Kėdainių krašto ūkininkai pajudėjo Vilniaus link (VIDEO, DAR PAPILDYTA)

Nuo ankstyvo antradienio ryto Kėdainių krašto ūkininkai rinkosi Pelėdnagių seniūnijoje esančioje Saviečių degalinės aikštelėje. Pasitarę ir galutinai susistygavę dienos planus, prieš 8 valandą ryto jie patraukė į Vilnių.

Tiesa, ūkininkai važiuoja Jonavos link, mat magistrale Vilnius–Kaunas–Klaipėda jiems važiuoti uždrausta.

Kėdainių krašto ūkininkus lydi policijos ekipažas, didelių eismo spūsčių nesusidaro, kolona šiek tiek ir trumpam sulėtino transporto priemonių eismą keliu „Via Baltica“.

Ryto duomenimis, iš Kėdainių į Vilnių išvyko 49 ūkininkų traktoriai.

Jie padabinti trispalvėmis, Vyčiais bei plakatais, kuriuose dėstomi labiausiai ūkininkus kamuojantys skauduliai bei raginimai Vyriausybei.

Visoje Lietuvoje protestuojantys ūkininkai jau nuo pirmadienio iš įvairių šalies vietų su savo traktoriais pajudėjo į Vilnių. 

Vykstant ūkininkų susirinkimui Gedimino prospekto dalyse šiandien nuo pietų numatomi eismo ribojimai. Ūkininkus remia ir miškų savininkai, kurie į sostinę atvažiuos su miškavežiais. Prie ūkininkų nusprendė prisijungti ir medžiotojai.

Kokiomis nuotaikomis Kėdainių krašto ūkininkai išvyko į Vilnių ir ko jie tikisi – skaitykite „Rinkos aikštės“ laikraštyje.

PAPILDYTA

 Į Vilniaus centrą renkasi ūkininkai su technika

Nuo maždaug 10 val. ryto Gedimino prospektu su policijos palyda į savo vietas garsiai signalizuodamos važiuoja traktorių kolonos. Vėliau jos stovės tam skirtose vietose, o trečiadienį ir ketvirtadienį prie Vyriausybės rūmų vyks protesto renginiai. 

„Dalis traktorių jau yra rikiuojama Gedimino prospekte. Dalis traktorių laukia, kol juos palydės ir tikrai žinau, kad dalis traktorių dar važiuoja, yra nepasiekę Vilniaus. (…) Tiksliai nepasakysiu (kiek technikos šiuo metu yra Gedimino prospekte – BNS), nes viskas greitai keičiasi, bet tikrai jau yra keli šimtai“, – BNS antradienį sakė akcijos organizatorės – Lietuvos žemės ūkio tarybos darbo grupės narys Dainius Arlauskas. 

Anot jo, protesto mastas jau pranoko planus – į sostinę gali suvažiuoti apie 1 tūkst. traktorių ir kitos sunkiosios technikos.

„Gedimino prospekte leidimas yra išduotas 500 transporto priemonių kartu su Privačių miškų savininkų asociacija. (…) Tačiau manome, kad galbūt pavyks ir daugiau sustatyti. Į Vilnių, manom, važiuoja per tūkstantį traktorių. (…) Bus nukreipinėjami į gretimas aikšteles, kad kuo mažiau vilniečiams keltų nepatogumų“, – sakė D. Arlauskas. 

Kai kurie traktoriai iškėlę Lietuvos vėliavas, kiti pasikabinę plakatus su užrašais: „Nėra ūkininkų, nėra maisto, nėra ateities“, „PIENUI – kainą teisingą. ŪKININKUI – ateitį prasmingą!“, „Iki 2020 m. VISI ministrai palaikė gyvulininkystę. Tada į valdžią atėjo Kęstutis…“.

Prie akcijos prisidėjo ir anksčiau protestą Kauno rajone surengę privačių miškų savininkai. Šios asociacijos koordinatorius, miškininkas Mečislovas Balandis BNS teigė, kad proteste dalyvaus apie 50 miškavežių – kaip ir buvo planuota.

„Pirmoji miškavežių banga, srautas atvyko ryte 9 valandą. Pavyko mums pravažiuoti pro kamščius, kaip tik ir policija maloniai pasitiko ir palydėjo iki Gedimino prospekto. Antroji banga dabar yra ties Kaišiadorimis, juos policija pasitiks ties Avižieniais. (…) Pagal planą mes Goštauto gatvėje turim stovėti, taip ir bus, o šičia (Gedimino prospekte – BNS) mes su ūkininkais solidarizuojamės, jungiamės, tai ir dalinamės vieta“, – BNS pasakojo M. Balandis, esantis Gedimino prospekte šalia miškavežių.

„Norim pateikti savo reikalavimus (…). Mes atėjome garsiai išreikšti savo žinutę“, – pridūrė jis.

Kiek anksčiau LRT radijas pranešė, kad viena sunkiosios technikos kolona – apie 50 traktorių – pajudėjo nuo Avižienių ir važiuoja link Gedimino prospekto. 

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas išvakarėse BNS sakė, kad į Vilnių turėtų suvažiuoti daugiau kaip 800 vienetų įvairios technikos.

Trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 11 iki 16 val. prie Vyriausybės rūmų vyks ūkininkų ir jų rėmėjų protesto akcija. Joje, įvairiais duomenimis, tikimasi nuo dviejų iki penkių tūkstančių dalyvių. 

Nuo antradienio iki penktadienio dalyje Gedimino prospekto bus ribojamas eismas. 

Šiuo metu su vizitu Briuselyje esantis K. Navickas antradienį LRT radijui sakė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žadantis susitikti su protesto dalyviais.

Pagrindinę sostinės gatvę ir jos prieigas užpildė apie 1300 sunkiosios technikos vienetų

Akcijos organizatorės – Lietuvos žemės ūkio tarybos darbo grupės narys Dainius Arlauskas sako, jog apie 1300 sunkiosios technikos vienetų jau užpildė pagrindinę sostinės gatvę ir jos prieigas. Visą ją bandoma sutalpinti miesto centre. 

„Gedimino prospektas jau beveik užsipildęs, taip pat aikštelė (prie Seimo – BNS) beveik pilna. Skaičiuojam, kad čia yra apie 600 traktorių ir tai yra pusė tiek, kiek atvažiuos. (…) Kiti bus nukreipti į kitas aikšteles, konkrečiai vietos dar negaliu pasakyti“, – BNS antradienį po pietų sakė D. Arlauskas. 

Traktoriai rikiuojasi dviem eilėmis visame Gedimino prospekte nuo Seimo iki Katedros, ant jų – plakatai su šūkiais, ant vieno traktoriaus padėtas didelis karstas, keli pasikabinę nuotraukas su asilo kūnu ir žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko galva. Įvairių sumontuotų ministro nuotraukų yra daugybė.  

Protesto dalyviai nusiteikę pozityviai, dalis jų susibūrę į grupeles, kartu gurkšnoja arbatą, valgo sumuštinius. Ūkininkai BNS teigė, kad bendros vietos susitikimams antradienį neturi, todėl stoviniuoja prie savo technikos. Kai kurie jų nakvynei ketina važiuoti namo, iš toliau atvykusieji nakvos viešbučiuose ar pas draugus, gimines. 

„Neturim nieko (išsinuomavę nakvynei – BNS), važiuosim namo. (…) Atvažiuos mašina ir mus paims“, – BNS sakė Utenos rajono ūkininkas Remigijus Juodka.

„Palyginus su tais nuostoliais, kuriuos patiriame, tai čia jau nebedideli nuostoliai. (…) Viešbutį („Neringos“ – BNS) mes pasiėmėme, kaip kas, kas pas gimines, kas viešbutį“, – BNS pasakojo Rokiškio rajono augalininkystės ūkio savininkas Dainius Mikalaičiūnas.

Jis pridūrė, kad čia atvykę protestuotojai išleido nemažai lėšų – vien kuras važiuojant didelį atstumą traktoriumi daug kainuoja. Tačiau, anot jo, problemos yra itin rimtos, todėl ūkininkai pasiryžę aukotis.

„Jeigu čia atvažiavome, tai žinokit, gresia užsidarymas. Nes mes šiaip kantrūs esame, be reikalo nevažiuojame. Jeigu niekas nesikeistų, tai kitais metais (…) užsidarome. (…) Plius minus (atvažiuoti su traktoriumi – BNS) kainavo apie 300 eurų“, – sakė Rokiškio ūkininkas. 

Proteste dalyvaujantys ūkininkai BNS pasakojo, kad jei valdžios atstovai su jais tinkamai nesikalbės, jie su technika Gedimino prospekte stovės „kad ir dvi savaites“. Kai kurie ūkininkai teigė iki Vilniaus traktoriumi važiavęs visą naktį. 

Portalas „15min“ skelbia, kad Panevėžio rajono ūkininkai atvežė cisterną su skystu mėšlu. Žemės ūkio bendrovės „Berčiūnai“ direktoriaus pavaduotoja Oksana Puronaitė portalui teigė, kad iš bendrovės į Vilnių išvažiavo trys traktoriai su „ypatingu turiniu“.

Gedimino prospektu automobilių eismas nevyksta, tačiau dalyje sankryžų automobiliai jį gali kirsti, spūsčių nėra. Ant kiekvieno traktoriaus yra specialus numeris, kuriuo organizatoriai gali atsekti jo savininkus. Šalia traktorių prospekte yra vietos pravažiuoti policijos, greitosios pagalbos automobiliams.

Garsiai signalizuodamos traktorių kolonos Gedimino prospektu su policijos palyda pradėjo važiuoti nuo maždaug 10 val. ryto. Vėliau technika stojo į tam skirtas vietas, o trečiadienį ir ketvirtadienį prie Vyriausybės rūmų vyks protesto renginiai. 

25 Komentarai

 • O kaip Juodeliene ar vaziuoja protestuoti pries savo dievukus leansbiergukus?

  • Taip vaziuoja

   • Išėjo streikuot patys turtingiausiai gyvenantys Lietuvoj,tai ūkininkai,tai ka kalbėt žmonėms,bet turtuoliai visada patys didžiausi ūbagai…

    • Juokas ima. Traktorius – darbo priemonė. Būtina. Kaip logistikos įmonei- fūros. Kaip fabrikui moderbi įranga ir pan. Kaip kitam verslininkui jo soecifinė darbo priemonė. Taip, dažniausiai paimtabsu didžiule paskola, taip, viskas priklauso nuo oro. Ne mersai čia😀 ne prabangos prekė. Čia – tiesioginė darbo priemonė, kartoju nesupratantiems😀 Kurią nupirkus iš privačios įmonės, įmonė gauna pinigus, mokami mokesčiai. Traktoriai, kurių pagalba užauginama produkcija, už ją gaunami pinigai, už gaunamą pelną ir pajamas mokami mokesčiai, už kuriuos mokamos pašalpos ir pensijos kažkam. Pastaba: pajamos deklaruojamos realios, kitaip šių ale prabangių traktorių negalėtum per banką nusipirkti. Gėda už žmones, kurie smerkia darbą ir palaiko ..nežinia ką. Eikit, dirbkit, pirkit, parduokit, vystykim ekonomiką, visi gyvensim geriau, ne tik ant verslo sprando😀

   • Aš neturiu traktoriaus, tai nevažiuosiu, tačiau palaikau ūkininkus, nes koncervų valdžia taip jau pridirbo.

  • Ana bėgs pirmu pas tuos runkų būčiuot savo Dievus, nes anai vis dar kacapai vaidenas aplink.

 • Cia ukininkai supyko labiausiai kad negales pilt zalio dyzelio pasiekt savo kotedzu palangoj su savo prabangiais automobiliais?

  • Taip, galima ir viena is priezasciu..

 • Kitu profesijų atstovai protestuoja, ne demonstruodami savo turimo transporto, su plakatais ir peticijom. Ar ukinykai nori savo turimą brangią technika parodyt vilniečiams ?

 • Patys turtingiausi ūkininkai streikuoja, kurie gavo milijonus iš Europos Sąjungos. Neužtenka tokios technikos, dar nori lėktuvus nusipirkti. Aš per visą gyvenimą gal tik 1 ratą nupirkčiau. Gėda. Tokiais neramiais laikais dar drumsčia vandenį.

  • O kada ūkininku samdiniai protestuos? Graudu žiūrėt į tuos darbuotojus. Darbo rūbus ir darbinius batus labai retas kuris turi. Nuo pavasario darbas po 12 val. Sekmadieni pas kai kuriuos ir tai reik prašyt kad gautum išeigine. Gal laikas darbu saugai pradėt pas juos važinėt. Tada neliks problemos kad negalima pilt žalios salerkos.

  • lengviausia kalbėt ir smerkt nežinant visų poterių.Traukia per dantis tuos traktorius ir nežino,kad dauguma jų yra banko nuosavybė pakol žemdirbys iki paskutinio cento su procentais nebus susimokėjęs už jį.Ir kad tą traktorių turėti,ūkinyks užstatęs visą savo ūkę.Skaityk gyvenimą.O kur dar padargai,kurie vėlgi skirti būtent tokiems traktoriams norint našiai ir tikslingai išnaudot tos technikos siūlomas galimybes?Visa tai kainuoja ir nebūtinai atsipirks per tą surašytą astrologinį techninių galimybių terminą .O ir lauke kas?Tai šąla,tai pažliugę-kuo ne sąlygos būt iškilnotiems ar sušutusiems želmenims.Taip kad palaukim su smerkimais -ne mums,diletantams,apie tai spręsti.

   • Kiekvienam versle pilna visokių iššūkių. Technika su banko paskolom beveik pas visus. Darbo inspekcija, mokečių inspekcija po kelis kartus per metus aplanko. Įmonės net už darbu sauga žmogu turi išlaikyt ir vien popieriuku neužtenka. Bet kažkodėl eile metu vien ūkininku problemos aktualios. Ūkininkai blogiau nei palangos verslininkai, jie irgi dešimtmečiais bankrutuoja.

 • ale kokie visi ekspertai atsiseskit o to ukininko vieta ir pamatysite koks saldus tas ukinkavimas. ir realiai jie nieko neturi viskas priklauso bankam.ir teisingai kad suvaziavo i vilniu tai bent ispes naudos,o ne kai kiti patiliukais protestuoja ir nieko nepesa

  • Su mielu noru pradėčiau ūkininkaut. Bet kad žemė jau sugrobta. Mano įmonė kasmet negauna jokios paramos kad dirba. Viska reik užsidirbt ir tikrintojai šniūrais eina. O ūkininkai užtai kad dirba žeme rudeni gauna išmokas ir verkia krokodilo ašaromis.

   • Kaip sykis aukščiau yra aprašyta apie smulkių verslininkų rėmimo fondą…

 • Norėčiau sužinoti kiek ūkininkai sumoka mokesčių už savo darbuotojus, psd ir t.t plius kiek rodo pradirbtų valandų, ar tik čekį kartais išrašo iš knygutės?

  • Kadangi darbuotojai- deficitas, mokama viskas oficialiai, plius duodamas kuras už darbą, psd ir viskas kas mėnesį mokama tvarkingai…kaip ir visi verslai

   • Esme tame kad galimai ukininku protestas suderintas su koncerbatoriais, kad sie uzsideti oliusa. Mastykit giliau kumeliukai. Ukininkai atsiriboje nuo jusu visu, daugumai rajoniniu sajungu galimai diriguoja tie patys koncervai. Atsimerkit biski remejai jus remejai 🙂

 • kad streikuojama pavieniui,o ne susitelkus į vieną kumštį.Pažiūrėkite į užsienio streikininkus.Atmetus,aišku ,barbarų,plėšiančių parduotuves,vartančių ir deginančių automobilius,veiksmus.Bet ir čia kas galėtų paneigt,kad tai ne suinteresuotųjų destrukcija ir išmonė norint prikergt tiesos ieškotojams nebūtas kaltes ir atsakomybę?Visuotiniame streike užsienyje jungiasi pramonėje ir kitose šakose dirbantys žmonės,tad visokiems makronams tenka atsisakyt ar pergalvot planus dėl pensijų atitolinimo ,atlyginimų kėlimo ir kt.O mes tuo tarpu po medžiu stovim per mokytojų,chemikų ar va kaip dabar,žemdirbių protestą.Užtat visokie mikutavičiai ir oželytės drįsta savo padlaižūniškais liežuviais net pašiepti jiems duoną tiekiantį artoją.Užmirškime dainuojančios revoliucijos dienomis mums skirtą drąsių žmonių epitetą- mes vėl sulindome į vergų kiautus ir kaip tos slidžios sraigės ,apsižvalgyt iškišančios ragiukus ,tyliai šliaužiojame tampydami ant kupros savo kiautus.

  • Labai teisingai, pritariu Jums!

 • vėliau nepareikš pretenzijų ar neužsiundys teismais streiko organizatorių.Jau kiauksi kai kurie parankiniai dėl kinietiško,,granito“ nors jiems natovski tankai parade ,sveriantys daugiau kaip penki džondyrai,nerimo nekėlė…

 • […] ūkininkų protesto atrodė, kad pagaliau pasiekta pirmoji pergalė – valdžia atsitraukė ir sustabdė reikalavimą […]

 • […] Ūkininkų protestas pradeda nešti vaisius. Valdžia atsitraukia ir ruošiasi ženkliai sumažinti akcizą suskystintoms naftos dujoms. Jis ženkliai mažėja ne tik ūkininkams, bet ir visiems žmonėms. Tikėtina, kad prie valdžios apsisprendimo prisidėjo ir verslininkai bei gyventojai, kurie garsiai kalbėjo apie visišku nesusipratimu tapusį lietuviams didžiausią pasaulyje nustatytą akcizą suskystintoms dujoms. […]

 • […] Aplinkos ministerijos iniciatyva Seimo priimtas naujas tarifas sukėlė didelį nepasitenkinimą. Sumažinti SND akcizą, be kita ko, reikalavo sausio 23–26 d. Vilniuje protestavę ūkininkai, degalinių tinklas „Jozita“ savo kasos kvituose ėmė rašyti kritiką […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video