Kėdainiečiai su paspirtukais jau apsiprato

 Kėdainiečiai su paspirtukais jau apsiprato

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pernai į Kėdainius atkeliavo viešojo dalijimosi transporto priemonėmis paslaugų teikėjai „Bolt“. Žalieji paspirtukai mūsų mieste pabuvojo ne taip ir ilgai – nes atšalus orams jie būna surenkami ir keliauja remontui ir poilsiui iki kito sezono. Tad galima sakyti, kad šį pavasarį prasidėjo pirmas tikrasis „Bolto“ paspirtukų sezonas mūsų krašte. Įmonė pastebi, kad jų naudojimo kultūra Kėdainiuose jau spėjo ūgtelėti.

Retai

Kėdainiuose iš viso yra kiek daugiau kaip 100 elektrinių paspirtukų. Jei pernai, vos jiems pasirodžius, pasipylė ir gyventojų pastebėjimai apie nekokią paspirtukų naudojimo kultūrą, šiemet, bent jau šioje srityje, kol kas ramu.

Kaip sakė „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta, tyčia sugadintų paspirtukų mūsų mieste buvo labai nedaug.

„Dažniausiai pasitaikantys el. paspirtukų gedimai paprasti – išsileidusios padangos arba prasčiau veikiantys stabdžiai ar žibintai.

Rimtesnių gedimų arba tyčinių niokojimo atvejų Kėdainiuose pasitaiko itin retai, o vagysčių nepasitaiko apskritai, – sako E. Balta ir priduria, kad auganti paspirtukų naudojimosi kultūra yra ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje Lietuvoje. – Žmonės paspirtukus suvokia kaip bendrąjį gėrį ir stengiasi jį saugoti“.

„Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta sako, kad tyčia sugadintų paspirtukų mūsų mieste buvo labai nedaug./Teodoro Biliūno nuotr.

Prašo pranešti

Neretai gyventojai pasiguodžia ir netinkamai numestais paspirtukais. Esą kaip čia pasivažinėjus net pastatyti padoriai nesugebama.

Tad pamačius gulintį paspirtuką nebūkite abejingi – pakelkite jį, net jei jis ims cypti, nesigąsdinkite, juk nedarote nieko blogo.

Tačiau neretai gulintis paspirtukas gali reikšti ir tai, kad jis sugedęs – tarkime, išsileido padanga arba sulūžo stovėjimo kojelė. Tokiu atveju juo naudojęsi ar bandantys pasinaudoti gyventojai kviečiami pranešti apie gedimą.

„Mes visada skatiname vartotojus pranešti apie visus nesklandumus, pastebėtus naudojantis mūsų paslaugomis. Tą patogu padaryti po kiekvienos kelionės naudojantis mūsų programėle. Kai vartotojai praneša apie techninius gedimus, paspirtukas yra pažymimas ir tampa neprieinamas kitiems vartotojams, o „Bolt“ mechanikų komanda, surinkusi paspirtukus ir nugabenusi juos į logistikos sandėlį, atlieka patikrinimus bei remontą“, – aiškino E. Balta.

Keliauja vietoje

„Matome, kad „Bolt“ paspirtukai tapo neatsiejama šiuolaikinio kėdainiečio gyvenimo dalimi – kelionių skaičius mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, auga.

Pagal šį skaičių Kėdainiai dažniausiai lyginasi su Mažeikiais ir Taurage“, – sako „Bolt“ atstovas.

Mūsų mieste pagrindinės paspirtukų stovėjimo vietos yra Didžiosios Rinkos aikštė, senamiestis, centrinis miesto parkas, Ramybės skveras.

Įmonės atstovai sako matantys, kad paspirtukais žmonės dažniausiai keliauja gana netolimus atstumus, matyt, mielai naudojasi proga apsukti ratus pro senamiestį, o dirbantieji centre gali greitai ir patogiai nuvažiuoti papietauti, nuvykti iki parduotuvės, pašto ar pan.

„Miesto centrinėje dalyje driekiasi ir populiariausi kelionių paspirtukais maršrutai.

Vidutiniškai kėdainiečiai ir miesto svečiai paspirtuku keliauja 9 minutes. Net 70 proc. kelionių – trumpesnės nei 3 kilometrai“, – sakė pašnekovas.

Kaip naudotis?

Žaliesiems paspirtukams pasirodžius mieste „Rinkos aikštė“ sulaukė ne vieno vyresnio amžiaus žmogaus skambučio ir prašymo paaiškinti, kaip tais paspirtukais naudotis.

Dėl to teikiame trumpą paaiškinimą.

Svarbu žinoti, kad norint naudotis „Bolt“ paspirtuku reikalinga su savimi turėti išmanųjį telefoną su įjungtu internetu.

Pirmiausia atsisiųskite „Bolt“ programėlę. Joje būsite paprašytas nurodyti savo banko kortelės duomenis, nes už keliones pinigai yra nuskaičiuojami automatiškai. Nesijaudinkite, jūs kas kartą matysite, kiek turite sumokėti.

Priėjus prie paspirtuko, reikia atsidaryti programėlę (su įjungtu internetu!). Joje pamatysite langą, kurio didžiąją dalį sudarys žemėlapis. Pasirinkite po žemėlapiu kairėje ekrano pusėje esančią opciją „2 ratai“.

Atsidariusio naujo lango apačioje matysite žalią stačiakampį su užrašu „Skenuoti“. Paspaudus šį mygtuką telefone įsijungs kamera, kurią reikia nukreipti į ant paspirtuko vairo esantį QR kodą. Jį nuskaičius, paspirtukas bus atrakintas, sugros pasisveikinimo muzika ir galėsite pradėti kelionę.

Kelionę baigus paspirtuką reikia pastatyti ant šaligatvio taip, kad jis netrukdytų praeiviams ir telefone paspausti mygtuką „Kelionė baigta“.

Pinigai už kelionę bus nuskaityti automatiškai.

3 Komentarai

  • Jau apsipratom kad belekur is salutinio kelio i pagrindini gali islekt paspirtukas su dviem vaikais net nesizvalges

  • kodėl niekas nededa paspirtukininkam baudų už netvarkingą jų parkavimą?Sekmadienį 05,29d. apie 9val. 30min ties norfos parduotuve ažuolno gatvėje paspirtukais buvo užtvertas šaligatvis. Gal tai specialiai padaryta? Bet tvarka manau turi būti.

  • nu taip jau yra, kad visiems neįtiksi. dėl paspirtukų palikimo belenkur pritariu, reiktų kažkiek atsakingimo, gi dviračių nepaliekam vidury kelio, nors identiškai galėtumėm. aš savo paspirtuką pirkau ekoride.lt, sėkmingai važinėju jau virš metų, su pagarba kitiems eismo dalyviams

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video