Kad mažėtų biurokratija, įkūrė Verslo tarybą

 Kad mažėtų biurokratija, įkūrė Verslo tarybą

„Rinkos aikštės“ archyvo, A. Barzdžiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės taryba patvirtino naujos Verslo tarybos sudėtį. Ją sudarys 9 nariai – po tris iš savivaldybės, verslo ir ūkio sektoriaus atstovus. Viliamasi, kad Verslo taryba padėtų sukurti palankią teisinę, ekonominę aplinką, mažinti biurokratinius verslo plėtros barjerus Kėdainių rajone. Ir nors tarybos sudėtis buvo patvirtinta, visgi dalis politikų buvo neapsisprendę arba net nusiteikę priešiškai.

Devyni nariai

Kaip ir planuota, Verslo taryboje po tris kėdes užims verslo, ūkio ir savivaldybės administracijos atstovai. Savivaldybė delegavo rajono merą Valentiną Tamulį, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Verslo ir ūkio komiteto pirmininką Alvydą Ardavičių ir VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorę Dainą Balasevičienę. 

Verslo tarybos įkūrimo iniciatoriai – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių skyrius – delegavo filialo tarybos pirmininką Egidijų Žaltauską bei du narius: Dainių Cibulskį ir Žydrūną Rugienių. 

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga delegavo pirmininką Dainių Sabulį, Šarūną Šiušę ir Jūratę Jodeikienę. 

Siūlė „pasėdėti“

Tiesa, ne visi krašto politikai į komisijos sudėtį žvelgė palankiai. Pasigirdo moralizavimų, esą D. Cibulskis, kuriam vadovaujant „Nordic sugar“ Kėdainius supurtė upių vandens taršos skandalas, neturėtų būti tokios tarybos sudėtyje. Pasigirdo replikų, kad jam reikėtų „atvėsti ir pasėdėti ant suoliuko“. 

V. Tamulis atkreipė dėmesį, kad D. Cibulskio atžvilgiu prokuratūra bylą nutraukė, nekalti prie kryžiaus verslininko siūlė ir opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius

„Tą žmogų puikiai pažįstu, jam atėjus į cukraus fabriką pastarasis buvo renovuotas, pritraukta daug investicijų, o tą pajuto ne tik pats fabrikas, bet ir ūkininkai. 

Kai kurių darbuotojų neatidumas privertė jį palikti direktoriaus postą, jį atleido iš darbo, tai manau didesnės nuobaudos ir nebūna“, – kalbėjo ir ilgametis ūkininkas, tarybos narys Jonas Talmantas.

Sprendimui buvo pritarta, nors susilaikiusiųjų buvo ir pozicijos, ir opozicijos gretose, taip pat sulaukta dviejų balsų „prieš“.

Gyvename teisinėje valstybėje ir jeigu nėra įrodyta kažkieno kaltė, žmogus nėra nuteistas, mes tikrai neprisiimsime tos rolės, teisti ar skelbti, kas yra kaltas, o kas ne.  Prieštarauti teismo sprendimui – na, aš to sau neleisčiau

Egidijus Žaltauskas

Teisėjo vaidmens nesiims

KPPAR Kėdainių filialo tarybos pirmininkas E. Žaltauskas stebisi, kodėl politikai apskritai bando kištis į vienos iš Verslo tarybą sudarančių organizacijų atstovų siūlymus. 

„Kiekviena organizacija, dalyvaujanti Verslo taryboje, deleguoja savo atstovus. Mes nekalbame apie savivaldybės pasirinkimą, nekomentuojame ūkininkų sąjungos atstovų.

Patys mes, kaip šios Verslo tarybos atsiradimo iniciatorių, jau nuo vasaros diskutavome šiuo klausimu, buvo keli susirinkimai, vyko balsavimas, o jo metu ir išrinkti atstovai“, – sakė pašnekovas. 

Jis pridūrė, kad deleguojant narius buvo kreipiamas dėmesys į jų, kaip verslo pasaulio atstovų, kompetencijas.

„Iš verslo pusės žiūrint, šis žmogus yra kompetentingas. Mes tą įvertinome ir prisiimame tas rizikas, kaip siūlanti organizacija.

Neteisiam žmonių ir nesiveliam į asmeniškumus. 

Gyvename teisinėje valstybėje ir jeigu nėra įrodyta kažkieno kaltė, žmogus nėra nuteistas, mes tikrai neprisiimsime tos rolės, teisti ar skelbti, kas yra kaltas, o kas ne. 

Prieštarauti teismo sprendimui – na, aš to sau neleisčiau“, – sakė E. Žaltauskas. 

Kaip informuoja KPPAR Kėdainių filialo direktorė Ramunė Gustienė, Kėdainių Verslo tarybos atsiradimas sustiprins verslo pozicijas rajone bei leis greičiau iškomunikuoti verslo ir žemės ūkio sektoriaus lūkesčius. Verslo taryba sieks sukurti ir nuolat gerinti verslo ir ūkio plėtrai palankią aplinką ir sąlygas Kėdainių rajone, spręs daug įvairiausių klausimų ir rajono tarybai pateiks išdiskutuotą ir bendrai suderintą argumentuotą poziciją. Verslo tarybos sprendimai savivaldybės institucijoms bus patariamojo pobūdžio. 

„Numatoma, kad taryba spręs mokestinius, infrastruktūros ir investicinius klausimus, formuos ir teiks poziciją dėl mokesčių dydžių klausimų. 

Verslo taryba veiks verslo subjektų ir savivaldos bendradarbiavimo forma, kuri sudarys sąlygas atviram ir konstruktyviam dialogui, užtikrins Savivaldybės institucijų veiklos viešumą ir skaidrumą, verslo subjektų dalyvavimą sprendžiant atitinkamus klausimus. Svarbu tai, kad turėsime aiškų valdymo ir atstovavimo organą – Verslo tarybą, kuri dirbs verslo ir ūkio subjektų labui“, – sako R. Gustienė.

.

1 Komentaras

  • kuom daugiau visokių komisijų tuom daugiau popierizmo. Visi tą žino. Jau užkniso tos komisijos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video