Kalėdinį jaukumą kuria savo jėgomis

 Kalėdinį jaukumą kuria savo jėgomis

Didžiojoje gatvėje dirbantys verslininkai kasmet nustebina miestelėnus kurdami šventinę dvasią. Šiemet savo įstaigų šventines dekoracijas jie įžiebs lapkričio 25-osios vakarą./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pagrindinė miesto eglutė Kėdainiuose bus įžiebta šiandien, o štai krašto verslininkai kalėdine dvasia alsuoti ėmė anksčiau. Kaip ir kasmet, iš toli švieselėmis mirgančiais papuošimais miestelėnus džiugina „Kavamanija“ ir „Linėja Transport“. Didžiojoje gatvėje įsikūrusios įmonės tampa tikrais traukos centrais tiems, kurie dar gruodžio pradžioje nori bent keletą akimirkų pagyventi kalėdiniu ritmu.

Darė patys

„Kavamanijos“ vadovas Benas Cechanavičius sako, kad tradicija kasmet „kaip reikiant“ pasipuošti Kalėdoms yra labai maloni jam pačiam ir visam kavinukės kolektyvui.

Juo labiau kad dekoracijos būna daromos jų pačių rankomis.

„Šiemet mūsų dekoracijų akcentu tapo angliško stiliaus žibintai – juos gaminau pats. Jie žmogaus ūgio, mediniai, nudažyti. Trukau gerus penkis vakarus“, – sako Benas.

„Anksčiau taip pat gamindavome papuošimus patys. Dominuoja, aišku, eglutės, bet kartą gaminome roges, pernai gaminome egles su malkų motyvais“, – tęsia pašnekovas.

Kainuoja nedaug

Kol visa šalis gyvena taupymo mintimis, žibantis „Kavamanijos“ įėjimas tikrai kontrastuoja su tokiu lietuvaičių nusiteikimu. Bet B. Cechanavičius sako, kad kalėdinis pasipuošimas finansiškai kainuoja ne tiek ir daug – šiais laikais galima nusipirkti didelį kiekį lempučių, kurios naudoja itin mažai elektros energijos. Daugiau kainuoja laikas darant dekoracijas, tačiau, sako Benas, tai yra malonumas, ne darbas.

„Jau daug metų, ko gero, tik „Linėja“ ir mes daugiausiai stengiamės pasipuošti šventėms. Puošiasi, aišku, ir kiti, tik gal mažiau, tiesiog, kiek išgali.

„Kavamanijos“ vadovas Benas Cechanavičius sako, kad tradicija kasmet „kaip reikiant“ pasipuošti Kalėdoms yra labai maloni jam pačiam ir visam kavinukės kolektyvui.

Aut. past.

Tačiau labai aiškiai matyti, kad kalėdiniai papuošimai tampa traukos centru, žmonės mielai eina, fotografuojasi, dalinasi nuotraukomis socialiniuose tinkluose, užsuka, žinoma, ir skanios kavos – tiesiog žmonės sustoja pasimėgauti akimirkomis.

O pas mus nors ir labai šviesu atrodo, lemputės sunaudoja mažai elektros energijos, turime ir laikmatį, nakčiai išjungiame viską, tai tikrai neišlaidaujame“, – sakė „Kavamanijos“ vadovas.

Dovana miestui

Tuo tarpu „Linėja Transport“, kaip ir kasmet, taip ir šiemet nepagailėjo investicijų į kalėdinį įmonės papuošimą ir sako, kad tai daugiausia – dovana miestui.

„Žinome, kokiais laikais gyvename, ir pamanėme, kad šiemet Kalėdos gali būti niūrios būtent dėl to, kad daugelis pasirinks labai taupyti, nesipuošti visai arba pasipuošti minimaliai.

Daug diskutavome apie tai, kaip reikia šiemet mums daryti su kalėdinėmis dekoracijomis, bet sutarėme, kad visgi reikia puoštis, kaip ir kasmet.

Galvojome, kad būsime, ko gero, vieninteliai, na, be „Kavamanijos“, kurie taip ryškiai švies, ir pritrauksime žmones bei dovanosime jiems šventiškas emocijas“, – sakė įmonės direktoriaus pavaduotoja Jurgita Norkienė.

Ji pridūrė, kad jau rudeniui įpusėjus žmonės ėmė klausinėti, ar „Linėja“ šiemet puošis Kalėdoms – tai rodo, kad įmonės šventiniai papuošimai jau yra tapę viso miesto tradicija, be kurios kėdainiečiai miestą jau sunkiai ir įsivaizduoja.

„Linėja Transport“ taip pat solidžiai puošia savo Kauno ir Vilniaus filialus, o jų papuošimai patraukė ir respublikinės televizijos dėmesį.

Aut. past.

Dar pavasarį

Paaiškėjo, kad įmonė kalėdines dekoracijas užsakė… dar pavasarį.

„Kaip ruošiantis vestuvėms, reikia prieš metus pradėti, taip ir čia – norint gerų dekoratorių, jų paslaugas reikia labai iš anksto užsakinėti, – šypsodamasi pasakoja Jurgita. – Papuošti tokio dydžio pastatą yra ką veikti, todėl mums padeda specialistai. Jie rūpinasi ir apšvietimu, ir dekoracijomis, be to, yra labai užimti, ypatingai kalėdiniu laikotarpiu. Tad čia galioja taisyklė „kas pirmesnis, tas gudresnis“ ir Kalėdoms tenka ruoštis net labai iš anksto“.

O tokie papuošimai išties traukia miestelėnų akį ir prie jų žmonės ne tik šiaip sau nusifotografuoja, o ir ištisas kalėdines fotosesijas su fotografais daro – ir įmonė dėl to tik džiaugiasi.

„Tiesa, darbuotojai priversti žaliuzes užsitraukti, antraip kas antroje kalėdinėje fotosesijoje matytųsi“, – juokiasi Jurgita.

Ir kitur

„Linėja“ taip pat turi ir vidinį kiemelį, matomą tik darbuotojų akims, tad jis taip pat papuoštas – gal kiek kukliau, nei pastato išorė, matoma kiekvienam. Tačiau ir vidinis kiemelis alsuoja šventėmis – ten yra ir eglučių, ir šventinis apšvietimas. Darbuotojai mielai gėrisi šiuo vaizdu per kavos ar pietų pertraukėles.

Viduje įmonė puošiasi minimaliai, daugiausia papuoštas administracijos stalas, prie kurio priimami klientai.

„Linėja Transport“ taip pat solidžiai puošia savo Kauno ir Vilniaus filialus, o jų papuošimai patraukė ir respublikinės televizijos dėmesį.

„Mūsų puošmenos dalyvauja LRT filmavimuose, jie patys jas pastebėjo. Kadangi mes remiame „Maltiečius“, tai mūsų dekoracijos dalyvaus ir televizijos laidose, atliks ir labdaringą vaidmenį, dėl ko labai džiaugiamės“, – sakė J. Norkienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video