Kaštonų gelbėjimo priemonės duoda rezultatų

 Kaštonų gelbėjimo priemonės duoda rezultatų

Šiemet Kėdainių mieste ir vėl buvo gelbėjami kaštonai, o rudenį nuimant specialias kaštonų gelbėjimo priemones, puikiai matomi jų efektyvumo rezultatai. Negailestingieji kenkėjai – keršakandės – kaštonams kelia išties didelį pavojų, mat joms įsisukus medžio lapai pagelsta ir visai sunyksta.

Skaičiuoja viščiukus

Miesto seniūnija, siekdama išgelbėti kaštonus, jau keleri metai juos kiekvieną pavasarį apjuosia specialiomis kenkėjų gaudyklėmis.

„Šįmet šių darbų taip pat neatsisakyta. Iš viso specialiomis kenkėjų gaudyklėmis šiemet apsukome apie pusantro šimto medžių. Šiuo metu šios gaudyklės yra nurenkamos, o nuimdami stebime ir įvertiname gaudyklių naudą, jų efektyvumą“, – sakė miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Priemonės padeda

Miesto seniūnas teigia, kad jau keletą metų vykdomas kaštonų gelbėjimas duoda rezultatų.

„Pastebime, kad medį apsukus specialia gaudykle, jis nukenčia mažiau ir žaliuoja visą jam skirtą laikotarpį. Kai dar prieš keletą metų, kai nebuvo imtasi priemonių, kaštonai nyko akyse, labai rudavo, buvo iš tiesų prasta situacija. Dabar ji keičiasi į gera, tad visi galime tik pasidžiaugti gerais priemonių rezultatais. Kaštonų gelbėjimas šiais metais atsiėjo iki trijų tūkstančių eurų “, – pasakojo V. Tamulis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video