Kėdainiai bendradarbiaus su Raseiniais

 Kėdainiai bendradarbiaus su Raseiniais

Kėdainiai./BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainiams nepavykus įsitraukti į per kelias savivaldybes vystomą religinio turizmo projektą, rajono taryba pritarė bendradarbiavimui tik su viena Raseinių rajono savivaldybe dvejų metų laikotarpiui.

Keisis turistais

Pasirašomos Raseinių ir Kėdainių sutarties tikslas – bendradarbiauti skleidžiant istorinę, kultūrinę informaciją ir padidinti keliautojų bei turistų srautus Raseinių ir Kėdainių rajono savivaldybėse taip stiprinant vietinį turizmą bei sudominant asmenis lankytis abiejų rajonų turistiniuose objektuose bei dalyvauti vieni kitų renginiuose.

Užsibrėžtas veiklas: pėsčiųjų žygių ir pažintinių turų organizavimą vykdys viešosios įstaigos – Kėdainių Turizmo ir verslo informacijos centras ir Raseinių „Atrask Raseinius“. Abi šalys įsipareigoja skirti žmogiškuosius ir finansinius išteklius. Taip pat suplanuota akcijos „1000 keliautojų Kėdainių ir Raseinių rajono savivaldybėse“ organizavimas.

Kėdainių rajono savivaldybės taryba įgaliojo merą Valentiną Tamulį pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Raseinių savivaldybės meru Andriumi Bautroniu. Tai buvo padaryta pirmadienį. Sutartis įsigaliojo nuo jos pasirašymo dienos iki 2023 metų gruodžio 31 dienos ir galės būti pratęsta.

Turėjo didesnių tikslų

Pirminė rajono idėja buvo daug ambicingesnė. Kėdainiai 2020 metais turėjo tikslą įsitraukti į Raseinių, Kelmės, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių vystomą piligrimystės vietų ir sakralinių objektų garsinimo projektą.

Bendram religinio turizmo projektui 2021 metais buvo planuojama skirti 10 000 eurų indėlį, tačiau neseniai paaiškėjo, kad projektas bus vystomas, tačiau – be Kėdainių rajono.

Įsitraukus į kelių savivaldybių projektą norėta išnaudoti susiformavusį stiprų piligrimų traukos centrą – Paberžę, kuri kaip dvasinės traukos centras išgarsėjo kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio – kapucinų vienuolio Tėvo Stanislovo dėka.

Į mažą parapiją gauti dvasinio pastiprinimo kelis dešimtmečius traukė akademikai, poetai, studentai, disidentai, intelektualai, narkomanai, alkoholikai, išsekę, sutrikę ir viltį praradę varguoliai.

Paberžė ir dabar lankoma dėl sakralinių vertybių, vertingų bažnytinio meno ir istorinių liturginių reikmenų kolekcijų. Privataus verslo „Vikonda grupė“ iniciatyva, teikiant paramą nuo 2013 metų pradėtas rengti Paberžės festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo atminimui.

Sutartį pasirašė

Atsakydamas į klausimą, kodėl Kėdainių rajono savivaldybė nedalyvauja bendrame religinio turizmo projekte su Raseiniais, Kelme ir Šiaulių miestu bei rajonu, meras V. Tamulis sakė, kad  savivaldybė kreipėsi su prašymu įsitraukti į šį jungtinį projektą, bet…

„Gavome atsakymą, kad šiuo metu projekto dalyvės nemato galimybės dėl objektyvių priežasčių (atitikties sutarties nuostatoms, tikslams bei pradėtoms veikloms) plėsti dalyvių skaičių“, – sakė V. Tamulis.

Raseinių rajono savivaldybės meras, sulaukęs kėdainiečių susidomėjimo minėtu projektu, pasiūlė pasirašyti dviejų (Kėdainių ir Raseinių) savivaldybių bendradarbiavimo sutartį. Šiai sutarčiai Kėdainių rajono savivaldybės taryba pritarė.

„Džiaugėmės gavę Kėdainių rajono savivaldybės mero raštą, kuriuo buvo išreikštas susidomėjimas prisijungti prie Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių ir norą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Reiškia, mūsų iniciatyvos religinio turizmo skatinimo tikslais matomos ir vertinamos.

Apie kaimyninės savivaldybės norus kalbėjome per susitikimus su bendradarbiaujančių savivaldybių atsakingais specialistais, tačiau remiantis mūsų keturių savivaldybių bendradarbiavimo sutarties nuostatomis, principais, šiuo metu vykdomomis veiklomis (kuriamas naujas religinio turizmo maršrutas, organizuojami tradiciniai renginiai, ekskursijos, turai ir kt.), nusprendėme, kad šiuo momentu prie bendradarbiavimo sutarties nėra tikslinga jungti Kėdainių rajono savivaldybės. Tačiau Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyvą bendradarbiauti priėmėme. Tai bus puikus startas plėtojant turizmą įvairiomis formomis, ne tik vietinio turizmo“, –  „Rinkos aikštei“ sakė Raseinių rajono Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video