Katytę iš medžio iškėlė ugniagesiai gelbėtojai

 Katytę iš medžio iškėlė ugniagesiai gelbėtojai

Ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlus gyvūnas iškeltas iš 10 metrų aukščio ir perduotas gyvūnų globos organizacijos atstovei. Čia paaiškėjo, kad ugniagesiai išgelbėjo ne kačiuką, o jauną katytę./VšĮ „Miesto rainiukai“ nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dažniausiai padeda į nelaimę patekusiems žmonėms, tačiau šį kartą teko pagelbėti į bėdą patekusiai jaunai katytei. Gyvūnėlis buvo įlipęs į medį dešimties metrų aukštyje. Gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai.

Visą parą

Penktadienio vakarą, kelios minutės po 18 valandos, Bendrajame pagalbos centre buvo gautas Kėdainiuose šiais metais veiklą pradėjusios VšĮ „Miesto rainiukai“ atstovės pranešimas, kad medyje Mindaugo gatvėje įlipęs kačiukas, negali nulipti.

Atstovė pergyveno, kad kačiukui be žmonių pagalbos nulipti nepavyks.

Į įvykio vietą išvyko Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius – du ugniagesiai gelbėtojai.

VšĮ „Miesto rainiukai“ nuotr.

Teko lipti

Atvykę ugniagesiai įvertino situaciją ir buvo priimtas sprendimas katiną nukelti iki jo užlipus kopėčiomis.

Ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlus gyvūnas iškeltas iš 10 metrų aukščio ir perduotas gyvūnų globos organizacijos atstovei. Čia paaiškėjo, kad ugniagesiai išgelbėjo ne kačiuką, o jauną katytę.

„Gal kas atpažins savo augintinę? Greičiausiai pabėgusi iš namų 4–5 mėnesių katytė jau parą tupėjo medyje ir negalėjo išlipti. Ačiū priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrams už pagalbą“, – dėkojo moteris.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dažniausiai padeda į nelaimę patekusiems žmonėms, tačiau šį kartą teko pagelbėti į bėdą patekusiai jaunai katytei.

Aut. past.

Ne visais atvejais

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai paprastai gelbėti į medžius užlipusių ir ten tupinčių katinų nevyksta.

Laikomasi nuostatos, jog katinas anksčiau ar vėliau iš medžio išsiropš pats. Tačiau būna ir išskirtinių atvejų, pavyzdžiui, gyvūnas medyje užstringa arba jei tokios pagalbos prašo gyvūnų globėjai ar kitos gyvūnų priežiūros organizacijos.

2 Komentarai

  • reikia išpjauti medžius ir problemos baigsis. Nebus į ką lipti katytėm ir nereikės be reikalo trukdyti tokių tarnybų kaip ugnegesių…

    • Na, naujiena kiek juokinga, tačiau medžių pjauti nereikia. Mieste ir taip smirdi nuolat, oras nešvarus, žmonės pikti. Žaluma kažkiek padeda valyti orą, į juos atskrenda paukščiai. Išeikit, pasižiūrėkit, pasidžiaukit. Ko čia pykstat?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video