Josvainių seniūnijoje – neramumai dėl deginamų bulvienojų

 Josvainių seniūnijoje – neramumai dėl deginamų bulvienojų

Antradienio vakarą dėl deginamų bulvienojų ant kojų net du kartus buvo sukelti ugniagesiai gelbėtojai – abu kartus į pranešimus teko reaguoti Josvainių ugniagesių komandai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kol vieni žmonės dar tik ruošiasi kasti bulves, kiti jau grožisi savo derliumi aruoduose ir tvarko daržus. Nukasus bulves darže lieka bulvienojai, tad vieni žmonės juos kompostuoja, kiti degina. Antradienio vakarą dėl deginamų bulvienojų ant kojų net du kartus buvo sukelti ugniagesiai gelbėtojai – abu kartus į pranešimus teko reaguoti Josvainių ugniagesių komandai. O deginamais bulvienojais skubėsi ne kas kitas, o dūmais pasipiktinę kaimynai.

Prieš aštuntą

Pirmasis skambutis iš Kėdainių krašto Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 19 val. 46 min. Buvo gautas pranešimas, kad Josvainių miestelio Ariogalos gatvėje kaimynai kūrena bulvienojus, sklinda smarvė.

Į įvykio vietą atvykę Josvainių ugniagesiai atliko žvalgybą ir nustatė, kad prižiūrint buvo deginamos gamtinės atliekos. Konstatuota, kad saugūs atstumai nuo pastatų išlaikyti.

Kol vieni žmonės dar tik ruošiasi kasti bulves, kiti jau grožisi savo derliumi aruoduose ir tvarko daržus. Nukasus bulves darže lieka bulvienojai, vieni žmonės juos kompostuoja, kiti degina.

Aut. past.

Po devynių

Dar vienas pranešimas iš Kėdainių rajono Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 21 val. 26 min.

Informuota, kad Josvainių seniūnijos Kunionių kaime galimai dega žolė, visame kaime sklinda labai daug dūmų.

Ir vėl į įvykį teko reaguoti Josvainių ugniagesiams. Atvykę jie išžvalgė net keletą kaimo gatvių, dūmai buvo matyti, tačiau jų šaltinio taip greitai rasti nepavyko.

Galiausiai nustatyta, kad laukuose degė dvi bulvienojų krūvelės. Dėl šventos ramybės jos užgesintos.

Ugniagesiai informuoja

Ugniagesiai primena, kad laužus denginti kaime reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų

saugumo reikalavimų. Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtus bulvienojus, sausą žolę, ražienas, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.

Draudžiama sugrėbtus augalus deginti ypač karštomis dienomis, draudžiama juos deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško.

3 Komentarai

  • Josvainius pervadinti iKoziolvainius.

  • O tai kaimynai, kad tik kitą apskųsti.

  • Yra kas sudegina kai vejas normalus, bet yra deb**liu bobuciu kurios uzkure kai nera jokio vejelio ir tas dumas stovi, o smarve laikosi valandu valandas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video