Kėdainių mieste ir rajone pastatyti žaliųjų atliekų konteineriai

 Kėdainių mieste ir rajone pastatyti žaliųjų atliekų konteineriai

Kėdainių rajono savivaldybė nusprendė atsižvelgti į gyventojų nuomonę, todėl daugiausia žaliųjų konteinerių buvo pastatyta sodininkų bendrijose./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste ir rajone pastatyti žaliųjų atliekų konteineriai. Rajono savivaldybė nusprendė atsižvelgti į gyventojų nuomonę, todėl daugiausia konteinerių buvo pastatyta sodininkų bendrijose. Tad žaliosiomis atliekomis kraštiečiai galės atsikratyti net septyniose vietose. Beje, visi žaliųjų atliekų konteineriai yra stebimi vaizdo stebėjimo kameromis, todėl jei nenorite sulaukti baudų, į konteinerius meskite tik žaliąsias atliekas.

Septyniose vietose

Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyr. specialistė Agnė Širkienė „Rinkos aikštę“ informavo, kad žaliosiomis atliekomis gyventojai atsikratyti gali net septyniose miesto vietose. Specialistė akcentavo, kad konteinerių pastatymo vietos yra suderintos su miesto ir kaimiškųjų seniūnijų seniūnais.

Žaliųjų atliekų konteineriai pastatyti Daumantų sodų bendrijos Daukšių gatvėje, Justinavos sodų bendrijos Ilgojoje ir Žaltvyksčių gatvėse, Vasariškių sodų bendrijos Eglių gatvėje, Pašilių kaimo Kranto gatvėje bei Kėdainių miesto Liepų alėjoje.

Visi žaliųjų atliekų konteineriai yra stebimi vaizdo stebėjimo kameromis, tad jei nenorite sulaukti baudų, į konteinerius meskite tik žaliąsias atliekas.

Aut. past.

Ir aikštelėje

Specialistė priminė, kad žaliąsias atliekas miesto gyventojai visuomet gali pristatyti į šalia miesto katilinės esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

J. Basanavičiaus g. 97A esanti aikštelė dirba kiekvieną darbo dieną. Tiek čia, tiek į žaliųjų atliekų konteinerius galima atvežti nupjautą žolę, lapus, šakas.

Stebi kameros

Visus žaliuosius konteinerius stebi mobilios vaizdo stebėjimo kameros, tad jei nenorite sulaukti baudų, į konteinerius meskite tik žaliąsias atliekas.

Beje, atliekas būtinai išimkite iš plastikinių ar kitokių maišų, juos išmeskite į plastikinių atliekų  konteinerį.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė informavo, kad per praėjusius metus soduose netvarkingai atliekomis atsikratančių žmonių nubausti buvo ne vienas ir ne du.

Pernai lapkritį įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus jau nėra galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Todėl savivaldybė siūlo susimąstyti kiekvienam, kuris ketina pažeisti nustatytą tvarką – ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei atiduoti žaliąsias, didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

1 Komentaras

  • Žaliąsias atliekas reikia rūšiuoti, t.y. kompostuoti, o ne deginti ir smardinti miestą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video