Kalbų mokykla ieško partnerių: kuria dar vieną unikalią erdvę ugdymui

 Kalbų mokykla ieško partnerių: kuria dar vieną unikalią erdvę ugdymui

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kalbų mokykloje prieš kelerius metus gimė idėja − mažai naudojamoje ir dar iki šiol nerenovuotoje mokyklos salėje įkurdinti modernią pasaulio kultūrų pažinimui bei ugdymui skirtą unikalią erdvę − kulinarinę klasę. Mokykla turi viziją, kaip interaktyvi erdvė pasiteisintų ir būtų naudinga visai bendruomenei, o gavusi dalinę finansinę paramą ieško šiam projektui partnerių, kad kartu sustiprintų neformalųjį švietimą ir vaikų ugdymą. 

Nestokoja idėjų

Pernai veiklos trisdešimtmetį atšventusi vienintelė tokia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje  garsėja savo ypatingomis ir kūrybiškomis erdvėmis. Norėdami ir toliau sudaryti vis geresnes sąlygas integruotoms visapusiško lavinimo programoms įgyvendinti, mokykla ėmėsi plano, kaip kūrybiškam mokymuisi pritaikyti dar vieną mokyklos erdvę.  

Sugalvota kurti modernią klasę, kurioje ugdymas vyktų ir per kulinarinį pažinimą. Tai įdomus projektas, kokio dar nėra mūsų rajone. Mokykloje būtų įrengta kulinarinė klasė, kurioje vyktų integruotos netradicinės pamokos.

Įrengus sumanytą klasę pirmiausia planuojama, kad tokioje unikalioje erdvėje bus galima ieškoti ir kurti naujas ugdymo programų įgyvendinimo formas bei įdomia veikla skatinti vaikų pažinimą, mokymosi motyvaciją ir lengviau perteikti užsienio kalbų bei pasaulio pažinimo žinias.

Šioje beveik 70 kvadratinių metrų Kalbų mokyklos salėje įsikurtų nauja integruotam ugdymui skirta erdvė – kulinarinė klasė./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Taip pat planuojama įtraukti ir mūsų maisto pramonės įmonių atstovus, ekspertus ir net kulinarijos žvaigždes. Dar vienas iš svarbių uždavinių – per netradicines veiklas formuoti jaunų žmonių sveikos mitybos įgūdžius.

Ieško bendraminčių ir partnerių

„Norime per ugdymo procesą skatinti vaikų bei suaugusiųjų kūrybiškumą, pasaulietiškumą, o be to, išsiplėstų ir mūsų mokyklos paslaugos. Labai tikimės, kad prisidėtume ir prie karšto kulinarinio paveldo populiarinimo bei bendruomenės lojalumo vietos produktams auginimo“, − sako mokyklos direktorė Aida Bilinskienė.

Mokykla ruošiasi bendradarbiauti ir pasiūlyti šią klasę organizuojant rajono renginius, bendras veiklas, interaktyvias pamokas. Prekės ženklams tai būtų ir žinomumo didinimas, ir mažesni pelno mokesčiai.

Naujojo Kalbų mokyklos projekto tikslas – išplėsti mokyklos veiklas, įgalinančias mokytojus laisvai kurti naujas kalbų mokymo formas netradicinėje erdvėje, jaukioje namų atmosferoje, modernioje aplinkoje, skatinant kūrybiškumą ir bendruomenės įsitraukimą.

Aut. past.

Kalbų mokyklos direktorė A. Bilinskienė kviečia prisijungti prie šios mokyklos iniciatyvos ir tapti dar vieno įdomaus projekto partneriais bei kartu įkurti modernią klasę.

Per kelis pandeminius metus šį projektą, kaip ir daugelį sumanymų, teko pristabdyti. Tačiau jau ne taip mažai ir padaryta. Susipažinta ir išsamiai išanalizuota Virtuvės mitų griovėjų kulinarinių klasių kūrimo ir įveiklinimo Lietuvos mokyklose patirtis.

Mokykla jau turi paruoštą detalų įrengimo planą ir sąmatą. Pasirinkta erdvė profesionaliai suplanuota. Taip pat gauta tikslinė parama pirmam etapui – 10 000 eurų iš verslo įmonių ir savivaldybės, tačiau tokios sumos nepakanka užbaigti projektui. Mokyklai reikia partnerių šios klasės plėtojimui ir vystymui.

Direktorė A. Bilinskienė yra pasirengusi susitikti su būsimais partneriais ir aptarti projektą bei galimybes prisidėti įranga, pinigais, priemonėmis bei kitomis galimybėmis. Jei Jums tai pasirodė įdomu arba turite klausimų, galite susisiekti su mokyklos vadove telefonu 8 615 51 303 arba el. paštu direktorius@kalbumokykla.lt.

1 Komentaras

  • Kur ta kalbaškė randasi?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video