Ką veiks kadenciją baigę savivaldybės vadovai?

 Ką veiks kadenciją baigę savivaldybės vadovai?

Antrai kadencijai perrinktas Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis savo komandą formuoti pradės pagal nuo balandžio 1 dienos įsigaliojusį naują Vietos savivaldos įstatymą, įtvirtinantį naują vietos savivaldos modelį. Nuo šiol meras pats skirs vicemerą ar vicemerus, kurių galės turėti daugiau, taip pat – administracijos direktorių. Visi jie bus politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Kartu bus naikinama savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigybė. Apie svarbiausius per kadenciją nuveiktus darbus, rinkimų rezultatus bei ateities planus „Rinkos aikštė“ pakalbino savo darbą savivaldybės vadovų gretose bebaigiančius vicemerą Paulių AUKŠTIKALNĮ, administracijos direktorių Arūną KACEVIČIŲ bei jo pavaduotojus Vytautą GRIGĄ ir Gintautą MUZNIKĄ. Jiems uždavėme tuos pačius keturis klausimus.

Paulius Aukštikalnis: „Kėdainiuose nė vienoje valdiškoje įstaigoje ar valstybės tarnyboje dirbti neplanuoju“

Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis.

– Kokias didžiausias rajono problemas matote baigdamas savo darbus vicemero poste?

– Kaip politikas tęsiu darbus taryboje, kur kas laisviau būdamas tik tarybos nariu.

Problemos rajone akivaizdžios: mobingas ir patyčios savivaldybės įstaigose darbuotojų atžvilgiu pradedant nuo aukštų vadovų.

Didelė bėda yra gyventojų skaičiaus mažėjimas – kasmet prarandama apie 1 000 gyventojų. Paskaičiuokime ir pamatysime, kas mūsų laukia po kokio dešimtmečio. Nerimą kelia ne vien rajone gyvenančių žmonių skaičiaus mažėjimas, nepalanki situacija ir žvelgiant į gyventojų amžių.

Dar norėčiau įvardinti ir Lietuvoje vykstančią sveikatos įstaigų reformą, pagal kurią mažinamas stacionarių skyrių kiekis Kėdainiuose ir taip paslauga atitolinama nuo žmogaus. Ši reforma labai nepalanki tokiems miestams kaip Kėdainiai.

Susisiekimas taip pat problematiškas. Ypač nėra geras susisiekimas iš kiekvieno kaimo į miesto centrą. Šiandien senjorai neturi galimybių pasinaudoti tuo, ką jie mums savo rankomis sukūrė ir uždirbo. Nėra transporto į miestą, paslaugos vis dar toli.

O kur dar griūnantis Apytalaukio dvaras, avarinės būklės užtvankos, kurių remontui nėra numatyta valstybės lėšų. Darbų tiek, kad tik suspėk suktis.

– Kokius per kadenciją nuveiktus svarbiausius savo darbus įvardintumėte?

– Manau, kad visi darbai, kurie atliekami savivaldybėje, yra svarbūs, nes vienaip ar kitaip paliečia čia gyvenančius žmones. Iš savivaldos išeinantis žmogiškumas, dėmesys pagalbos prašančiam, teisingas ir atsakingas pinigų naudojimas – labai svarbūs akcentai. Todėl pirmoje vietoje išskirčiau pasirūpinimą, kad senjorai, neįgalieji ir vaikai viešuoju transportu mūsų rajone būtų vežami nemokamai. To siekėme visa komanda, tai ir toliau darys Demokratų frakcija taryboje. Gerinsime susisiekimą visiems.

Svarbu man ir tai, kad dirbdami su organizacijomis ir gyventojais galėjome suteikti pagalbą šimtams ukrainiečių. Labai jautriai sureaguota į ukrainiečių atvykimą, daugelis rajono gyventojų priglaudė karo pabėgėlius, įkurtas Ukrainiečių informacinis centras ir teikta pagalba daugiau nei 800 Ukrainos piliečių.

Sėkmingai pradėtas įsibėgėjo gyventojų iniciatyvų projektas, kuris jau trečius metus leis gyventojams patiems kurti miestą tokį, kokio jie nori. Jaunimui įkurtas atviras jaunimo centras. Džiaugiuosi sukurta Mokytojų motyvacijos programa, kuri nuolat plečiama ir didinama.

Labai svarbu sėkmingas net 8 gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas daugiau nei už 7,4 mln. eurų. Pabaigta miesto stadiono rekonstrukcija už daugiau nei 934 tūkst. eurų. Pabaigtas futbolo maniežas – 130 tūkst. eurų. Pradėti statyti ir jau sparčiai prie darbų pabaigos artėja iki tol merdėjęs Kėdainių kultūros centras bei Kėdainių šviesiosios gimnazijos priestatas.

Pirmą kartą įvyko Bavariškas akmensviedis, dviračių MTB bekelės maratonas, miesto dviračių varžybos „Kriteriumas“. Daugiau nei dvigubai padidintos lėšos nevyriausybinėms sporto organizacijoms ir daugelis kitų ne mažiau svarbių darbų.

– Per šiuos rinkimus siekėte rajono mero posto. Kaip vertinate situaciją po rinkimų ir rinkimų rezultatus?

– Taip, pats aktyviai dalyvavau rinkiminėje kampanijoje. Vos kiek daugiau kaip prieš metus susikūrusiai partijai Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir jos Kėdainių skyriui tai buvo pirmieji rinkimai. Naujos patirtys, nauji rūpesčiai. Dirbome labai demokratiškai ir atsakingai. Partija startavo nuo nulio, nes metai laiko yra labai mažas tarpas. Nuoširdžiai dėkoju visai mūsų komandai, kuri negailėjo idėjų, jėgų ir laiko siekdama rezultatų. Mūsų komanda gavo palaikymą iš daugiau nei 2 400 žmonių, o tai, įvertinus bendrą situaciją, yra daug.

Pamačiau, kad, išskyrus vieną kitą kandidatą į merus, dauguma dar giliai įklimpę į praeitį. Tikiu, kad naujoji karta jau yra kitokia.

Manau, kad mūsų trijų – Arūno Kacevičiaus, Alfredo Hofmano ir mano – politinė, vadybinė patirtis bei žmogiškas požiūris bus naudingi rajono taryboje sprendžiant mūsų kraštiečių klausimus. Garbingai ginsime visų interesus, atstovausime Kėdainiams.

Ir dar. Ne nuo gauto tarybos narių mandatų skaičiaus priklauso darbo kokybė taryboje, o nuo įsigilinimo, nuo geranoriškumo ir atvirumo.

– Ką planuojate veikti, kai baigsite savo kadenciją vicemero pozicijoje?

– Dabar darbinėje veikloje padarysiu mėnesio kito pertrauką. Vadovauju dviem didelėms organizacijoms. Tai atima laiko. Noriu susidėlioti su partijos ir visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ veikla. Taip pat skirsiu daugiau laiko šeimai, nes per rinkimų maratoną laiko vis stigo.

Jau turiu darbo pasiūlymų pagal savo specialybę. Kėdainiuose nė vienoje valdiškoje įstaigoje ar valstybės tarnyboje dirbti neplanuoju. Dėl pasiūlymų Vilniuje galvosiu, bet iš Kėdainių tikrai nesikelsiu, čia ir toliau planuoju savo šeimos ateitį.

Ką žinau tikrai, tai, kad darysiu viską, jog Kėdainiuose vyktų pastebimi pokyčiai gyventojų naudai, kad būtų daugiau saugumo, ramybės, perspektyvų ir žmoniškumo.

Arūnas Kacevičius: „Tikrai nesėdėsiu sudėjęs rankų ir, be abejo, savo patirtį panaudosiu vykdydamas tarybos nario pareigas“

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.
Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

– Kokias didžiausias rajono problemas matote baigdamas savo darbus administracijos direktoriaus pareigose?

– Vienos iš didesnių Kėdainių krašto problemų tikriausiai yra panašios, kaip ir daugelio kitų mūsų šalies rajonų – tai ir gimstamumo mažėjimas, o to pasekmė – senėjanti visuomenė, ir specialistų, ypač aukštos kvalifikacijos, trūkumas, ir nepakankamas savivaldybių finansavimas, ir alkoholio bei narkotikų vartojimas (ypač tarp jaunimo).

Kėdainiuose vis dar neišspręstos viešojo transporto problemos: senas ir neekologiškas transporto priemonių parkas, atnaujinimo reikalauja techninė bazė, nėra integralios viešojo transporto elektroninio bilieto sistemos.

Manęs netenkina ir esama situacija VšĮ Kėdainių ligoninėje bei neefektyvi UAB „Kėdainių butai“ veikla.

– Kokius per ketverių metų kadenciją nuveiktus svarbiausius savo darbus įvardintumėte?

– Pastarieji metai buvo kupini neeilinių iššūkių. Pandemija ir praėjusių metų vasario 24 d. prasidėjęs karas Ukrainoje pakoregavo ir gerokai apribojo daugelį gyvenimo sričių – tiek verslo įmonių, kitų įstaigų bei organizacijų, tiek gyventojų, tiek ir savivaldybės administracijos. Visi buvome priversti prisitaikyti prie naujos realybės ir vykdyti darbus žymiai sudėtingesnėmis sąlygomis. Vis dėlto džiugu, kad pagal turimus finansinius išteklius buvo užtikrinta sklandi savivaldybės administracijos veikla, sėkmingai ir laiku įgyvendinti projektai. Bendrų savivaldybės tarybos, administracijos, įmonių ir įstaigų darbuotojų – visos Kėdainių krašto bendruomenės pastangų dėka mums pavyko suvaldyti susiklosčiusią situaciją.

– Rajono gyventojai Jus išrinko ketverius metus rajono taryboje atstovauti jų interesams. Kaip vertinate situaciją po rinkimų ir rinkimų rezultatus?

– Rinkimų rezultatus vertinu normaliai. Labai gerbiu kėdainiečių pasirinkimą ir galiu užtikrinti, kad visi trys į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą išrinkti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai dirbs tikrai sąžiningai ir atsakingai.

– Ką ketinate veikti, kai baigsite savo kadenciją administracijos direktoriaus pozicijoje?

– Kol kas konkrečių planų neturiu – reikia pailsėti, apgalvoti tolesnius žingsnius. Tikrai nesėdėsiu sudėjęs rankų ir, be abejo, savo patirtį panaudosiu vykdydamas tarybos nario pareigas.

Gintautas Muznikas: „Esu laimėjęs keletą konkursų, taip pat gavau mero pasiūlymą į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas“

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas
Gintautas Muznikas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

– Kokias didžiausias rajono problemas matote baigdamas savo darbus administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigose?

– Problemos, kurios aktualiausios šiuo metu: nemalonūs kvapai, atsirandantys mieste, bei kontroliuojančių institucijų (Aplinkos apsaugos agentūros, Visuomenės sveikatos centro) biurokratinės procedūros kovojant su jais, taip pat – viešojo transporto modernizavimo būtinybė ir sveikatos apsaugos reformos įgyvendinimo pasekmės.

– Kokius per ketverių metų kadenciją nuveiktus svarbiausius savo darbus įvardintumėte?

– Svarbiausiu pasiekimu laikau iš VĮ „Turto bankas“ atgautą pastatą Didžiojoje gatvėje, kuris šiuo metu priklauso UAB „Kėdainių butai“, taip pat – pradėtus ir tęsiamus projektus, susijusius su atsinaujinančių energijos išteklių (saulės elektrinės, nutolę saulės parkai ir pagamintos energijos kaupimo įrenginiai) įrengimu savivaldybės biudžetinėse įstaigose.

– Kaip vertinate rinkimų rezultatus?

– Gyventojai išsirinko valdžios atstovus, kuriais jie labiausiai pasitiki.

– Kokių karjeros planų turite, kai baigsite darbą administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigose?

– Esu laimėjęs keletą konkursų, taip pat gavau mero pasiūlymą į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Šiuo metu vertinu visus gautus pasiūlymus ir artimiausiu metu priimsiu sprendimą dėl savo pasirinkimo.

Vytautas Grigas: „Dirbsiu toliau taryboje mūsų krašto labui“

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas
Vytautas Grigas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

– Kokias didžiausias rajono problemas matote baigdamas darbus administracijos direktoriaus pavaduotojo poste?

– Žmonių susikalbėjimo ir tolerancijos trūkumas.

– Kokį nuveiktą svarbiausią ar kelis svarbiausius savo darbus įvardintumėte?

– Švietimo, kultūros ir socialinių sričių darbuotojų kelionių išlaidų į/iš darbo kompensavimas.

– Kaip vertinate rinkimų rezultatus?

– Varžovai buvo verti vienas kito.

– Ką ketinate veikti, kai baigsite darbą administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigose?

– Dirbsiu toliau taryboje mūsų krašto labui.

13 Komentarai

 • Kur, kur… į Lifosą kaip visada visi…

 • Kadenciją baigė valdydavo į akmenų skaldykla(Kinijoje).Pabuvai prie lovio-padirbėk.

 • zentas pas vorune i Vilniu!

 • Kaip čia mums be Hochbergio gyventi reiks?

 • Juodai prakeikiau praeitos kadesijos darba uz musu namo kieme ispjautus namo gyventoju sodintus ir keturiasdesimt metu priziuretus medelius.

  • Bet kodėl jūs tokie pikti, politiniai- komentatoriai? Pasidžiaukim žmonėmis, palinkėkim sėkmės, padėkokim ir jums patiems geriau sęksis. Jau taip tas pyktis , tyčiojimasis atsibodo.Kam jo reikia.

   • Gražių šventų Velykų jųms. Pailsėkit . Sėkmės naujuose darbuose.

 • Neuzdavet klausimo-kur buvot 4 metus?atrodo kad jie visi iš Marso,netolerancija jiems prabliema,karui ruoskites ponuliai

 • DĖKOJAM už sąži ningą darbą. Džiaugiamės, kad dirbsit taryboj. Sėkmės naujuose darbuose.

 • Už tai tiek daug problemų??

 • Ar tiesa, kad iš Pauliaus partijos žmonės bėga?

 • varyk darbines pirstines siuti , ozy

 • Bega bega artimiausiom dienoms dar pranes kad traukiasi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video