Judriausia Lietuvos mokykla – Kėdainių šviesioji gimnazija

 Judriausia Lietuvos mokykla – Kėdainių šviesioji gimnazija

Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė su fizinio ugdymo mokytojais Aplinkos ministerijoje atsiėmė ministro Simono Gentvilo įteiktą Valstybinių miškų urėdijos ąžuolų sodinuką su atminimo lentele ir diplomą. Pirmadienį, rugsėjo 26 d., medelis buvo iškilmingai pasodintas gimnazijos kieme./Kėdainių šviesiosios gimnazijos nuotr.

rinkosaikste.lt Kėdainių r. savivaldybės inf.

Rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyko Judumo savaitė. Jos metu žmonės buvo raginami iš savo automobilių persėsti į viešąjį transportą, daugiau judėti, kelionėms rinktis tvarias transporto priemones. Šiųmetis Lietuvoje vykusios Judumo savaitės šūkis „Judėti laisviau“. Šiais metais Aplinkos ministerija rinko šalies judriausias savivaldybes bei judriausias įstaigas. Kiekvienais metais prie ministerijos organizuojamų Europos judumo savaitės akcijų prisijungia ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos bendruomenė. Tad šiais metais Judriausia mokymo įstaiga šalyje išrinkta būtent Kėdainių šviesioji gimnazija.

Privilioti jaunimą sportuoti – nesudėtinga

Aktyvūs mokytojai ir motyvuoti mokiniai visą savaitę pažindinosi su biologine įvairove pėsčiųjų žygio metu, sportą derino su tvariu judėjimu, išbandė naujus treniruočių metodus – Crossfit treniruotę, Tailando bokso pagrindus.

„Veiklos, organizuotos Judumo savaitės metu, buvo išskirtinės ir netradicinės, tai ir atkreipė komisijos dėmesį (Tailando boksas, pėsčiųjų žygiai, Crossfit užsiėmimai). Visa tai kūno kultūros mokytojų Staselės Džiugelienės, Dainiaus Leikausko ir Gerdos Čečkauskienės dėka. Šiems žmonėms kūno kultūra nėra darbas, tai gyvenimo būdas, gal todėl jie geba vesti mokinius paskui save“, – kalbėjo gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

Šios savaitės renginiuose nebe pirmą kartą dalyvaujančios gimnazijos direktorė teigė, jog buvo bandoma aiškintis ir skaičiuoti, kiek dalyvių dalyvavo veiklose. Tačiau konkretaus atsakymo gauti taip ir nepavyko. O paklausta, ar sunku jaunimą privilioti sportuoti sakė: „Jei veiklos įtraukiančios ir jei žmonės, kurie jas organizuoja, yra patrauklūs bei įdomūs, tai prisikviesti mokinius sportuoti nėra sudėtinga“.

V. Liutkienė pažymėjo, kad net ir pelnius Judriausios mokymo įstaigos titulą, neketinama sustoti: „Kaip ir kiekvienais metais, taip ir ateityje dalyvausime ir organizuosime šios savaitės renginius, nes jie skirti ne prizams pelnyti, o moksleiviams. Ir jeigu mokytojų darbas yra pastebėtas bei įvertintas, tai ypatingai džiugu“.

Atsiėmė apdovanojimą

Gimnazijos direktorė V. Liutkienė su fizinio ugdymo mokytojais vyko į apdovanojimo ceremoniją Aplinkos ministerijoje, kur ministras Simonas Gentvilas įteikė Valstybinių miškų urėdijos ąžuolų sodinuką su atminimo lentele ir diplomą. Pirmadienį, rugsėjo 26 d., medelis buvo iškilmingai pasodintas gimnazijos kieme.

„Kaip ir kiekvienais metais, taip ir ateityje dalyvausime ir organizuosime šios savaitės renginius, nes jie skirti ne prizams pelnyti, o moksleiviams. Ir jeigu mokytojų darbas yra pastebėtas bei įvertintas, tai ypatingai džiugu“.

V. Liutkienė

Judumo savaitės metu rajone vyko ir daugiau įvairių renginių. Kėdainių rajono savivaldybė Judumo savaitę skatino gyventojus „rinkti“ žingsnius „Žingsnių iššūkyje“. Iššūkio dalyviai fiksavo dienos žingsnių kiekį fiksuojančiose programėlėse.

Daugiausiai žingsnių 31 249 – per dieną surinko vienas jauniausių akcijos dalyvių Kajus Astrauskas. O visos savaitės nugalėtojais tapo nužingsniavę 69 590 ir 52 062 žingsnių. Kėdainių rajono savivaldybėje laimėtojai buvo pasveikinti rėmėjų įsteigtais prizais.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiais metais prie akcijos prisijungė 45 miestai ir rajonai, kuriuose visą savaitę buvo skatinamas fizinis aktyvumas bei tvarus judėjimas tiek miesto gatvėse, tiek darželiuose ir mokyklose. Miestuose netrūko žygių po apylinkes, judrumo varžybų ir kitų smagių veiklų, prisidedančių prie tvaraus judumo kampanijos.

1 Komentaras

  • Stadiono neturi, o sportuoja geriausiai. Bravo.

Comments are closed.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video