Kabantį tiltą Surviliškyje taisys bendromis jėgomis

 Kabantį tiltą Surviliškyje taisys bendromis jėgomis

Surviliškyje nuo Pušyno gatvės link kabančio tilto per Nevėžį pradėtas formuoti tvirto pagrindo takas, kurio dalis bus įrėminta nerūdijančio plieno bortais, taip pat bus sutvarkyta ir aplinka, įrengta pavėsinė bei tiltelis pėstiesiems per šalimais tekantį upelį./pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Eglė KUKTIENĖ, Džestina BORODINAITĖ

Kėdainiai gali didžiuotis rajone turintys ne vieną kabantį tiltą. Tiesa, ne visi jie prižiūrimi pakankamai, o štai Surviliškyje esantis kabantis beždžionių tiltas jau senokai prašosi gerokai rimtesnės priežiūros. Problema ta, kad tik pusė tilto priklauso Kėdainiams – kita dalis yra Panevėžio rajone. Tačiau viliamasi, kad tilto tvarkymui jėgas mes abi savivaldybės.

Prašė Surviliškio bendruomenė

Į krašto politikus kreipėsi Surviliškio bendruomenė, kuri atkreipė dėmesį, kad seniūnijos pastangų prižiūrėti kabantį tiltą jau nebeužtenka.

„Surviliškio miestelyje yra medinis, ant linų kabantis tiltas, kuriuo smagu pasivaikščioti ir

pasigėrė kraštovaizdžiu. Tiltas jungia ne tik skirtingus Nevėžio upės krantus, bet ir rajonus: Kėdainių ir Panevėžio. 

Tiltu naudojasi Surviliškio ir gretimų vietovių gyventojai, piligrimai.  Taip pat daug keliautojų atvyksta tiesiog pamatyti šį tiltą, pasivaikščioti, pasigėrėti gamta. 

Beždžionių tiltas yra objektas, įtrauktas į Kėdainių turizmo ir verslo lankytinų vietų sąrašą. 

Tiltas paskutinį kartą remontuotas/atnaujintas 2009 metais. Seniūnija kasmet pagal savo galimybes keičia puvinio pažeistas lenteles, remontuoja piktavalių sulaužytas vietas. Deja, ne visada spėja laiku užfiksuoti pažeidimus ir juos pašalinti, nes medinė tilto dalis pūva ir lūžta. Atsirado dideli tarpai tarp lentų ir turėklų. Tiltas darosi nesaugus ir neestetiškas“, – taip papildomo finansavimo kapitaliniam tilto remontui prašė Surviliškio gyventojai.

„Šiandien visa Surviliškio bendruomenė džiaugiasi pradėta tvarkyti dar viena lankoma vieta Surviliškyje, kuri taps mielesne, jaukesne, patogesne ne tik vietos gyventojams, bet tikimasi, kad pritrauks dar ir daugiau turistų bei sudarys palankesnes sąlygas keliaujantiems piligrimams“.

R. Lukošienė.

Vieni negali

Kadangi tik pusė tilto priklauso Kėdainių rajono savivaldybei, faktiškai viena ji jo tvarkyti net ir negalėtų.

„Administracinės ribos eina per tilto vidurį, todėl kreipėmės į Panevėžio rajono savivaldybę ir prašome remonto darbus ir jų kaštus dalintis pusiau.

Jie lyg ir pritaria

Dėl to tik viskas ilgiau trunka, nes finansinę naštą ne mes vieni turime nešti.

Tad planas toks, kad mes parengsime sąmatą, kurią Panevėžio rajono savivaldybė dalinsis su mumis pusiau“, – kalbėjo savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir patikino, kad tiltas tikrai bus suremontuotas. 

Pradėti darbai jau eina į pabaigą

O kol savivaldybė aiškinasi, ar prie tilto remonto prisidės Panevėžys, vietos bendruomenė nesnaudžia. Surviliškyje dar pavasarį pradėti tako nuo Pušyno gatvės link kabančio tilto per Nevėžį sutvarkymo darbai.  

Šioje atkarpoje pradėtas formuoti tvirto pagrindo takas, kurio dalis bus įrėminta nerūdijančio plieno bortais, taip pat bus sutvarkyta ir aplinka, įrengta pavėsinė bei tiltelis pėstiesiems per šalimais tekantį upelį. 

Atliekamiems darbams, kuriuos buvo planuota ir žadama atlikti iki liepos pabaigos, Kėdainių rajono savivaldybė skyrė 20 000 eurų. Šiuos pinigus surviliškiečiai savo projektui laimėjo  Dalyvaujamojo biudžeto arba kitaip vadinamo Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkurse. 

Gavo finansavimą

Surviliškio seniūnijos seniūnė Reda Lukošienė džiaugiasi vietos bendruomenės iniciatyva sukurti patogų ir estetišką taką kabančio tilto per Nevėžio upę link. 

„Seniau takas buvo pravažiuojamas automobiliu iki pat kabančio tilto per Nevėžį. 

Ilgainiui kelelis ėmė šlapiuoti, tapo sunkiai pravažiuojamas, apaugo žolėmis, kol galiausiai tapo tik nušienaujama vieta. 

Pastebėta, jog pandemijos metu kabantis tiltas sutraukdavo nemažai lankytojų, todėl kilo idėja, jog taką iki jo ir vėl reikia atgaivinti. 

Nors seniūnija lėšų, kurias galėtų skirti šiems darbams neturėjo, tačiau džiugu, jog, sudalyvavus gyventojų iniciatyvų konkurse, pavyko jį laimėti ir gauti taip reikalingą finansavimą“, – kalba R. Lukošienė.

Pritrauks turistų

Pasak R. Lukošienės, šiandien visa Surviliškio bendruomenė džiaugiasi pradėta tvarkyti dar viena lankoma vieta Surviliškyje, kuri taps mielesne, jaukesne, patogesne ne tik vietos gyventojams, bet tikimasi, kad ir pritrauks dar ir daugiau turistų bei sudarys palankesnes sąlygas keliaujantiems piligrimams.

Prisimins ir didžiuosis

Darbo grupei „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atranka ir finansavimas“ vadovavęs Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis džiaugiasi surviliškiečių sprendimu: „Tikiu, kad jau po kelių metų visi džiaugsimės ir didžiuosimės atsiradusiais tokiais objektais ir savo bendru prisidėjimu kuriant savo krašto ateitį kartu“.

Kviečia kurti svajonių miestą

Surviliškyje tako link kabančio tilto per Nevėžį sutvarkymas – vienas iš didžiausią palaikymą pelniusių objektų gyventojų iniciatyvų konkurse.

Šiemet – jau antri metai, kada visi turi šansą ir vėl prisidėti prie savo svajonių kūrimo, pažymi P. Aukštikalnis

„Jau baigiami įgyvendinti du didžiausią palaikymą pelnę objektai, o iki liepos 29-osios laukiame naujų kraštiečių siūlymų tolimesniam projektų konkursui.

Jau įsitikinome, kad žmonėms iniciatyva patiko, pirmi objektai – patys mieliausi ir mylimiausi, o šiemet tikiuosi dar didesnio įsitraukimo ir projektų gausos“, – sako mero pavaduotojas.

4 Komentarai

  • Reda nebloga moteris bet gas jos vyras su ta savo ukraina jau uspyso

    • Oi gausi tu per morda kada uz tas savo nesamones

      • Ka čia man grasini? Nori turbut per krekenava i kedainius vaziuot

  • Buvęs surviliškietis pasakojo,kad tuo ,,tiltu“,kuris kadaise buvo lieptu, jie motociklais važiuodavo pas panevėžietes. Esą buvo ir maudynių nulėkus nuo jo.Ir mes,keli vilainiečiai ,turėjome idėją padaryt Apytalaukyje lieptą į Justinavos sodus .Dabar gi plakam 8 km per Babėnus.Bet tuometinė apylinkė nepalaikė iniciatyvos nors mes pažadėjom trosų įtempimus ir krantuose jų tvirtinimus atlikti nemokamai.Na o jau medžiagų skyrimo nė svajose pas juos nebuvo…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video