Kėdainiškiai su smarve taikstosi ir dega žalią šviesą sąvartyno veiklos plėtrai, o prasmardinti kauniečiai – streikuoja

 Kėdainiškiai su smarve taikstosi ir dega žalią šviesą sąvartyno veiklos plėtrai, o prasmardinti kauniečiai – streikuoja

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiuose nepaliauja smirdėti. Atsakingos institucijos realiai nė piršto nepajudina, kad suvaldytų šią problemą – esą nėra oficialių skundų, nėra ir ką tirti. Visas problemos sprendimas – jau daug metų trunkantys valdiškų popieriukų parašinėjimai ir posėdžiavimai tuščiai aušinant burnas. Maža to, Kėdainiams kyla dar didesnė smarvės grėsmė – penktadienį posėdžiavusi Kėdainių rajono taryba jau patvirtino atliekų prevencijos ir tvarkymo planą. Tai reiškia, kad vietos politikai realiai taip ir neužkirto kelio Zabieliškio sąvartyno veiklos plėtrai, kuri reiškia tai, kad čia gali būti įrengta maisto atliekų perdirbimo linija, į kurią keliautų maisto atliekos iš didelės dalies Kauno regiono.

Švelnindami situaciją Kėdainių politikai rajono tarybos posėdyje iš tvirtinamo plano tik išbraukė teiginį, kad maisto atliekų rūšiavimo linija jau yra suplanuota ir įpareigojo rajono merą Valentiną Tamulį Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) dalininkų susirinkime pateikti savivaldybės poziciją, kad Kėdainių rajono taryba esą nepritaria maisto atliekų perdirbimo linijos atidarymui Zabieliškio sąvartyne.

Kėdainiams kyla dar didesnė smarvės grėsmė – penktadienį posėdžiavusi Kėdainių rajono taryba jau patvirtino atliekų prevencijos ir tvarkymo planą.

Aut. past.

Tuo tarpu meras V. Tamulis jau anksčiau vykusiame Kauno RATC posėdyje, kai buvo balsuojama dėl maisto atliekų perdirbimo įrengimo linijos būtent Zabieliškyje, ne tik nepakovojo, kad čia neatsirastų dar vienas smarvės šaltinis, bet ir neturėjo jokios pozicijos šiuo klausimu, nes balsuodamas susilaikė, nebuvo prieš. O rajono tarybos posėdyje politikai jo net nereikalavo pasiaiškinti, kodėl jis neprieštaravo tokiems atliekų tvarkytojų planams. Tad kyla tokie neatsakyti klausimai: gal V. Tamulis net nesupranta svarstomų klausimų esmės ir nesuvokia už ką balsuoja? O gal yra kažkokie kiti interesai?

Šiuos klausimus pateikėme merui V. Tamuliui. Kai tik gausime jo atsakymus, nedelsdami Jums pranešime.

Tuo tarpu nuo baisių kvapų kenčiantys kaimyninio Kauno rajono Ramučių gyventojai nesiliauja streikuoti ir net vis garsiau kalba apie mįslingas mirtis…

Patirtis jau įrodė – jei visi tylėsime ir tik dejuosime, nesiimsime patys jokių veiksmų, niekas nepasikeis – valdininkai ir toliau dangstysis visokiais pasiteisinimais esą „neįmanoma nustatyti kvapų šaltinio“, „taršos normos neviršijamos“, „negauta oficialių skundų, todėl tyrimas nepradėtas“ ir t.t.

Aut.. past.

Koks likimas laukia nuo smarvės niekaip negebančių išsivaduoti Kėdainių, taip ir neužkirtusių kelio net ir tam, kad čia plūstų ir didelės Kauno regiono dalies maisto atliekos, bei kas vyksta Ramučiuose, skaitykite jau rytoj, laikraščio „Rinkos aikštė“ penktadienio numeryje.

O kol laukiate išsamios publikacijos, apie kvapus Kėdainiuose galite pareikšti savo nuomonę „Rinkos aikštės“ feisbuke – viliamės, kad Jūsų visų nuomonės išsakymas galėtų tapti tuo oficialiu skundu, kad atsakingi specialistai pagaliau pajudėtų ir pradėtų dirbti savo darbą.

Patirtis jau įrodė – jei visi tylėsime ir tik dejuosime, nesiimsime patys jokių veiksmų, niekas nepasikeis – valdininkai ir toliau dangstysis visokiais pasiteisinimais esą „neįmanoma nustatyti kvapų šaltinio“, „taršos normos neviršijamos“, „negauta oficialių skundų, todėl tyrimas nepradėtas“ ir t.t.

Metas visiems susivienyti ir pareikalauti, kad valdininkai užtikrintų Kėdainių gyventojų teisę kvėpuoti bent jau tokiu oru, kurio smarvė neries nosies.

Savo nuomonę apie kvapus galite pareikšti feisbuke: https://www.facebook.com/rinkosaikste.lt

O rytoj laikraštyje „Rinkos aikštė“ skaitykite apie tai, kas dėl kvapų daroma Kėdainiuose, o kas – Kaune.

15 Komentarai

 • O aš prie ko savartyno plėtrą prastūmė šventas saulius su kėdainių liberalų patronu kačiuliu

 • Jau atroxė kad viskas, kad klausi.as uždarytas, bet kur tau. Grinkevičius savo rūmuose toli gyvena, Tamulis irgi savo kai.e už komių30 km sėdi, Sarapinas tik pet posėdį Kėdainiuose pasirodo. Matyt netolimoj ateity suteiksim miestui naują pavadinimą.Kažin lokį ?

 • Butu tavariscia senoniene isrinke, butume sutvarke reikalus, o dabar einu kroksu ieskot.

 • Nemanau, kad šįkart mano išsakyta nuomonė nepasimes tarp kitų, nes dauguma kažkodėl nenori tos plėtros. Motyvuoja tai kvapais, tai kosuliu, tai smegenų nepakankamumu, bet jokių apčiuopiamų įrodymų neduoda. O meras šaunuolis, kad nepasidavė provokacijoms balsuoti. Kai taryba turės balsą ir regione, tada galės savo nuomonę kišti, o šiuo metu galioja įstatymai, ačiū Dievui.

 • Daugiau kliorkės i rūgstantys niam niamų produktai šūdu nesmirdės.Bus viečnas nuo kliorkės akių grEUžimas,a su ašaromis smagenų slėgis nukris.

 • Būtina nuolatinė kontrolė, kad tas nuodų fabrikas ne skleistų smarvės. Girdėjau, kad tada, kai dirbo valdomas maskalio melnicenkos, filtrus nepasivargindavo keisti

 • Išrinkit mus koncervus mes viską patvarkysim😀

 • Mane nustebino, kad RA apklausą į Kėdainių bėdas įdėjo. Negi ant tiek skaitomumo nėra? Ta prasme tai koks čia lygis? Nesitikėjau.

  • RA skaitomumas didelis – pažiūrėkit pagal patiktukų ir pasidalinimų skaičius. Mugėje tuo tarpu ubagynas, net skaitytojų laiškus kaip bomžai spausdina ir naujienas dažnai vagia.

   • Gi Kedainių bėdos yra mūsų filialas-

   • Ka skaito??? Nebent kupriuškos avariju fotkes praverčia. Daugiau nk gero nera

   • O perfiltravę skaitytojų laiškus ir iš konteksto išrinkę kai kuriuos aštresnius žodžius,tą savo ,,konstrukciją“siunčia policijos apžvalgai.Gi buvo kažkada skelbta,kad už stukačiavimą bus dar ir sumokama.Tai va taip ir prisiduria…

 • Kodėl durnas- todėl, kad biednas, kodėl biednas- todėl, kad durnas. Apie kvapus straipsmis, o ne apie kas ką suės.

  • kurią nešioji chalato kišenėje,atsišaudai?

 • Panašu kad daug komentarų tos pačios nomenklatūros atstovas ar atstovė svetima tarmiška kalba parašius nuomonei formuoti. Ačiū už įdirbį.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video