Kėdainiečiui – apdovanojimas Vyriausybėje

 Kėdainiečiui – apdovanojimas Vyriausybėje

Vyriausybėje apdovanoti tarptautinių konkursų ir olimpiadų prizinių vietų laimėtojai. Tarp jų – ir tarptautinės chemijos olimpiados bronzininkas Laimis Jurkėnas./Asmeninio archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Vyriausybės rūmuose apdovanoti Tarptautinių olimpiadų ir konkursų dalyviai, jų mokytojai ir komandos vadovai. Apdovanojimą atsiėmė ir  tarptautinės chemijos olimpiados „IChO 2021“ bronzos laimėtojas, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos būsimasis abiturientas Laimis Jurkėnas bei jo mokytoja Irma Krivickienė.

Sveikino premjerė

Olimpiadų dalyvius ir jų komandą sveikino premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šiandien Vyriausybės rūmuose susirinko labai daug talentingų žmonių: gabiausi šalies mokiniai, mokytojai, padėję jiems atskleisti savo talentus, komandų vadovai.

Svarstydama, kokia turi būti naujos kartos Lietuva, Vyriausybė pabrėžė, kad viena svarbiausių sričių yra mokslo pažanga. Jūsų pasiekimai teikia vilties, kad proveržis šioje srityje tikrai įvyks“, – kalbėjo premjerė.

Premjerė padėkojo visiems, kurie savo žiniomis, gyvenimo išmintimi padėjo mokiniams siekti gražių pergalių, ir sakė, jog dažnai mes nesugebame tinkamai įvertinti tikrosios tokios pagalbos svarbos. Tačiau ne veltui sakoma, kad tikras Mokytojas įsiamžina savo mokiniuose.

„Smagu, kad įkvėpėte jaunus žmones troškimui pažinti pasaulį, padėjote atskleisti jų gabumus, mokėte kantrybės ir atkaklaus darbo. Linkiu neblėstančios stiprybės ir išminties, leidžiančios nesėkmes paversti kopėčiomis į ateities pergales. Kviečiu Jus visus kurti Tėvynę kartu ir linkiu didžiausios sėkmės“, – sakė Ministrė Pirmininkė.  

Nugalėtojams buvo įteiktos dovanos.

Ne vienas laimėjimas

2021 metai Lietuvai buvo ypatingi – nuotoliniu būdu organizuota 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada „IChO 2021“, kuri yra laikoma svarbiausiu pasaulio talentingiausių fizikos mokinių metų renginiu.

Būtent iš jos L. Jurkėnas parvežė bronzos laimėjimą. Olimpiadoje, kurioje dalyvauja atstovai iš 80-ies pasaulio šalių, prizines vietas pelnė net keturi lietuvaičiai.

Laimio mama Irina pasakoja, kad jos sūnus kasmet dalyvauja įvairiose olimpiadose ir iš daugelio parsineša prizines vietas.

„Praėjusiais ir šiais metais pagyrimų, padėkų, diplomų jis gavo po 22 vienetus. Ir jie visokie – tiek pačios mokyklos, tiek rajono mero, ministerijų ir pan.

Žinoma, patys didžiausi pasiekimai chemijos srityje. Žiemą vykusioje AB „Lifosa“ remiamoje Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje jis pelnė pirmąją vietą.

Taip pat jis jau dvejus metus dalyvauja chemikų būrelio veikloje, tad manau, tai irgi prisidėjo prie jo aukštų pasiekimų šioje srityje“, – svarsto Irina.

Nesu daug susiplanavęs, bet norėtųsi, kad studijoms ir po jų darbui reikėtų chemijos, pavyzdžiui, vaistų gamyba. Jei su chemijos sritimi kažkaip dalykai nesusiklostytų, eičiau programuotoju dirbti.

Laimis

Liks Lietuvoje

Po metų Laimis Jurkėnas baigs mokyklą, o ką jis veiks toliau? Maloniai nustebina tai, kad vaikinas žada likti studijuoti Lietuvoje, nors mama ir bandė pastūmėti jį keliauti į užsienį.

„Jis planuoja studijuoti Vytauto Didžiojo universitete vieną iš su chemija susijusių sričių, o kurią tiksliai, dar galvoja.

Aš norėjau, kad jis keltų sparnus į užsienį, o jis ir sako man: „Jei tu nori, tai ir keliauk į užsienį mokytis, o aš lieku čia!“ – juokiasi Irina.

Laimis sako, kad norėtų dirbti ten, kur chemija reikalinga, tačiau jei kartais nepavyktų, jam priimtinas ir kiek kitoks gyvenimo kelias.

„Nesu daug susiplanavęs, bet norėtųsi, kad studijoms ir po jų darbui reikėtų chemijos, pavyzdžiui, vaistų gamyba.

Jei su chemijos sritimi kažkaip dalykai nesusiklostytų, eičiau programuotoju dirbti“, – svarsto Laimis.

„Mano vaikas jau užaugo, reikia jį paleisti kažkaip, kad ir kaip tai sunku.

Dabar reikia jį mylėti, suprasti, palaikyti ir padėti ten, kur jis prašo. O štai aš pati tikrai keliausiu tobulintis į užsienio stažuotes“, – šypsosi Laimio mama Irina.

2 Komentarai

  • Premjerė padėkojo visiems, kurie savo žiniomis, gyvenimo išmintimi padėjo mokiniams siekti gražių pergalių, ir sakė, jog dažnai mes nesugebame tinkamai įvertinti tikrosios tokios pagalbos svarbos. Tačiau ne veltui sakoma, kad tikras Mokytojas įsiamžina savo mokiniuose.

    „Smagu, kad įkvėpėte jaunus žmones troškimui pažinti pasaulį, padėjote atskleisti jų gabumus, mokėte kantrybės ir atkaklaus darbo. Linkiu neblėstančios stiprybės ir išminties, leidžiančios nesėkmes paversti kopėčiomis į ateities pergales. Kviečiu Jus visus kurti Tėvynę kartu ir linkiu didžiausios sėkmės“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

    Nutylėdamas „ra“ straipsnis leidžia suprasti, kad, arba ne TIE padėjo mokinukui arba ne TA pasakė šiuos teisingus žodžius…

  • […] kitais socialiniais partneriais. Jos mokiniai pelno apdovanojimus tarptautinėse ir respublikinėse olimpiadose, o iš šių metų Baltijos šalių chemijos olimpiados jos auklėtinis grįžo su aukso […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video