Kėdainių ligoninėje uždarytas COVID-19 skyrius

 Kėdainių ligoninėje uždarytas COVID-19 skyrius

Kėdainiuose po beveik 8 mėnesių uždarytas II-asis regioninis COVID-19 skyrius sunkiai sergantiems viso regiono pacientams. Jame prižiūrimi rajono medikų gydėsi 635 ligoniai nuo 19 iki 94 metų amžiaus./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Gydėsi šiek tiek daugiau pacientų ir nebuvo savanorių

Jorūnė LIUTKIENĖ

Antrasis regioninis COVID-19 skyrius VšĮ Kėdainių ligoninėje jau uždarytas. Skyrius veikė beveik 8 mėnesius, jame iš viso gydėsi 635 pacientai. Šiame etape ligoninei nepadėjo savanoriai. Nuo gegužės 1 dienos šalyje atšaukta ir dėl COVID-19 pandemijos buvusi paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija. Atšaukus ekstremalią situaciją, nubraukti ir gydytojams mokėti priedai už koronavirusu sergančių pacientų gydymą. Tai reiškia, kad jų atlyginimai grįžta į varganą lygį.

Kaip mokės už darbą?

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, LR Seimo narys Aurelijus Veryga savo socialinio tinklo paskyroje rašė, kad dabar, kai nutrauktas priedų medikams už COVID mokėjimas, jų atlyginimo didinimas net nepasiveja infliacijos.

„Ką tik medikai buvo apgauti dėl atlyginimų, panaikinus ekstremalią situaciją priedai dingsta ir nieko? Kai kam pajamos mažės beveik perpus, nors dar prieš PSDF biudžeto tvirtinimą detaliuose išaiškinimuose buvo kuriama aliuzija, kad COVID priedai jau yra skaičiuojami kaip atlyginimo padidėjimas“, − rašo A. Veryga savo socialinio tinklo paskyroje.  

VšĮ Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja, ilgametė patyrusi vadovė Rita Kuodienė sako, kad nutraukus ekstremalią situaciją iš valstybės biudžeto nebekompensuojamos kovidinio skyriaus išlaidos, bet Valstybinė ligonių kasa šiuo metu atlieka skaičiavimus ir yra ieškoma sprendimų.

,,Laukiame sprendimo, kaip nuo gegužės 1 dienos bus apmokama medikams iš Privalomojo sveikatos draudimo“, − sakė R. Kuodienė.

Kai kam pajamos mažės beveik perpus, nors dar prieš PSDF biudžeto tvirtinimą detaliuose išaiškinimuose buvo kuriama aliuzija, kad COVID priedai jau yra skaičiuojami kaip atlyginimo padidėjimas.

A. Veryga

Gydėsi daugiau kaip 600 pacientų

2021 metų rudenį (rugpjūčio 28 dieną), kai rajone buvo fiksuota 212,3 susirgimų 100 tūkstančių gyventojų, Kėdainių ligoninėje buvo atidarytas antrasis COVID-19 skyrius su 20 lovų bei viena vieta Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Jame startavo 5 gydytojai, 8 slaugytojai ir 8 jų padėjėjai.

Vadovauti regioniniam COVID-19 skyriui paskirta gydytoja terapeutė (vidaus ligų gydytoja) gana jauna medikė Kristina Šlepavičienė.

Ją nuo 2022 metų vasario 1 dienos pareigose pakeitė gydytoja geriatrė Rasa Maselienė, o paskutinį mėnesį nuo balandžio 11 dienos skyriui vadovavo kardiologė ir vidaus ligų gydytoja Rita Miliūnienė.

Antrą kartą kuriant skyrių buvo pasitelkta pirmojo skyriaus medikų sukaupta praktinė patirtis ir naujausios žinios apie koronavirusą.  

Iš viso skyriuje gydėsi 635 pacientai, reanimacijoje gulėjo 41 žmogus. Kėdainių COVID-19 skyriuje gydėsi 611 ligonių.

Apie 30 procentų pacientų, sirgusiu koronavirusu ir patekusių į medikų rankas, buvo skiepyti.

Sudėtingiausiu metu jame buvo 60 lovų ir 3 lovos Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Iš viso skyriuje per 8 mėnesius dirbo 18 gydytojų, 27 slaugytojai ir 17 slaugytojų padėjėjų.

Kaip sakė Kėdainių ligoninės direktorės pavaduotoja R. Kuodienė, COVID-19 skyriuje gydomų pacientų vaistams, deguoniui ir medikų atlyginimams išleista apytikriai 670 tūkstančių eurų.

Sunkių ir labai sunkių koronaviruso pacientų gydymui ypatingai svarbus deguonis. Per visą antrojo infekcinio COVID-19 skyriaus „gyvavimo“ Kėdainiuose laiką buvo sunaudota apytikriai 101 tona deguonies.

,,Antrojo skyriaus darbo periodu keitėsi ir deguonies tiekėjai, ir kainos, todėl labai tiksliai apskaičiuoti kiekį sunku, bet deguonies įsigijome už 88 250,06 eurų“, − sakė R. Kuodienė. Palyginimui, per pirmojo COVID-19 skyriaus darbo laiką buvo sunaudota 117 tonų deguonies.

Atšaukus ekstremalią situaciją, nubraukti ir gydytojams mokėti priedai už koronavirusu sergančių pacientų gydymą. Tai reiškia, kad jų atlyginimai grįžta į varganą lygį.

Aut. past.

COVID-19 skyriai buvo įkurti du kartus

Regioninis COVID-19 skyrius Kėdainių ligoninėje pirmą kartą buvo atidarytas 2020 metų  lapkričio 9-ąją. Tuo metu skubiai perorganizavus kelis ligoninės skyrius ir išleidus tuo metu juose gulėjusius visus nesunkius pacientus namo, pirmasis regiono pacientams skirtas infekcinis COVID-19 skyrius pradėjo darbą.

Pačiu sunkiuoju metu, kai pandemijos valdymas tebuvo pradedamas ir buvo mažai žinių, analizės ir tyrimų bei nebuvo vakcinos, skyriui vadovavo gydytoja reabilitologė, Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo vadovė, Kėdainių ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės pirmininkė Raimonda Augienė

Skyriaus personalas, išleidęs visus ligonius, darbą baigė kitų metų pačioje vasaros pradžioje − po aštuonių mėnesių.

Kauno regionui valdant pandemiją priklauso Jonavos, Raseinių, Kauno, Jurbarko, Prienų, Marijampolės, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Šakių rajonai.

Antrajame regioniniame COVID-19 skyriuje gydėsi 635 pacientai:  354 moterys ir 281 vyras. Reanimacijoje gulėjo 41 asmuo: 17 moterų ir 24 vyrai. Papildomas deguonis buvo paskirtas 378 pacientams, intubuojami − 35 ligoniai. Jauniausias pacientas buvo 19 metų amžiaus, o vyriausias  − 94 metų. Mirė 83 pacientai. Ligoniai buvo paguldyti į COVIS-19 skyrių iš Kėdainių, Raseinių, Šakių, Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Kalvarijos, Marijampolės, Jonavos, Vilkaviškio.

10 Komentarai

 • Baigesi matinimas es. miliardais euru, tai ir corona baigesi, kaip paprasta

 • Pagaliau cirkas baigėsi.

 • Psps vadovauti tiktų Gailiunas, moka prasisukti, užtektų visiems.

 • Tikiuosi ir visi priedai, dvigubi atlyginimai taip pat nuiimti?

  • Dar pakėlė dvigubai nuo buvusiu priedu…

   • Labai verkė, kad nemokėjo priedų tai Tamulis atnešė kyšį naują etatą pasiūlė, po kurio išėjo 26 specialistai. Tikrai manau jau Kėdainiams reiktų KK2 užsikviest Laisvą žurnalistę, ne tik Pinskuvienei, dėmesį rodyt turėtų, bet ir Tamuliui. Įdomu ar vasarą irgi Kėdainiai smirdės?

    • Kazkaip kaimu nuo taves smirda, matomai ir kk2 ziuri, nes ten kaimieciu laida, todel ir reklamuoji

 • cirkui galas

 • Tuo čia visą ligoninę nach… uždarys. Ačiū jums visiems. Graudu kai kitas savivaldybes pasižiūri, ten kažkaip sugeba pastovėti už savo žmones.

 • Jei tokiais tempais viską mažins tai rudenį atvyke į ligoninę rasime tik spynas ant durų…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video