Kėdainiai pagerbs kovojusius už Lietuvos laisvę

 Kėdainiai pagerbs kovojusius už Lietuvos laisvę

Šalia sakurų parko, Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimo kovotojams skirto paminklo J. Basanavičiaus gatvės skvere, šiuo metu jau pradėta įrenginėti ir kovotojų už Lietuvos laisvę memorialinė lenta.

Ateities planuose – memorialas žuvusiems partizanams su įamžintomis jų pavardėmis. Taigi, netrukus Kėdainiuose vienoje vietoje atsiras visas memorialinis kompleksas.

Vieta pasirinkta neatsitiktinai

„Ši vieta memorialinei lentai bei memorialiniam kompleksui pasirinkta neatsitiktinai. Čia jau stovi vadinamasis „Gaublys“ – Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimo kovotojams skirtas paminklas. Taip pat pro šią vietą veda lankytinų vietų maršrutas į kapines. Taigi viskas labai gerai apgalvota“, – pabrėžė Vytautas Kundrotas, rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas.

Dar ne pabaiga

„Tačiau ir tai dar ne pabaiga. Šalia kalvelės su plokštėmis, ant kurių bus užrašytos kovotojų už Lietuvos laisvę pavardės, planuojame įrengti visą memorialinį kompleksą. Vėliau čia turėtų atsirasti ir memorialas su partizanų pavardėmis. Memorialas bus apšviestas. Bus iš tiesų graži ir prasminga vieta, kuri sulauks ne tik mūsų kraštiečių, bet ir, žinoma,  į mūsų kraštą atvykstančių turistų dėmesio“, –  ateities planus nušvietė
V. Kundrotas.

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video