Karas ir tušti žodžiai

 Karas ir tušti žodžiai

Jolanta Blažytė.

Jolanta BLAŽYTĖ

Indijos dvasinis mokytojas Sadhguru mato dvi svarbias iš karo gaunamas naudas: 1. Papildomai „užvedama“ ekonomika; 2. Influenceriai turi papildomą galimybę „selfiams“.

„Dalyvavau Pasaulio ekonomikos forumo renginyje. Tuo metu vyko baisus karas Sudane. Jo metu žuvo 260 000 žmonių, iš kurių pusė – mažamečiai vaikai. Tuo metu įžymybės važiuodavo į Afriką, pasiimdavo į rankas kokį Afrikos vaiką kaip trofėjų ir fotografuodavosi“, – pasakoja Sadhguru.

Sakyčiau, mūsų įžymybės nuėjo lengvesniu keliu. Kad pasiektų tą patį reikšmingumo koeficientą, joms jau nebereikia važiuoti į Sudaną ir tampyti kokį nors vargšą juodaodį vaikiuką. Joms, bevirškinant koldūnų porciją, užtenka tik visam pasauliui paskelbti, kad „aš Ukrainą myliu labiau, nei ją myli penktame aukšte gyvenantis profsąjungų pirmininkas Zigmas“.

Toliau – visas Sadhuru išsakytas tekstas:

„Aš manau, kad tai kažką simbolizuoja – derlingiausia žemė pasaulyje yra toje šalyje, kurioje šiuo metu vyksta karas – Ukrainoje. Mano turimais duomenimis, Ukraina turi itin derlingą, iki keturių metrų storio juodžemį – vertingiausią pasaulyje dirvožemį. Kokias išvadas dėl to galime padaryti?

Viso pasaulio tautos, beveik visos be išimties, po Antrojo pasaulinio atsisakė karo, bet dabar vėl grįžta į šį kelią. Beveik kiekviena šalis investavo milžiniškas pinigų sumas į ginklų, sviedinių, bombų, raketų, išmaniųjų bombų kūrimą ir kaupimą.

„Dalyvavau Pasaulio ekonomikos forumo renginyje. Tuo metu vyko baisus karas Sudane. Jo metu žuvo 260 000 žmonių, iš kurių pusė – mažamečiai vaikai. Tuo metu įžymybės važiuodavo į Afriką, pasiimdavo į rankas kokį Afrikos vaiką kaip trofėjų ir fotografuodavosi“.

Sadhguru

Nežinau, kaip bomba gali būti išmani. Tai pats kvailiausias dalykas, kokį tik įmanoma sugalvoti. Jei pradėsiu kovoti su jumis kardu, lazda ar dar kuo nors, tai bent jau suteiks man žvėrišką pasitenkinimą. Čia sėdi 1 000 žmonių, o jūs tiesiog numetate bombą, ir jie visi miršta. Nesuprantu, kas čia tokio išmanaus. Jomis galima pataikyti pro namo langą iš trijų kilometrų aukščio.

Jie tuo labai didžiuojasi. Ir kalbame ne apie vieną šalį, bet apie visą pasaulį.

Argi visi mes manėme, kad visos šios bombos buvo skirtos pramogai, pasirodymui ar kad tai buvo meno kūrinys? Ne. Vieną dieną jos bus panaudotos. Jos turi būti kur nors naudojamos. Klausimas ne „ar“, o „kur“ ir „prieš ką“…

Kai jos kuriamos, kaupiamos, sandėliuojamos, mes neprieštaraujame. Neliko filmų be bombų ar bent jau be sudaužytų veidų. Visiems patinka. Tačiau kai kas nors panašaus nutinka tikrovėje, sakome: „Oi, kaip baisu!“ Būname sukrėsti.

Gyvenimas taip neveikia. Todėl ir pasakoju jums apie žemę. Ar jūs būsite tie, kurie liūdės po nelaimės? O gal jūs būsite ta karta, kuri pakeis šią nelaimę?

Jei negalite pakeisti žmogaus, turėtumėte bent jau jį nuginkluoti. Tai reiškia, kad turėtumėte išrauti jam dantis. Ir jei įmanoma žmogaus transformacija, tai yra puiku. Jei neįmanoma, turėtume jį bent jau susilpninti.

Sadhguru

Tai mūsų pasirinkimas, kadangi dabar yra mūsų laikas planetoje, mūsų gyvenimas yra toks, kokį jį sukursime. Taigi karai yra beveik neišvengiami, nes ekonomika paremta karais. Be karo daugelis žmonių neišgyventų. Didžiausia pramonės šaka yra ginklų ir ginkluotės gamyba. Kaip galite tuo nesinaudoti? Jei gaminu ginklus ir šaudmenis ir juos parduodu jums, o jūs neiššovėte nė vieno šūvio, aš jumis nusivilsiu.

Buvau Pasaulio ekonomikos forume. Tuo metu Sudane vyko baisus karas. Žuvo 260 000 žmonių, iš kurių 50% buvo jaunesni nei šešerių metų vaikai. Ar galite įsivaizduoti? 130 000 vaikų žūsta per vieną karą.

Tuo metu, kai kurios įžymybės važiuodavo ten ir pasiimdavo kokį nors vietinį Afrikos vaiką kaip trofėjų. Jie nešiodavo jį su savimi, fotografuodavosi su juo ir panašiai. Tada jie parodė vaizdo įrašus, kuriuose visi šie kovotojai ar kareiviai, vadinkite, kaip norite, važinėja pikapais ir šaudo į dangų.

Sakiau, kad jei su kuo nors kovosiu, bent jau taikysiu į priešą. Bet jei šaudysiu į dangų, vadinasi, turiu šovinių perteklių, ar ne? Priešingu atveju nežudyčiau debesų. Jei kovoju kare, šaudydamas noriu ką nors nušauti. Taip ar ne? Taigi nesiruošiu šaudyti į dangų, bet jie nuolat šaudo į dangų iš automatinių ginklų. Sakiau, kad kažkas jiems tiekia šaudmenų perteklių, kitaip jie niekada nešaudytų į dangų.

Sakiau, kad pasaulyje yra 62 bendrovės, gaminančios šio kalibro šaudmenis. Aš jums duosiu jų adresus. Jūs eisite ir jas uždarysite? Ne! Jūs vyksite į karo zoną, paimsite vaiką ir kursite dramą.

O ką jums reikėtų iš tiesų daryti – atimti iš jų šaudmenis. Kai atsargos baigsis, jie tikriausiai pradės vieni kitus pjauti. Šaltaisiais ginklais bent jau negalima masiškai žudyti.

Tai mūsų pasirinkimas, kadangi dabar yra mūsų laikas planetoje, mūsų gyvenimas yra toks, kokį jį sukursime. Taigi karai yra beveik neišvengiami, nes ekonomika paremta karais. Be karo daugelis žmonių neišgyventų. Didžiausia pramonės šaka yra ginklų ir ginkluotės gamyba. Kaip galite tuo nesinaudoti? Jei gaminu ginklus ir šaudmenis ir juos parduodu jums, o jūs neiššovėte nė vieno šūvio, aš jumis nusivilsiu.

Sadhguru

Jei negalite pakeisti žmogaus, turėtumėte bent jau jį nuginkluoti. Tai reiškia, kad turėtumėte išrauti jam dantis. Ir jei įmanoma žmogaus transformacija, tai yra puiku. Jei neįmanoma, turėtume jį bent jau susilpninti.

Būkime sąžiningi. Mes neketiname sustabdyti karo, bet kai karas vyksta pas mus ar netoli mūsų, mes verkiame. Jei kitur vyksta karas, tai tik drama.

Turime pakeisti šį nežmonišką požiūrį į karą, žudymą ir kančias, kurias patiria kiti žmonės. Turime jo atsikratyti. Blogis dažniausiai įvyksta ne dėl blogų ketinimų, o tiesiog dėl abejingumo.

Jūs visą gyvenimą miegate. Ar miegas yra nusikaltimas? Ne, miegas yra gerai. Jei visą gyvenimą miegosite, jūsų gyvenimas taps katastrofa. Štai kas vyksta pasaulyje tiek dirvožemio, tiek karo požiūriu. Mes miegame.

Po Antrojo pasaulinio karo įsteigėme Tautų Lygą, įsteigėme Jungtines Tautas. Buvo siekiama, kad daugiau tokių karų niekur kitur nebūtų. Kad tai nepasikartotų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tačiau kiek daug karų būta nuo to laiko.

Iš tiesų nuo Antrojo pasaulinio karo laikų šioje planetoje nebuvo nė vienos dienos, kad nebūtų įvykęs mūšis. Turime problemų, ekonominių ir nuosavybės problemų.

JT idėja buvo ta, kad mes kovotume ne ginklais, o žodžiais ir taip išspręstume savo problemas. Nesame stebuklų šalyje, kurioje nėra problemų, problemų yra. Viena žmonių grupė jas mato vienaip, kita kitaip. Tam ir buvo skirta platforma, kuri turėjo padėti išspręsti problemas.

Tačiau ką mes padarėme? Nustūmėme platformą į antrą planą ir darome vienas su kitu, ką norime…

Jei jūsų protas nėra ramus, jei negalite nuraminti savo proto, tuomet nėra jokių galimybių paversti visą šį pasaulį taikiu. Nes tai, ką matote pasaulyje, yra didesnė žmogaus proto apraiška.

Sadhguru

Kai prasidėjo XXI amžius, visi sakė, kad tai informacijos, technologijų ir pan. amžius ir daugiau jokių karų…

Sakykite, kiek karų buvo XXI amžiuje, kiek valstybių buvo sunaikinta? Daug. Labai daug. Per daug per 22 metus.

Taigi, kaip pabusti?

Kai kurių dalykų per naktį pakeisti neįmanoma. Tačiau pirmiausia pyktis ir neapykanta turi palikti jūsų širdis.

Vienu metu dalyvavau daugybėje taikos konferencijų. Maždaug dvejus su puse metų kalbėjau daugybėje tarptautinių konferencijų, bet paskui pamačiau, kad daugumai žmonių dalyvavimas konferencijose yra profesija, jie iš to gyvena. Ir aš buvau vienintelis idiotas, kuris sėdėjo ten ir galvojo, kad dirbome dėl taikos pasaulyje.

Kartą dalyvavau labai didelėje konferencijoje, kurioje dalyvavo 42 Nobelio premijos laureatai, keli buvę valstybių vadovai. Ir visi jie, būdami valstybių vadovais, kariavo, o kai išėjo į pensiją, kalbėjo apie taiką.

Trečiąją dieną, artėjant vakarui, atėjo eilė kalbėti vienam Nobelio premijos laureatui. Po jo, turėjo būti mano eilė. Taigi jis išėjo į tribūną, atsivertė aplanką, pažvelgė žemyn ir nė karto nepakėlęs galvos perskaitė 42 puslapius.

Sėdėjau pirmoje eilėje, stengiausi pagauti kiekvieną žodį ir stebėti kiekvieną puslapį. Jis apsivertė 42 kartus. Tuomet apsižvalgiau auditorijoje, kurioje vyravo visiška ramybė, nes visi, išskyrus keletą darbuotojų ir apsaugininkų, miegojo.

Kalbame apie taiką, visuomenę, žmoniją. Tai tik tušti žodžiai. Yra tik žmonės. Ir jei vienas ar kitas neišspręs savo problemų, pasaulio problemos niekur nedings. Jos pasireikš įvairiais būdais.

Sadhguru

Pamaniau, kad tai – tikroji pasaulinė taika.

Tada atėjo mano eilė kalbėti ir aš pasakiau, kad per pastarąsias tris dienas girdėjau tiek daug turiningų kalbų apie taikos pasaulyje kūrimą. Todėl nuoširdžiai klausiu, kiek iš čia esančių gali uždėti ranką ant širdies ir pasakyti, kad jūsų protas ramus?

Nes jei jūsų protas nėra ramus, jei negalite nuraminti savo proto, tuomet nėra jokių galimybių paversti visą šį pasaulį taikiu. Nes tai, ką matote pasaulyje, yra didesnė žmogaus proto apraiška.

Jei šioje planetoje neliks žmonių, pasaulyje įsivyraus taika. Tada pasidomėjau, kodėl visi užmigo per popietinę sesiją. Tai buvo savotiška vienybė – išskyrus mane ir skaitytoją, taip, skaitytoją, o ne oratorių, visi miegojo. Paklausiau, kas atsitiko? Jie atsakė, kad praėjusį vakarą vyko Bacardi festivalis su nemokamu alkoholiu. Štai kodėl visi tapo ramūs. Daugiau į jokias panašias konferencijas nevažiavau.

Palinkėkime, kad visų žmonių protai nurimtų. Manau, kad Dievas to ir nori, kad tai yra svarbiausia.

Negalime padaryti, kad kiekvieno žmogaus protas būtų ramus. Galite nuraminti savo protą. Aš galiu sukurti savo ir jūs galite sukurti savo. Tai vienintelis veikimo būdas. Tai ir yra visa problema.

Kalbame apie taiką, visuomenę, žmoniją. Tai tik tušti žodžiai. Yra tik žmonės. Ir jei vienas ar kitas neišspręs savo problemų, pasaulio problemos niekur nedings. Jos pasireikš įvairiais būdais.

24 Komentarai

 • Šaunuolė, Jolanta! Va čia tai Moteris, čia tai lyderė! Nebijo visokių liumpenių ir pedikų aplinkui karksinčių 🙂
  Tiesiai šviesiai sako viskas kaip yra. Todėl jos konservinės žiurkės ir nemegsta.
  Ačiū už viską, Jolanta! Mylim, mylėjom, mylėsim!

  • Kaip veikia vatinė švelni propaganda Lietuvoje? O labai paprastai, viskas apie sudėliotus akcentus. Čia, Uspaskicho vatinė dama, kalba lyg ir apie kenčiančius ukrainiečius dėl išjungtos elektros ir blackout’o. Bet pastebėkit, poste neminimas agresorius, neva, blackout’as atsirado kažkaip pats. Ir, dėmesio, akcentas ne į realią priežastį ir genocido bėdą – rusiją – o akcentas į (3,2,1) – BANKUS IR GRYNUOSIUS. Vat taip vat, turėkit grynuosius. Nekovokit su okupantais, o turėkit gryniaką, o geriau – auksą. Tai ne pirma ponios ir panašių manipuliatorių “mes už Ukrainą, bet…” manipuliacija, čia tokia “alternatyvi nuomonė” – maždaug, mąstykit savarankiškai, pvz., rašė, kad karinė pagalba Ukrainai “dingsta” – maždaug, Kyivo meras prašo pledų, o Amerika skyrė MILIJARDUS, TAI KUR MILIJARDAI – graži, taktiška manipuliacija. Arba kalbėti apie sanckijų neveikimą – irgi populiarus kremlinis švelnus naratyvas – jo, rusija bloga, bet sankcijos neveikia, tiesiog neveikia, plius, kam uždarinėti McDonaldsus, jei pinigai iš rusų gali eit mums, moralinis argumentas tokiems žmonėms neveikia, nors veikia, bet selektyviai, kartais įjungiam moralę, kartais išjungiam. Tai vat. Neapsigaukit su tokiais melagiais “Mes palaikom Ukrainą, bet..”, nes tas “bet” yra senas geras vatinis kabliukas, kurio tikslas – tyliai prastumt reikiamą naratyvą.

   • Jeigu vyrui mirkyti savo lytinį organą kito vyro išangėje yra vadinama normalu, jeigu issilavinę žmonės tam turi pritarti, tai gal aš pabūsiu neišsilavinęs, bet su švariu galu.

   • Na jos konspiracinį šūdą visada atsiranda kas praryja, ypač abejonių pavidale.

 • Kas jus myli, kai kas ne, – pasakyta čia tiesa…

  • Jolanta žino, ką sako. Per tv pasakojo apie spintelę, prikimštą grynųjų. Ir savo fabrike algas vokeliuose mokėjo.

 • Tai gal pidarastams ir kitiems galu varomiems jos nuomone netinka, normaliems vyrams tinka. Dabar labai daug sikniniu ir tiek.

  • Įtariu vienišius demonas taip šiknom rūpinas,bet šita kraugere tevus į valdiskus namus buvo pridavusi ir mes visi juos šerem,apie kokią taikà cia vapa ,kai pinigai ruzijoj šeimynai kapsi????

 • Ažytėnuose daug šikninių, ir Krakėse.

 • Raudonoji rasijos giedorka. Jai Lietuva be rusų labai blogis. Bando visada ir visur kišti, kad Lietuvai la-bai blogai be rusų. Visiems blogai, kai vyksta karai. Ji kursto, kriokia, kaltina, meluoja net, kad surinktų kruvinus rinkimų balsus sau. Ji reikalauja iš valdžios, nesvarbu, kad karas, kad sunku. Savo suteptu supratimu, organizuoja priešišką nuomonę prieš Lietuvą.
  Teks poniai pakentėti be rusiško verslo.
  Tas jos teisumas ir neatsižvelgimas į realybę jau pykina. Ji niekada nepeikė putkos politikos, o kaltina tik valdžią.

 • Kaip visada kitaip nei kiti. Ir tai yra gerai.

 • Man paskaitant ponios tekstus kyla toks įtarimas, kad ex Uspaskichė Blažytė iki šiol atidirbinėja Rusijai, spaudžiama tos šalies agentų. Nes šie matyt turi kompromatų, padėjo susikraunant pirmąjį kapitalą ir tt. ir pan. Žanro klasika kai sakant. Reikalui prispyrus ir namo pasikviestų, kaip Romanovą ar Baranauską. Nors aišku neatmesčiau ir žmogiškojo bukumo versijos, kuris yra stebinančiai beribis. Ir matant iki ko nusirito Viktoras, šventintas vanduo ir kiti bajeriai, naivu būtų tikėtis, kad jo ex kažkokia tai super proto bokštas. Žodžiu niekaip neišsirenku versijos.

 • Viena ausimi girdėjau iš patikimų šaltinių, kad jai tekstus rašo viena tokia lietuvių kalbos mokytoja. Berods buvusi, dabar jau pensininkė.

  • Tokia gliti vata – paruoštukai iš kgb, paduoti ex viktaro, redaguota pasamdytos lietuvių kalbos mokytojos. Profilį irgi greičiausiai kažkas redaguoja. Beje Jurga Lago tokia pati kvanka, tik kad lietuvių kalbos mokytojos samdyti nereikia.

 • Manau cia pagrindine zinute yra „va kaip blogai, kad leidosi sukurstomi Vakaru ir pradejo priesintis, dabar per ta Zelenski viska sugriaus. Reikia sesti prie derybų stalo“. Jos auditorija yra tokio mastymo, jiems ir skirta

  • Atsimenu, pradžioje karo, ji kaltino Zelenskį dėl nesiderėjimo su Rusija, neva: “gyvybės svarbiau už teritoriją”.

 • Jos auditorija antivakseriai, anti5g ir visi kiti anti, kuriems kasdien maitinama propaganda

  • Pragyventum tu tiek metų su russkoje radio su ūsais, tai dar ne tokius briedus kalbėtum.

 • Tie maršistai identiškai veikia kaip ir tuose Luganske Donecke, pradžioj protestus organizavo prieš geyvropą, po to sekė savivaldybių užėmimas paskui jau pradėjo dorotis su tais kurie palaikė Ukrainos nepriklausomybę…

  • Tai propagandoje vadinasi „dvigubos paskirties tekstai“ – jei komunikuoji, tai kalbek aiskiai ir deliok akcentus aiskiai, o jinai sistemiskai raso labai deep spiritual tekstus su labai gerais vatiniais naratyvais, ne paleckis ir ne anoniminiai komentarai, bet ta pati esme, tik graziai ir teisiskai nerizikuot, turi gi ka prarast.

 • koncervu ismatos nutilkit

 • Valdo,asile

 • bet kad ėmėsi per daug poteriaut…Va taip ir sunyks zainais.

 • pagal sitos neadekvacios bobos logika nieko tokios kas vyksta Ukrainoj nes Sudane mire 260 tukst zmoniu

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video