Kėdainių PSPC dirba odontologė iš Ukrainos

 Kėdainių PSPC dirba odontologė iš Ukrainos

Kėdainių PSPC darbą pradėjo ukrainietė gydytoja odontologė Hanna Ishchenko./Kėdainių PSPC nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių PSPC ja kurį laiką dirba ukrainietė gydytoja odontologė Hanna Ishchenko. Pas daugiau kaip trisdešimties metų darbo patirtį turinčią odontologę mielai laukiami ne tik ukrainiečiai ar rusakalbiai, bet ir lietuviai pacientai.

Nesiskiria

Pati H. Ishchenko sako, kad sąlygos darbui Kėdainių PSPC yra puikios. Maža to, pats gydymo procesas niekuo nesiskiria nuo to, koks taikomas Ukrainoje.

„Man visai nesvarbu, jei kai kur dantų gydymo skyriuje reikia remonto, čia puikios sąlygos dirbti, gera dantų gydymo įranga, čia viskas yra, ko reikia kokybiškam dantų gydymui. Dantų gydytojo instrumentai visur vienodi, nes ir Ukrainoje aš dirbau su identiškomis medžiagomis“, – kalbėjo odontologė.

Džiaugiasi

Jos darbu PSPC džiaugiasi ir sveikatos priežiūros vadovai.

Kėdainių PSPC nuotr.

„Gydytoja tikrai nuostabi. Nuoširdžiai tikiuosi, kad jai bus malonu dirbti mūsų įstaigoje, o gyventi – saugiai mūsų šalyje“, – sakė PSPC vadovė Joana Kleivienė.

„Esu labai laiminga, kad vėl galiu dirbti savo mėgstamą gydytojo odontologo darbą, labai dėkoju visam kolektyvui, kad mane šiltai priėmė ir globoja“, – sakė ukrainietė.

Užtruko

Nors į Lietuvą atvyko daug karo pabėgėlių, turinčių medicininį išsilavinimą, darbo galimybės Lietuvoje jiems nėra taip paprastai prieinamos.

„Procesai gaunant licenciją tikrai užtruko.

Praėjusią savaitę tarpininkavome užbaigiant dokumentų sutvarkymą, pagaliau gydytoja gali dirbti pagal savo profesiją“, – sakė PSPC vadovė.

Medikas iš Ukrainos, norintis pradėti dirbti asmens sveikatos priežiūros specialistu Lietuvoje, pirmiausia turi kreiptis į Akreditavimo tarnybą dėl įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Pripažinus profesinę kvalifikaciją turi teikti prašymą dėl licencijos išdavimo.

„Akreditavimo tarnyba, suprasdama ypač sudėtingą situaciją bei vadovaudamasi solidarumo ir humanizmo principais, pagreitino Ukrainos medikų profesinės kvalifikacijos pripažinimo procesą ir inicijavo ženklų licencijų išdavimo sąlygų palengvinimą. Tikimės, kad tai padės nuo karo pabėgusiems medikams lengviau integruotis į mūsų sveikatos sektorių ir tai bus svari pagalba tiek Lietuvos sveikatos specialistams, tiek pacientams“, – įsitikinusi Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Priims visus

Nors H. Ishchenko kalba tik ukrainietiškai ir rusiškai, ji gali priimti ir lietuviškai kalbančius pacientus.

„Kartu dirbs odontologo padėjėja kalbanti lietuviškai, tad, manau, ir pacientams bus daug paprasčiau susikalbėti“, – sakė J. Kleivienė.

,,Aš labai laukiu ateinančių ukrainiečių, bet su malonumu priimsiu visus pacientus, kurie tik pageidaus gydytis pas mane“, – antrino ir pati gydytoja.

Gydytoja odontologė Hanna Ishchenko dirba 207 kab.

I, III, IV, V  nuo 7.00 iki 17.00 val.

Registruotis į Dantų gydymo skyrių galima registratūros telefonu (8 347) 52 633 arba atvykus į vietą.

4 Komentarai

  • Teko lankytis,Odontologė nuostabi🙂

  • O man nuostabūs mūsų odontologai!
    Tik apie juos jums neįdomu rašyt?
    O čia atrodo stebuklas iš Ukrainos atvyko!
    Atvyko paprasta gydytoja, kuriai reikia pritapti prie mūsų, ir nieko nuostabaus labai jinai čia nepadarys.

  • bet ar ne per daug reklamos trečiosios šalies gasterbaiteriams?Paprasta chochluška,kuri gal tik Lietuvoje pirmąsyk pamatė jauropinės mados tipo gydymą.

  • Made in Ukraine bus reklamuojamos ir giriamos.Jau užmiršom kokius ten platintus velnio šašus ant delnų?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video