Jubiliejinė Kėdainių miesto šventė pasiekė kulminaciją (FOTOGALERIJA)

 Jubiliejinė Kėdainių miesto šventė pasiekė kulminaciją (FOTOGALERIJA)

Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Paskutinįjį jubiliejinio miesto gimtadienio savaitgalį pramogų netrūko nei mažam, nei dideliam. Ir išties po miesto šventės kepure tilpo daugybė įvairiausių renginių. Apie tai bylojo įvairiose miesto vietose šurmuliavę kiemeliai, parodos, meniniai ir koncertiniai pasirodymai, įdomūs pokalbiai ir edukacijos.

Netrūko parodų

Šeštadienį kėdainiečiai bei miesto svečiai galėjo pamatyti M. Daukšos bibliotekoje eksponuojamą rekordinę kraštiečio Juozo Baniotos surinktą tušinukų kolekciją, susipažinti su Kėdainių krašto dailės draugijos parodos „Dovana Kėdainiams“ kūrybiniais darbais bei Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ vertingiausiais eksponatais ir filmų retrospektyva.

Pramogos mažiesiems

Mažuosius šventės dalyvius pasitiko „Geros nuotaikos kiemas“. Tapyba spalvotu smėliu, meduolių dekoravimas, ritmavimas su kibirais, dainavimas pritariant ukulėlėms, jaunųjų atlikėjų koncertinė programa, „Dadu“ ledų ragautuvės – visa tai ir dar daugiau buvo galima išbandyti VšĮ „Laiptai į viltį“ kiemelyje.

Specialiųjų tarnybų pasirodymai

Kaip ir ankstesniais metais, šventėje itin aktyviai dalyvavo Kėdainių specialiosios tarnybos. Nemenko susidomėjimo sulaukė ugniagesiai gelbėtojai, kurie ne tik buvo pasiruošę prireikus skubėti į pagalbą, bet ir noriai pasakojo apie savo darbą, demonstravo įrangą ir kvietė iš arčiau susipažinti su ugniagesių veikla, praktiškai išmėginti savo jėgas.

Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyris drauge su Kėdainių šauliais reprezentavo Lietuvos kariuomenę, pristatė ginklų ir ekipuotės parodą, kvietė dalyvauti įvairiose interaktyviose veiklose bei aktyviose estafetėse, na, o Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai ir rėmėjai savo veiklą visą pusdienį demonstravo Knypavos Rinkos aikštėje.

Pristatė kūrybą

Šventės metu savo kūrybinius darbus pristatė Kėdainių krašto dailės ir Neįgaliųjų draugijų nariai, į kūrybines dirbtuves, kaip ir per ankstesnes šventes, savo kūrybinius sugebėjimus kvietė išbandyti bei pasigrožėti jau sukurtais Kėdainių dailės mokyklos mokinių darbais siūlė šios mokyklos atstovai.

Muzikinė programa

Renginyje taip pat netrūko ir koncertinės programos. Pirmieji muzikos garsai pasigirdo iš Evangelikų ir reformatų bažnyčios, kur vyko Kėdainių, Biržų ir Kauno muzikos mokyklų mokinių koncertas, po jų koncertinę programą pristatė senosios muzikos vokalinis ansamblis „Ars Antiqua Riga“ (Latvija).

Taip pat tądien Knypavos Rinkos aikštėje vyko V respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Kleketynė“, o Didžiojoje Rinkos aikštėje muzikinius ir šokio sugebėjimus demonstravo Kėdainių rajono mėgėjų meno kolektyvai, po kurių pasirodė ir buvęs kraštietis, atlikėjas Mantas Jankavičius su gitaristu Domu Bajorūnu.

Susitikimas su kraštiečiais

Į šiltą susitikimą M. Daukšos bibliotekoje pakvietė kraštiečių šventė „Būkite sugrįžtančiais paukščiais“, kurioje dalyvavo ir prisiminimais bei ateities įžvalgomis surengtoje diskusijoje „Nūdienos ir ateities Kėdainiai“ dalijosi į gimtąjį kraštą grįžę Kauno kolegijos menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė, žurnalistė, dokumentinio filmo „Saulė leidžiasi rytuose“ kūrėja Agnė Dovydaitytė, kompozitorius, pasaulyje žinomas elektroninės ir elektroakustinės muzikos autorius, tapytojas, eiliuotų ir prozos tekstų autorius, KTU dėstytojas Antanas Jasenka, dainų autorius, atlikėjas, renginių vedėjas Virginijus Kuprys, VU Kokybės vadybos programos vadovas, Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas – prof. dr. Dalius Serafinas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Javų selekcijos skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas, vienas ryškiausių selekcininkų, žieminių kviečių ir rugių veislių kūrėjų Lietuvoje, šiais metais apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino Ordino Karininko kryžiumi – doc. dr. Vytautas Ruzgas ir teisininkas, meno kūrėjas Klaidas Navickas.

Pokalbius su kraštiečiais vedė bibliotekos bibliotekininkė Irmina Pryvalova. Ji teiravosi kraštiečių, koks jų santykis su Kėdainių miestu šiuo metu ir prašė palyginti, koks jis buvo anksčiau. Vieni, atsakydami į klausimus, palietė savo profesinius pasirinkimus, kiti kalbėjo apie ateities siekius ir iššūkius, su kuriais jiems teko susidurti palikus gimtąjį kraštą.

Vakaro programa

Jubiliejinę miesto šventę vainikavo vakarinė programa – neišdildomus muzikinius pasirodymus dovanojo Dainotas Varnas, Monique ir Marijonas Mikutavičius su gyvo garso grupėmis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video