Kapliuose atidengtas paminklinis akmuo, pasodintas ąžuolas ir obelaitė

 Kapliuose atidengtas paminklinis akmuo, pasodintas ąžuolas ir obelaitė

Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Per Kėdainių rajoną vilnija švenčių ir gimtadienių banga. Prieš keletą dienų kapliečiai paminėjo Kaplių kaimo 650-ąjį gimtadienį. Šios didelės šventės proga Kapliuose atidengtas paminklinis akmuo, pasodintas bendruomenės ąžuolas ir obelaitė. 

Veiklos netrūko

Diena pradėta Kaplių orientaciniu turu, kuriame sudalyvavo net 12 komandų! 

Šventės metu atidengtas paminklinis akmuo, skambėjo Šėtos kultūros centro ansamblio „Sidabrinė gija“ ir pačių gyventojų atliekamos dainos. Kaplių jaunimas, kuris dabar jau įsikūręs kitur, sveikindamas kaimą įteikė dovanų įspūdingą ąžuolą. 

„Milžiniškas akmuo seniau buvo prie buvusios Kaplių Žemės ūkio mokyklos, kurios didžioji dalis dabar privatizuota. Mažai kas jį jau matė… Todėl buvo nuspręsta jį perkelti prie pagrindinės gatvės. 

Kaplių jaunimas, kuris dabar jau įsikūręs kitur, sveikindamas kaimą įteikė dovanų įspūdingą ąžuolą. 

Aut. past.

Akmuo rastas taip pat Kapliuose, kur dabar įsikūrusi „Sodyba pas bitininką“. Tik šventės metu sužinojome, kad ant jo buvo pritvirtintas užrašas 300 000, kuris reiškė, kad šioje mokykloje buvo išleistas 300 000-asis tuometės Lietuvos profesinių mokyklų mechanizatorius. Juo buvo paskelbtas Gintautas Budrys, to meto Lietuvos, Sovietų sąjungos artojų varžybų nugalėtojas. 

Kuriuo laikotarpiu tai buvo, kol kas nežinome, bet spėjama kad kažkur 1975–1985 metais“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Arūnas Glebauskas, Kaplių bendruomenės pirmininkas. 

Šios didelės šventės proga Kapliuose atidengtas paminklinis akmuo, pasodintas bendruomenės ąžuolas ir obelaitė./ Organizatorių nuotr.

Atliko jau 13 kartą

Šventės metu buvo apdovanoti jauniausia (5 mėn.) ir vyriausi Kaplių gyventojai (89 m.).

Vakarėjant visi šventės dalyviai buvo pakviesti prie bendro stalo, kur galėjo pabendrauti, dalintis prisiminimais ir džiaugtis vieni kitais. 

„Tik prieš 10 metų sužinojome, kad Kapliai kartu su Kėdainiais 1372 metais paminėti Livonijos kronikoje. Šiai datai skirtas dabartinis užrašas. 

Prie paminklinio akmens pasodinome rojaus obelaitę, nes Kapliai prie Obelies upės įsikūrę. 

Ąžuolą padovanojo Kaplių jaunimas, o jis buvo pasodintas prie bendruomenės namų“, – dėstė A. Glebauskas.

Kaplių bendruomenė dėkoja visiems šventės dalyviams, gyventojams, padėjusiems jai pasiruošti, rėmėjams – „Ardo projektai“, „Sodyba pas Bitininką“, Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvui.

Arūnas Glebauskas, Kaplių bendruomenės pirmininkas, imasi iniciatyvos burti kaimo žmones, organizuoti šventes, talkas, gražius darbus kaimui./Organizatorių nuotr.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video