Kėdainiečių namus Kalėdoms puošia profesionalai

 Kėdainiečių namus Kalėdoms puošia profesionalai

Floristė, švenčių organizatorė bei dekoro meistrė Inga Šmigelskienė prieš trejus metus Kėdainiuose, Chemikų g. 3, įkūrė gėlių studiją „Kvepia šventėmis“. Čia kėdainiečiai gali užsisakyti įvairiausių proginių puokščių, o artėjant adventui bei Kalėdoms – ir šventinio dekoro./Asmeninio archyvo nuotr.

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Gėlių studijoje „Kvepia šventėmis“ jau sklando Kalėdų aura. Žiedų oazės šeimininkė floristė, švenčių organizatorė bei dekoratorė Inga Šmigelskienė vos spėja suktis – dabar dekoro meistrams pats pasiruošimo didžiosioms žiemos šventėms pikas. Kraštietės telefonas netyla – vienas po kito plaukia kėdainiečių užsakymai papuošti jų namus Kalėdoms. „Prieš akis daug darbo, – džiugiai taria Inga ir tuoj ima skaičiuoti, kiek bei kokių puošybos detalių gali prireikti. – Kurti kalėdines dekoracijas man – kaip nuostabiausia meditacija: skamba kalėdinė muzika, kvepia apelsinais, cinamonu… Tuo metu, regis, kažkur išskrendu, o rankos tarsi pačios dirba savo darbą.“

Žinoma dekoratorė atvėrė gėlių studiją

10 metų švenčių organizavimo bei dekoravimo srityje dirbanti I. Šmigelskienė prieš ketverius metus Kėdainių miesto Chemikų gatvės 3-iajame name įkūrė gėlių, dovanų bei interjero detalių studiją „Kvepia šventėmis“.

„Užsukę į mūsų studiją, kėdainiečiai ras platų gėlių asortimentą, taip pat galės užsisakyti puokštę bet kokiai progai. Gėles pristatome ir kliento nurodytu adresu. Vis tik patogiausia puokštes užsisakyti iš anksto.

Džiugu, jog dauguma užsakovų tai daryti jau įprato. Tada mes galime pasiūlyti kuo šviežesnes gėles, dar platesnį bei įdomesnį jų asortimentą bei pateikimą, o ir klientui nereikia laukti, – sako I. Šmigelskienė. – Mūsų studija kūrybiškai žvelgia ir į gražiausias metų šventes: Kalėdas, Velykas bei kitas progas.

I. Šmigelskienė: „Kraštiečiai čia gali užsisakyti ar išsinuomoti šventinį dekorą ir savo namus papuošti patys. Mūsų studijoje gražių sprendimų rasime visada – nuo vieno žiedo iki grandiozinio projekto.“/Asmeninio archyvo nuotr.

Kraštiečiai čia gali užsisakyti ar išsinuomoti šventinį dekorą ir savo namus papuošti patys. Mūsų studijoje gražių sprendimų rasime visada – nuo vieno žiedo iki grandiozinio projekto.

Kėdainiuose gėlių parduotuvių netrūksta, taigi turi išsiskirti. Manau, jog mano sėkmę lėmė tai, kad pradėjau klientams siūlyti retesnes gėles bei įvairius drąsius sprendimus. Taip pat daug dėmesio skiriu net mažiausioms detalėms: gėlių įpakavimui, popieriui, dėžutėms, puokščių komponavimui – kad viskas būtų kuo įdomiau, nematyta.“

Pandemijos privalumas

Pasaulinė kovido pandemija, regis, jau lieka praeity, vis tik ji ir žmonių judėjimą šventiniu laikotarpiu sustabdęs karantinas sukūrė naujų pozityvių įpročių.

„Užpernai ir pernai, kai kovidas per Kalėdas buvo visus uždaręs namuose, kraštiečiai kitomis akimis pažvelgė į kasdienes erdves. Jei jau tenka būti namie, tai tegul čia būna gražu, – šypsosi iš pandemijos ne pagalio į ratus, o tikros paslaugos sulaukusi I. Šmigelskienė. – Mūsų studiją užplūdo prašymai dekoruoti kėdainiečių namus: ne tik vidų, bet ir išorę bei šventinį stalą. Kraštiečiai pabandė ir tai tapo tradicija. Jau dabar gauname užsakymus.

Artėjant adventui bei Kalėdoms, gėlių studijoje „Kvepia šventėmis“ taip pat rasite ir šventinio dekoro.

Aut. past.

Labai gerai, kad gyventojai planuoja ir kreipiasi iš anksto, nes jie supranta, kad jei nori kerinčio rezultato, tam reikia laiko, kad spėtume apgalvoti ir užsakyti reikiamas dekoro medžiagas. Juk kiekvieno namai bei norai skirtingi.

Pernai dalies užsakymų teko atsisakyti, nes kai žmonės kreipėsi, jau nebeturėjome nei laiko, nei reikiamų medžiagų kiekio projektams įgyvendinti. Tad jeigu planuojate puošti namus didžiosioms metų šventėms, dabar pats laikas užsisakyti dekorą.“

Entuziazmo ir idėjų verslininkei nestinga – ji vis sumano, ką naujo galėtų pasiūlyti savo klientams. „Šiemet pradėsime rengti edukacinius vakarus – studijoje organizuosime advento vainiko, o vėliau ir kalėdinių dekoracijų gamybos dirbtuves. Tai puiki šventinė pramoga draugų kompanijai, šeimai, mergvakariui, gimtadieniui, bendradarbių pasisėdėjimui. Ne tik maloniai praleisite laiką, bet ir susikursite dekoraciją savo namams. Pastaruoju metu aplink daug nerimo, tad jaukus, šiltas pasibuvimas kartu nuramina širdį ir sielą“, – įsitikinusi I. Šmigelskienė.

Po gero sezono – nerimas

Į kraštiečių namus veržiasi ne tik šventinė, bet ir ekonominio sunkmečio nuotaika, o I. Šmigelskienės verslo sritis itin jautri, kai klientams tenka veržtis diržus. Pašnekovė pastebi, jog pandemijos metai jos veiklai nuostolingi nebuvo, bet štai dabartinė situacija sunkiau nuspėjama.

„Visi kovido periodai mums nebuvo labai nuostolingi, nes pirmo karantino metu žmonės tiek daug nesirgo, sėdėjo namie karantine, taigi pirko ir gėles, ir dovanas. Paskui vasarą jau galėjome dirbti. O šie metai visos Lietuvos mastu buvo neeiliniai – regis, šventė visi: tiek žmonės, tiek įmonės. Tad darbo buvo išties daug. Ekonominė krizė situaciją gali keisti, tad apie kitų metų tendencijas sunku ką nors tikslaus pasakyti.

Aišku viena – kitąmet organizuoti šventes bus tikrai brangiau, nes brango ir toliau brangsta viskas: maisto produktai, elektra, kuras, žinoma, gėlės. Kol kas žmonės užsakymų neatšaukia, bet stengiasi švęsti ekonomiškiau: renkasi būtiniausias paslaugas, apgalvoja, kas tikrai reikalinga, ko labiausiai norėtų.

Išties sunku prognozuoti, kaip išgyvensime žiemą, kokios bus gėlių kainos. Juk ta pati energetinė krizė veikia Olandijos gėlių augintojus – ten šiltnamiai šildomi dujomis, elektra. Bus matyti, kaip jie išsilaikys žiemą, kiek pavyks užauginti ir rinkai pasiūlyti gėlių, kokia bus situacija pavasarį, kai prasidės vestuvių sezonas ir gėlių reikės daug, kokios bus jų kainos.“

Švęsti nori gražiai

Pašnekovė pastebi, kad jau praėjo laikai, kai vestuvėse, krikštynose ar jubiliejuose žmonėms rūpėjo švęsti tik sočiai, skaniai bei linksmai. Dabar kraštiečiai nori ir estetiškos aplinkos, dekoruoto šventinio stalo.

„Vasara yra vestuvių laikas, o štai šaltuoju metu daugiausia darbo turime jubiliejuose bei įmonių šventėse. Dabar žmonėms patinka išties visapusiškai gražiai švęsti, – pasidžiaugia verslininkė bei priduria, kad tokiame darbe svarbūs ir psichologiniai įgūdžiai. – Turi sugebėti išgirsti žmogų, nes šventė turi būti tokia, kokios nori klientas, o aš tesu širdis ir rankos, įgyvendinančios tas svajones. Labai džiugu, kad dažnai klientai pasako, jog galutinis rezultatas atvykus į šventės vietą pranoko jų lūkesčius ir fantazijas. Po tokių žodžių savo darbą įsimyliu dar labiau.“

Užuot būgštavusi kuria planus

Užklupus ekonominiam sunkmečiui, pirmiausia žmonės stengiasi atsisakyti prabangos prekių, o skintos gėlės bei ištaigingos šventės – kaip tik šiame sąraše. Kad klientai ėmė taupyti pirkdami skintas gėles, I. Šmigelskienė jau pastebi.

„Anksčiau žmonės skintų gėlių puokštėms skirdavo daugiau pinigų, o dabar sumos kiek kuklesnės. Dovanoms renkasi praktiškesnį daiktą ar dovanų čekį, tad gėlėms skiria mažesnę sumą, – šių dienų realijas atskleidžia kraštietė. – Vis tik aš stengiuosi niekada nepasiduoti neigiamoms emocijoms – dirbu, planuoju, kuriu ir tikiu, kad grožis ras kelią į užsakovo širdį.

Nors Kėdainiai – nedidelis miestas, bet čia gyvena daug žmonių, kurie net ir sunkmečiu vertina estetiką. O iš mūsų gėlių studijos klientas net ir su vienu gėlės žiedu išeis pakylėtas. Užsukite – estetika bei gyvų gėlių grožis sunkius laikus padės išgyventi lengviau.“

Gėlių, dovanų bei interjero detalių studiją „Kvepia šventėmis“ rasite adresu Chemikų g. 3, Kėdainiai. Norint pasiteirauti dėl puokščių, dekoro užsakymų ar edukacijų, Jūsų skambučiai visada laukiami telefonu 8 612 89 648.

Užs. Nr. 192

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video