Kėdainių krašte nuaidėjo Joninių, Rasų ir Šienpjovių šventės

 Kėdainių krašte nuaidėjo Joninių, Rasų ir Šienpjovių šventės

Ilgąjį savaitgalį Kėdainių kraštas šventė – įvairiuose rajono kampeliuose buvo minimos Joninės. Tiesa, Akademijos ir Vainotiškių gyventojai šią dieną švenčia tradicinę Šienpjovių – Rasų šventę.

Ilgąjį savaitgalį Kėdainių kraštas šventė – įvairiuose rajono kampeliuose buvo minimos Joninės. Tiesa, Akademijos ir Vainotiškių gyventojai šią dieną švenčia tradicinę Šienpjovių – Rasų šventę. Kaip šiemet šventė Kėdainių rajono miestelių, kaimų, gyvenviečių ir kaimelių gyventojai?

Tradicinė šventė

Turbūt niekas neleis sumeluoti, bet pati masiškiausia ir daugiausia žiūrovų sulaukusi šventė įvyko prie Akademijos ežero. Čia vyko tradicinė Rasų šventė ir Šienpjovių varžytuvės, kurias prieš daugybę metų atgaivino kraštietis Alfonsas Maniokas. Būtent šis žmogus kasmet ir užkuria aukurą, žymintį šventės pradžią. Ne išimtis buvo ir šie metai.    

Šiųmetėse varžytuvėse dalyvavo 12 šienpjovių iš  visos Lietuvos:  Juozapas Jacka, Žygimantas Jėcka, Liudas Tauginas, Zigmas Lengvenis,  Justinas Kairys, Vilija Targamadzė, Rita Atkočiūnienė, Jolanta Sinickienė, Darius Kuzminskas, Antanas Ronis, Arūnas Bervinskas, Danutė Kuzminskienė.

Ne ką mažesnį vaidmenį varžytuvėse atliko ir grėbėjos – Ona Grimalienė ir Valė Šalnienė.

Metų šienpjoviais šiemet tapo vainotiškiečiai Rita Atkočiūnienė ir Justinas Kairys.

Po varžytuvių visų laukė smagus koncertas, gardus maistas, naktišokiai. Vidurnaktį ežero pakrantėje uždegtas tradicinis laužas.

Prie Akademijos Ežero vyko tradicinė Rasų šventė ir Šienpjovių varžytuvės, kurias prieš daugybę metų atgaivino kraštietis Alfonsas Maniokas.

Prie Žalesio upelio

Tiskūnų krašto gyventojai ir svečiai šiemet rinkosi prie Žalesio upelio. Čia buvo minima Rasų šventė „Mėnuo rado, saulė surinko“, sukvietusi būrį žiūrovų, atlikėjų, dalyvių.

Šventėje netrūko gardaus maisto, šokių ir linksmybių. Kaip visuomet – atiduoda duoklė ir senosioms tradicijoms: pinti vainikėliai, prisimintos kitos tradicijos.

Tiskūnų krašto gyventojai ir svečiai šiemet rinkosi prie Žalesio upelio. Čia buvo minima Rasų šventė „Mėnuo rado, saulė surinko“, sukvietusi būrį žiūrovų, atlikėjų, dalyvių.

Nedidelė, bet jauki

Jonines tradiciškai šventė ir tolimųjų Pagirių gyventojai. Šventė buvo nedidelė, bet labai jauki. Prie Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcio centro pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti tiek liaudiškų dainų, tiek pop muzikos. Šventė subūrė tiek vyresnius, tiek jaunesnius šio miestelio gyventojus.

Jonines tradiciškai šventė ir tolimųjų Pagirių gyventojai. Šventė buvo nedidelė, bet labai jauki. Prie Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcio centro pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos.

Sukūrė šventę sau

Gražias šventes geba susikurti net mažiausių ir tolimiausių kaimų gyventojai. Ir tos šventės ne ką prastesnės, o dažnu atveju tik dar jaukesnės – savos, paprastos, šiltos.

Devynduonių bendruomenės centras sukvietė visus į paslaptingą, stebuklingą, papročiais ir tradicijomis turtingą šventę, į kurią šiemet  užsuko labai daug svetelių. Čia netrūko nei humoro, kuriuo dalinosi Malvina ir Akvelina iš Ažytėnų, nei maisto, kurį čia pat lauke gamino šaulių sąjungos atstovai, netrūko nei trankios muzikos bei šokių. Žinoma – prisimintos ir senosios lietuvių tautos tradicijos.

Devynduonių bendruomenės centras sukvietė visus į paslaptingą, stebuklingą, papročiais ir tradicijomis turtingą šventę, į kurią šiemet užsuko labai daug svetelių.

Šventė ir surviliškiečiai

Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus kultūros darbuotojai ir bendruomenės atstovai tradiciškai aplankė Surviliškio bei Užupės Jonus ir Janinas. Aplankytųjų krūtines papuošė Joninių vainikai, skambėjo dainos ir sveikinimo žodžiai. 

Teatralizuotu Jonų ir Janinų sveikinimu surviliškiečiai Jonines pamini kasmet.

Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus kultūros darbuotojai ir bendruomenės atstovai tradiciškai aplankė Surviliškio bei Užupės Jonus ir Janinas.

Švenčia kasmet

Joninės minėtos ir Josvainių miestelyje. Čia jas organizavo kultūros centro kolektyvas, prisijungė vietos bendruomenės žmonės. Joninės Josvainiuose minimos nuo seno, tiesa – anksčiau jos buvo švenčiamos šalia upės, gojelyje, o jau kurį laiką – išpuoselėtame miestelio centre, prie kultūros centro pastato. Joninių vakare šiltai pasveikinti Jonai, Janės ir Janinos, koncertavo liaudiškos muzikos kapelos, vyko sportinės rungtys.

Joninės Josvainiuose minimos nuo seno, tiesa – anksčiau jos buvo švenčiamos šalia upės, gojelyje, o jau kurį laiką – išpuoselėtame miestelio centre, prie kultūros centro pastato.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video