Į Kėdainių gatves išriedėjo mobilūs laiškininkai

 Į Kėdainių gatves išriedėjo mobilūs laiškininkai

Antradienį darbą Kėdainių rajone pradėjo 11 mobilių laiškininkų, kurie pas gyventojus atvažiuos naujais, kaimo keliukams pritaikytais tarnybiniais automobiliais. Kėdainių rajono gyventojai nuo šiol gaus visas pašto paslaugas į namus. Laikraščio „Rinkos aikštė“ bei kitų spaudos leidinių  prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka.

Prašo supratimo 

„Labai prašome gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti, tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės, arba pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti laiškininką gatvėje“, – sako Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

Įrenkite tvarkingas dėžutes

Kita didelė problema – palaidi šunys, nuo kurių, bandydami atlikti savo darbą, per šiuos metus nukentėjo jau kelios dešimtys laiškininkų. 

Nepasirūpinus laiškininko saugumu, korespondencija ir siuntos gali būti nepristatytos – pagal Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose.

Taip pat gyventojai, laikantys šunis, prašomi pažymėti savo kiemus specialiais įspėjamaisiais lipdukais, kuriuos nemokamai galite gauti ir „Rinkos aikštės“ redakcijoje.

Liks tik trys 

Kėdainių rajone liks tik trys paštai: Kėdainių centrinis paštas, Kėdainių 1-asis paštas, esantis Giraitės prekyvietėje, ir Akademijos paštas. Jie veiks taip pat, kaip ir iki šiol. 

Pertvarka vyksta  Gudžiūnų, Josvainių, Šėtos, Krakių, Labūnavos, Lančiūnavos, Pelėdnagių, Pernaravos ir Surviliškio paštuose. 

Visose šių devynių paštų aptarnaujamose gyvenvietėse  jau dirba mobilūs laiškininkai, tačiau patys pašto skyriai taip pat nėra uždaryti. 

Pranešama, kad pereinamuoju laikotarpiu, kuris užtruks metus laiko, kol gyventojai pripras prie mobilių laiškininkų, pašto skyriai taip pat dar dirbs, tačiau gerokai trumpiau. 

Prie kiekvieno pašto skyriaus pakabinti skelbimai, kuriuose nurodyta, kuriomis valandomis paštas dirbs. Tomis valandomis pašte budės mobilusis laiškininkas, kuris lauks gyventojų ir suteiks jiems pašto paslaugas. 

Pasibaigus darbo valandoms pašte, mobilusis laiškininkas vyks į gyventojų namus pagal iškvietimus arba vykdydamas užsakytas kasdienines paslaugas. 

Jei norite užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“ ar pasinaudoti kitomis pašto paslaugomis, mobilų laiškininką į namus galite nemokamai išsikviesti paskambinę telefonu 8 700 55 400.

Kaip užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“?

Mobilusis laiškininkas paslaugas teikia įvairesniais būdais nei anksčiau, todėl ir užsisakyti „Rinkos aikštės“ ar kitų spaudos leidinių prenumeratą galima pasirinkus klientui patogiausią būdą:

1. Kai mobilusis laiškininkas paslaugas teikia atvykęs į kliento namus.

2. Kai mobilusis laiškininkas atvyksta į namus iškviestas telefonu 8 700 55 400 dėl pašto paslaugų. Tuo pačiu jis suteiks ir visų kitų klientui reikalingų paslaugų, tarp jų – ir spaudos leidinių prenumeratą.

3. Kai mobilusis laiškininkas klientų laukia specialioje paslaugų teikimo vietoje numatytu laiku, kuris yra nurodytas ant viešai naudoti skirtos (geltonos) pašto dėžutės. Tiksli laiškininko paslaugų teikimo vieta bus nurodyta seniūnijos skelbimų lentoje. Taip pat ją galima rasti tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt. Paslaugų teikimo vietoje neimamas prenumeratos užsakymo mokestis.

Taip pat užsisakyti „Rinkos aikštę“ ar kitus spaudos leidinius galima Lietuvos pašto tinklalapyje www.prenumeruok.lt arba paskambinus klientų informacijos telefonu 8 700 55 400, arba parašius info@post.lt ir atlikus bankinį mokėjimą klientui patogiausiu būdu.

„Rinkos aikštę“ galima užsiprenumeruoti ir paskambinus į redakciją telefonu 8 347 56 589.

Kaip nuo gruodžio 3 dienos išsikviesti laiškininką?

Mobilius laiškininkus į namus gali išsikviesti visi Kėdainių rajono gyventojai.

Paskambinus telefonu 8 700 55 400 arba parašius el.paštu info@post.lt, operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.

Prieš atvykdamas laiškininkas klientui paskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.

O Kėdainių miesto gyventojai, norintys užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“ ir išsikviesti laiškininką į namus, kviečiami skambinti į redakciją telefonu 8 347 56 589.

Kaip atsiimti siuntą, gavus pranešimą?

Jeigu laiškininkui pirmą kartą nepavyko pristatyti siuntos, jis atspausdins informacinį pranešimą ir paliks jį gaunamųjų laiškų dėžutėje. Siuntą galima atsiimti keliais būdais:

• Išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus, užregistruojant telefonu 8 700 55 400 pakartotinį siuntos pristatymą. Ši paslauga papildomai nekainuoja.

• Nuvykti į paštą ir atsiimti siuntą. Apylinkės paštą galima sužinoti paskambinus į Kontaktų centrą arba pasižiūrėjus tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt.

Mobilieji laiškininkai, dirbdami savo darbą, per dieną turi apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas. Dėl suplanuoto grafiko ir laiko planavimo mobilieji laiškininkai tą pačią dieną pakartotinai siuntos nepristato, tai jie padaro kitą darbo dieną po iškvietimo.

[#gallery=2240#]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video