Ką daryti, kad pavaros persijunginėtų sklandžiai?

 Ką daryti, kad pavaros persijunginėtų sklandžiai?

Kėdainiuose įsikūrę alyvos ir filtrų specialistai „Dvigubas taškas“ sako, kad dažnas vairuotojas nustemba išgirdęs, kad rūpintis reikia ir transmisine alyva./Asmeninio archyvo nuotr.

Kai kalbama apie automobilio tepalo keitimą, dažniausiai pirma ir, ko gero, vienintelė mintis – jog kalbama apie variklio alyvą. Automobiliai patys perspėja, kai jos ima trūkti, o kad ją pakeisti reikia kas maždaug 10–20 tūkst. km, kaip maldą žino kone visi vairuotojai. Tačiau tai – ne vienintelė alyva, kurią reikia keisti.

Geriau ar blogiau?

Kėdainiuose įsikūrę alyvos ir filtrų specialistai „Dvigubas taškas“ sako, kad dažnas vairuotojas nustemba išgirdęs, kad rūpintis reikia ir transmisine alyva. Kai kurie net suabejoja, ar tą padarę nepakenks automobiliui.

„Transmisinę alyvą būtina keisti. Greičių dėžė gauna dideles darbines apkrovas keičiant bėgius, taip pat prie žemų arba itin aukštų apsukų – lygiai kaip ir variklis“, – sako Karolis Sabeckas, serviso vadovas.

Surenka drožles

Jis akcentuoja, kad greičių dėžės metalinės dalys nuolat dyla, o alyva atlieka ne tik dalių sutepimo, bet ir šiukšlių surinkimo darbą.

„Juk variklio alyvos filtrą keičiame siekdami apsaugoti variklį nuo šiukšlių – lygiai taip pat yra ir su transmisija.

Transmisinė alyva ir filtrai surenka smulkias metalo drožles, atsirandančias automobilio darbo metu.

Dėl to jos nebegali padaryti žalos automobilio dalims, kurios lemia komfortišką automobilio važiavimą“, – sako K. Sabeckas.

Transmisinės alyvos keitimas taip pat atliekamas suėjus nuvažiuotam kilometražui. Pastarasis priklauso nuo automobilio gamintojo./Asmeninio archyvo nuotr.

Nežino

Rodos, viskas logiška ir aišku, tačiau net pusė „Dvigubo taško“ klientų nežino, kad greičių dėžės alyva taip pat nėra amžina.

„Klientams suteikus daugiau informacijos ir atlikus nemokamą transmisijos alyvos patikrą, kas antras klientas apsisprendžia pakeisti transmisinę alyvą.

Be to, kaip ir variklio alyva, taip ir transmisijos alyva keičiama ne tik tada, kai ji pakeičia spalvą ir pasidaro tamsi.

Transmisijos alyvos keitimas taip pat atliekamas suėjus nuvažiuotam kilometražui. Pastarasis priklauso nuo automobilio gamintojo“, – priduria serviso specialistai.

Jie priduria, kad išsiaiškinus, jog greičių dėžės alyvą jau seniai reikia keisti, klientai susieja ir tam tikrus važiavimo trikdžius, tokius kaip vėlavimą keičiant pavaras, lengvą smūgiavimą, neteisingą pavarų keitimą paspaudus akceleratorių ir pan. Visa tai signalizuoja, kad ir jūsų automobiliui jau metas pakeisti greičių dėžės alyvą ir filtrus.

Magnetas, kuris iš alyvos surenka metalo drožles.

Laukia dovanos

„Labai džiaugiamės, kad per metus laiko subūrėme tiek daug patenkintų klientų, kurie mums ramia širdimi patiki savo automobilius.

Kviečiame atvykti ir tuos, kurie dar nesilankė. Transmisinės alyvos patikrą jums atliksime nemokamai.

Be to, visiems esamiems ir būsimiems klientams iki spalio 31 dienos keičiant ar perkant iš mūsų alyvą, padovanosime ir variklio alyvos filtrą“, – pasirūpinti savo automobiliu „Dvigubame taške“ kviečia K. Sabeckas.

Facebook: Dvigubas taškas. Tepalai, filtrai, jų keitimas

www.dvigubastaškas.lt

Užs. Nr. 168

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video