suderinti vietą ir laiką, renginio programą, paruošti komunikaciją, suplanuoti darbų eigą.

Organizuojant renginį reikia išties daug resursų, viską vienam padaryti yra tiesiog neįmanoma, todėl būtina turėti komandą, su kuria pasiskirsčius užduotimis, renginys tampa įgyvendinamu.

Organizuodama renginį vidutiniškai užtrunku apie mėnesį, tačiau yra buvę ir tokių atvejų, kai renginį suorganizavau ir per dvi savaites. Nors dėl to ir patyriau labai daug streso, bet galiu patvirtinti, kad ir per tokį trumpą laiką viską padaryti yra įmanoma“, – atviravo Simona.

Kraštiečiai – aktyvūs dalyviai

Simona pastebi, jog kraštiečiai aktyviai lankosi renginiuose, domisi įvairia veikla.

„Kėdainiečių susidomėjimas renginiais yra  didelis.

Dalis žmonių yra tie, kurie seka, domisi renginiais iš anksto, o kita dalis užsuka į renginį tiesiog eidami pro šalį. Tokiai renginių paklausai, manau, turi įtakos ir karantinas – žmonės  šiuo metu yra labai išsiilgę renginių, bendravimo, todėl tai yra labai tinkamas laikas renginių organizavimui.

Visuomet stengiuosi planuoti renginio programą taip, kad joje galėtų dalyvauti visos amžiaus grupės, dauguma dalyvaujančių žmonių yra jaunimas. Bet džiaugiuosi, kad ir vyresnio amžiaus žmonės stengiasi aktyviai praleisti laisvalaikį ir entuziastingai dalyvauja sporto renginiuose, išmėgina savo jėgas konkuruodami su kitais dalyviais“, – džiaugėsi Simona.  

Apie Simonos organizuojamus renginius plačiau galite sužinoti sekdami Kėdainių sporto centro arba Kėdainių arenos ,,Facebook“ paskyras, taip pat Instagram paskyroje „Kedainiu.arena“. Šiuose socialiniuose tinkluose skelbiama naujausia informacija apie artimiausius renginius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video