Kas yra prostatitas?

 Kas yra prostatitas?

Prostatitas yra dažnai skausminga būklė, apimanti prostatos ir kartais aplink ją esančių sričių uždegimą. Prostatitas dar vadinamas prostatos liaukos uždegimas. Prostatos liauka yra vyrų reprodukcinės sistemos dalis. Jis yra žemiau šlapimo pūslės, priešais tiesiąją žarną. Šlaplė (vamzdis, kuriuo šlapimas ir sperma išneša iš kūno) eina per liaukos centrą.

Mokslininkai nustatė keturis prostatito tipus: lėtinis prostatitas arba lėtinis dubens skausmo sindromas; ūminis bakterinis prostatitas; lėtinis bakterinis prostatitas; besimptomis uždegiminis prostatitas. Prostatitas taip pat skirstomas į keturias skirtingas sąlygas, turinčias įtakos prostatos liaukai. Dviejų tipų prostatitas yra susijęs su šlapimo takų infekcijomis, o kiti tipai priskiriami prie uždegiminių procesų.

Vyrai, sergantys prostatitu, gali turėti infekciją, uždegimą ir (arba) tiesiog skausmą. Prostatitu gali susirgti bet kokio amžiaus suaugę vyrai. Vyrai, sergantys besimptomiu uždegiminiu prostatitu, neturi simptomų. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali diagnozuoti besimptomį uždegiminį prostatitą, tirdamas kitus šlapimo takų ar reprodukcinių takų sutrikimus. Šio tipo prostatitas nesukelia komplikacijų ir gydymo nereikia.

Kas sukelia prostatitą?


Prostatito priežastys skiriasi priklausomai nuo tipo. Lėtinis prostatitas arba lėtinis dubens skausmo sindromas. Tiksli lėtinio prostatito / lėtinio dubens skausmo sindromo priežastis nežinoma.

Medicinos tyrėjai mano, kad mikroorganizmas, nors ir ne bakterinė infekcija, gali sukelti būklę. Šio tipo prostatitas gali būti susijęs su šlapime esančiomis cheminėmis medžiagomis, imuninės sistemos atsaku į ankstesnę šlapimo takų infekciją  arba nervų pažeidimu dubens srityje. Ūminis ir lėtinis bakterinis prostatitas.

Bakterinė prostatos infekcija sukelia bakterinį prostatitą. Ūminis tipas atsiranda staiga ir trunka trumpai, o lėtinis vystosi lėtai ir trunka ilgai, dažnai net trunka metus. Infekcija gali atsirasti, kai bakterijos iš šlaplės patenka į prostatą. Vyrams, sergantiems ūminiu bakteriniu prostatitu, gali išsivystyti sepsis. Šis plačiai paplitęs uždegimas gali būti pavojingas gyvybei. Tam reikia skubios medicininės pagalbos.

Antibiotikai gali sukelti skrandžio sutrikimus, tačiau vyrams, sergantiems lėtiniu bakteriniu prostatitu, pasikartojančioms infekcijoms gydyti gali prireikti daug antibiotikų. Kai kuriems žmonėms išsivysto atsparumas antibiotikams, todėl gydymas tampa neveiksmingas. Besimptomis uždegiminis prostatitas gali sumažinti spermatozoidų skaičių ir turėti įtakos vaisingumui.

Kaip dažnai  gali atsirasti prostatitas ir kuo pavojinga ši liga?

Prostatitas yra dažniausia šlapimo takų problema jaunesniems nei 50 metų vyrams ir trečia dažniausia šlapimo takų problema vyresniems nei 50 metų vyrams. Prostatitas kasmet sudaro apie keletą tūkstančių apsilankymų pas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus Lietuvoje.

Prostatitas nors dažna ir pasikartojanti liga, tačiau pilnai išgydoma. Pagrindinis dalykas į kurį reikia atsižvelgti, tai neignoruoti atsiradusių simptomų ir nedelsiant kreiptis pas gydytojus specialistus.

Delsiant nueiti pas daktarus, jūs rizikuojate išplėsti uždegimą, sumažinti potenciją ir sutrikdyti ne tik fizinę, bet ir emocinę savo sveikatą. Prostatitas tai liga, kuri savaime nepraeina, šios ligos nesustabdžius laiku, ji gali virsti į lėtinį uždegimą, kuris bus daug sunkiau išgydomas, nei ankstyvoje stadijoje.
1 Komentaras

  • ,,Šlaplė yra vamzdis,kuriuo“…ir t.t,sakyčiau ,kad ir pusės colio būdams ansai jau daiktas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video