Kasdien onkologinės ligos diagnozę išgirsta pusšimtis Lietuvos gyventojų (FOTOGALERIJA)

 Kasdien onkologinės ligos diagnozę išgirsta pusšimtis Lietuvos gyventojų (FOTOGALERIJA)

Kėdainiuose įsikūrusios onkologinėmis ligomis sergančių žmonių asociacijos „Švęsk gyvenimą“ narės Pasaulinei kovos su vėžiu dienai skirtą renginį užbaigė paleisdamos į dangų daugybę spalvotų balionų – kaip viltingos ateities ir norų išsipildymo ženklą./Asociacijos nuotr.

Neseniai Kėdainiuose įsikūrusi onkologinėmis ligomis sergančių žmonių asociacija „Švęsk gyvenimą“ kraštiečius pakvietė drauge paminėti Pasaulinę kovos su vėžiu dieną. Šv. Juozapo bažnyčioje aukotos šv. Mišios už sergančiuosius onkologinėmis ligomis. Vėliau parapijos salėje kėdainiečių laukė romansų koncertas ir šventinės vaišės.

Siekia padrąsinti

„Onkologinės ligos diagnozė tarsi didžiulis žemės drebėjimas ar cunamis supurto gyvenimo pamatus ir sutrikdo kasdienybę iš esmės, – prisiminusi asmeninę patirtį sakė asociacijos įkūrėja Gitana Stasytienė. – Liga atima labai daug tiek fizinių, tiek emocinių jėgų. Šiuo itin sunkiu žmogui periodu svarbu neužsisklęsti, nelikti vienam.

Praktika rodo, jog bendravimas su panašaus likimo žmonėmis, dalijimasis savo išgyvenimais, klausymas kitų žmonių sveikimo istorijų padeda po truputėlį nurimti mintims ir atrasti viltį, jog kovą su liga įmanoma laimėti. Daugybė sėkmės istorijų įrodo, jog onkologinės ligos diagnozė nėra mirties nuosprendis.

Onkologinėmis ligomis sergančių žmonių asociacijos „Švęsk gyvenimą“ įkūrėja Gitana Stasytienė pasidžiaugė, jog asociacija sparčiai plečia partnerių gretas, kad savo nariams galėtų suteikti kuo daugiau reikiamos informacijos bei pagalbos galimybių./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Taigi norėdama padrąsinti onkologinėmis ligomis sergančiuosius ir jų artimuosius, mūsų asociacija kėdainiečius pakvietė į renginį, skirtą Pasaulinei kovos su vėžiu dienai paminėti.“

Anksti neteko sesutės

Aukodamas šv. Mišias už sergančiuosius onkologinėmis ligomis, Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo bažnyčios klebonas kunigas Žydrūnas Paulauskas priminė evangelinę tiesą, kad Jėzus ištiesia ranką visiems ligoniams, suteikdamas jiems tikėjimo viltį.

Įkvėpę dvasinės stiprybės, kėdainiečiai rinkosi į Šv. Juozapo parapijos salę širdžių pradžiuginti romansų dueto Rasos ir Jono Driežių dovanojama muzika.

Ypatingai datai paminėti skirtame renginyje dainavusi viešnia atskleidė, jog onkologinės ligos skaudžių netekčių atnešė ir jos šeimai.

Išdrįsti kalbėti, dalintis savo išgyvenimais ir ligos istorija gali toli gražu ne visi, tam reikia laiko ir drąsos.

G. Stasytienė

„Turbūt nebėra tokios šeimos, kurios onkologijos tema nebūtų palietusi. Mūsų su vyru artimieji taip pat yra susidūrę su šia liga, – sako Rasa. – Mano sesutė sirgo kraujo vėžiu. Būdama vos septynerių ji iškeliavo.“

Muzika įžiebė meilę

40 metų drauge dainuojantis Rasos ir Jono duetas kėdainiečiams pristatė santūrų repertuarą.

„Daugiausia atliksime autorinės kūrybos dainas, tačiau skambės ir kelios puikiai žinomos baladės“, – atskleidė pora bei pridūrė, jog būtent muzika ir įžiebė jųdviejų meilę.

„Nuo jaunystės mėgau dainuojamąją poeziją. Labai patikdavo dainos prie laužo pritariant gitarai“, – svajingai taria Jonas. „Nujaučiu, jog būtent taip ir pakerėjot žmonos širdį“, – šypteliu aš. „Tikrai taip, – visas kortas ant stalo išsyk sudeda Rasa. – Aš buvau piemenė, 16-kos metų, o jis penkeriais metais vyresnis, ką tik grįžęs iš armijos. Jonas su bičiuliais buvo įkūręs grupę ir grodavo šokiuose. Mes su draugėmis buvome įsimylėjusios visus tuos muzikantus, – prisimena pašnekovė. – Savame būrelyje mes irgi padainuodavom, taigi kiek vėliau Jono grupė į kolektyvą pakvietė ir mane.“

Pora prisipažįsta, nors esantys be galo skirtingi, bet jaučiantys juos jungiantį tvirtą ryšį.

„Mūsų požiūriai niekur nesutampa: jeigu man gražu, Jonui ne; kur man juoda, vyrui balta, – pasakoja Rasa. – Abu turime savo teisybę ir šeimoje, ir kūryboje, tad padiskutuoti visada atsiranda dėl ko, – žvilgtelėjusi į vyrą nusijuokia viešnia ir leidžia Jonui reziumuoti. – Kartu mums nėra lengva, tačiau mus sieja itin gilus vidinis ryšys, stipriai sulipdęs draugėn.“

Susidomėjimas auga

Onkologinėmis ligomis sergančiųjų žmonių asociacijos „Švęsk gyvenimą“ įkūrėja G. Stasytienė pasidžiaugė, jog renginys sulaukė didesnio svečių būrio nei tikėtasi. Pasak pašnekovės, susidomėjimas pastebimai auga ir pačios asociacijos veikla.

„Sulaukiame vis daugiau skambučių ir žinučių su įvairiais klausimais. Kiti dėkoja, jog esame ir siunčia padrąsinančias žinutes, siūlymus dalyvauti įvairiose veiklose, – pasakoja G. Stasytienė. – Išdrįsti kalbėti, dalintis savo išgyvenimais ir ligos istorija gali toli gražu ne visi, tam reikia laiko ir drąsos. Tačiau jei nors vienam ar keliems kraštiečiams dalyvavimas asociacijos veiklose ir bendrystė padės eiti iššūkiu kupinu sveikimo keliu, mes žinosime ir džiaugsimės, kad esame ir veikiame prasmingai.“

Praktika rodo, jog bendravimas su panašaus likimo žmonėmis, dalijimasis savo išgyvenimais, klausymas kitų žmonių sveikimo istorijų padeda po truputėlį nurimti mintims ir atrasti viltį, jog kovą su liga įmanoma laimėti.

Aut. past.

Pasirašė sutartį

Siekdama savo nariams suteikti kuo daugiau reikiamos informacijos ir pagalbos galimybių, asociacija plečia partnerių gretas.

„Pasirašėme ketinimo bendradarbiauti sutartį su Nacionaliniu vėžio institutu, – pasidalina G. Stasytienė. – Kėdainų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pristatė galimybes dalyvauti projektinėse veiklose. Ketiname bendradarbiauti su paramos ir labdaros fondu „Mamų Unija“ bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Džiugu, kad laukia daug įvairių veiklų. O dar puoselėjame svajonę aplankyti Milaną.“

Asociacijos nariai renginį užbaigė spontaniškai kilusia žaisminga idėja – paleido į dangų daugybę spalvotų balionų – kaip viltingos ateities ir norų išsipildymo ženklą.

Kviečia prisijungti

G. Stasytienė atkreipė dėmesį, jog tik nedidelė dalis asociacijos veiklų yra viešos.

„Daug susibūrimų skirti tik asociacijos nariams. Atviri pokalbiai, dalijimasis ligos istorijomis, atsakymų į rūpimus klausimus paieška vyksta uždaroje asociacijos narių grupėje. Todėl visus susidūrusius su onkologinės ligos diagnoze bei jų artimuosius  kviečiame tapti asociacijos nariais, drauge atrasti stiprybės įveikti ligą ir kartu švęsti gyvenimą, – ragina G. Stasytienė. – Mus galite rasti feisbuke #ŠvęskGyvenimą, taip pat skambinti man telefonu 8 612 90 037.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video