Jonava atsilaikė, o Kėdainiai – krito

 Jonava atsilaikė, o Kėdainiai – krito

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Išlaidų ženkliai padaugės, bet apie jų kompensavimą net nekalba

Kristina KASPARAVIČĖ

Centrinės valdžios smūgio Kėdainiai taip ir neatlaikė – mūsų rajono moterys ir jų šeimos patirs daugybę papildomų išlaidų – Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje nebebus priiminėjami nei gimdymai, nei visą parą atliekamos sudėtingos operacijos. Moterys bus priverstos važiuoti gimdyti ar gydytis į kitus miestus. Apie tokių kelionių išlaidų kompensavimą valdininkai net nekalba. Jokių lėšų tam nėra numatyta. Sveikatos apsaugos (SAM) baksnoja pirštu į savivaldybę – esą ši ir turės užtikrinti moterų pavėžėjimą, bet panašu, kad tokia pavėžėjimo paslauga galėtų pasinaudoti tik socialiai remtinos. Tuo tarpu savivaldybės vadovai sako dar nežinantys, kaip ir ką reikės daryti, laukia žinių iš ministerijos. O kol kėdainiškių problemų sprendimas stumdomas tarp Kėdainių savivaldybės ir ministerijos kabinetų, kaimyninė Jonava jau švenčia pergalę. Nors ji, kaip ir Kėdainiai, neatitinka suplanuotos reformos kriterijų ir taip pat neturi pakankamo gimdymų skaičiaus, o nuo Jonavos iki Kauno tik vos per 30 kilometrų, ties ta pačia uždarymo grėsmės riba balansavęs šio miesto ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius išliks. Ir žinoma, jau visai netrukus, nuo gegužės mėnesio, Jonavos ligoninės biudžetą ženkliai papildys už kėdainiškių gimdymus planuojami pinigai, mat nors formaliai ir teigiama esą Kėdainių moterims bus leidžiama rinktis, kur gimdyti ar gydytis, tačiau panašu, kad realiai pasirinkimo nebus – beveik nėra abejonių, kad daugumą moterų, jei jų atvejai nebus sudėtingi, „greitukės“ veš į arčiausiai esančią Jonavą. Jau dabar sveikatos sistemos reformuotojai skaičiuoja, kad Jonavoje gimdymų padaugės dvigubai. Ir kam gi tokiu atveju svarbu, kad dar visai neseniai į Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, jo įrangą ir medikų kvalifikaciją investuoti bemaž 800 tūkst. eurų, kai Sveikatos apsaugos ministerija tiesiog nusprendė, kad staiga čia gimdymai tapo nebesaugūs… Lyg to būtų maža, tie patys sveikatos reformuotojai pateikia ir „geležinius“, bet sveiku protu sunkiai suvokiamus ir visiškai realybės neatitinkančius argumentus, esą Jonavoje daugiau gyventojų ir pramonės įmonių nei Kėdainiuose…

Jonavai – išimtis dėl „gebėjimo susitarti“?

Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas sako tiesiai šviesiai: „Formaliai Kėdainių Akušerijos-ginekologijos skyrius neuždaromas, nes akreditacija ir licencija gydymo įstaigai nepanaikinama. Kėdainių ligoninė teoriškai galėtų ir toliau priiminėti gimdymus, tačiau dėl nuo gegužės mėnesio nutraukiamo finansavimo už suteiktas gimdymo paslaugas įstaigai tai būtų nepakeliama našta.

Todėl realiai lieka tik Akušerijos skyriaus iškaba. Kitaip sakant – forma, o turinio nėra.

Skyriuje bus teikiamos tik akušerijos dienos stacionaro ir ginekologijos paslaugos.

Kodėl Ligonių kasos nutarė daryti išimtį Jonavos ligoninei, o Kėdainių atžvilgiu laikosi įsakymo normos paraidžiui, atsakymo neturiu. Galimai yra politiniai motyvai, gal šių rajonų vadovai „sugebėjo“ susitarti ir rasti „svarių argumentų“, kad šiam rajonui būtų paliktos gimdymo paslaugos.“

Jau visai netrukus, nuo gegužės mėnesio, Jonavos ligoninės biudžetą ženkliai papildys už kėdainiškių gimdymus planuojami pinigai, mat nors formaliai ir teigiama esą Kėdainių moterims bus leidžiama rinktis, kur gimdyti ar gydytis, tačiau panašu, kad realiai pasirinkimo nebus – beveik nėra abejonių, kad daugumą moterų, jei jų atvejai nebus sudėtingi, „greitukės“ veš į arčiausiai esančią Jonavą./15min.lt nuotr.

Kodėl nesusitarė kėdainiškiai?

Kodėl Kėdainių valdžios atstovai nerado tokių svarių argumentų ir nesugebėjo susitarti, kaip tai padarė kaimynai, belieka tik spėlioti.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, paklaustas, ar padarė, viską, kad Akušerijos-ginekologijos skyrius Kėdainių ligoninėje būtų išsaugotas ir veiktų taip, kaip veikė iki šiol, nepateikė atsakymo. Į šį klausimą atsakė tik rajono savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė: „Buvo kreiptasi tikrai į atsakingas institucijas, rašyta daug raštų, pateikta daugybė užklausų, dalyvauta susitikimuose, pasitarimuose, diskusijose.

Mes manome, kad padaryta daug.

Meras V. Tamulis ne kartą vyko į VšĮ Kėdainių ligoninę, kalbėjosi apie Akušerijos-ginekologijos skyriaus paslaugas, buvo susitikimų bei diskusijų su medikais.

Siekiant didinti gimstamumą, pritraukti gimdyves gimdyti Kėdainiuose, buvo pasiūlyta ir rajono taryba palaikė sprendimą nuo 2019 metų dovanoti kūdikių krepšelius. Be to, visoms Kėdainių rajono moterims, pagimdžiusioms kūdikius, pradėti dalyti dovanų čekiai.“

Pradėjus aiškintis, apie kokius ir kokio dydžio čekius kalba savivaldybės gydytoja, mero patarėja Vilija Mockuvienė paaiškino: „Čia turima omenyje 100 eurų pagal gyvenamąją vietą, kai vaikutis gimsta Lietuvoje. Paprastai moterys kreipiasi į seniūniją ir gauna 100 eurų išmoką“.

Tuo tarpu D. Kaminskas sako: „Savivaldybės ir ligoninės vadovai turėtų derėtis ne siuntinėdami raštus, į kuriuos Ligonių kasų ar ministerijos klerkai turi atsakyti per 20 darbo dienų, o tiesiogiai susitikti ir argumentuotai įtikinti apie būtinybę išlaikyti gimdymo paslaugas Kėdainių ligoninėje.“

Panašu, kad sveikatos reformos specialistai nesugeba susiorientuoti elementariuose skaičiuose. Nuo kada Jonavoje yra daugiau pramonės įmonių nei Kėdainiuose ir daugiau gyventojų, kai 2021 metais Kėdainių rajone gyveno 46 tūkst. 382 žmonės, o Jonavos rajone – 40 tūkst. 746. O gal tie daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų valdančiųjų galvose jau nieko nebereiškia?

Aut. past.

Kas bus su gimdyvėmis, dar nežino

Kad visos savivaldybės gydytojos paminėtos mero pastangos buvo bevaisės, o raštai ir pasišnekėjimai taip ir liko kalbų lygyje ir be jokių aiškių atsakymų, akivaizdu, mat pats meras V. Tamulis teigia: „Kas bus su Kėdainių rajono gimdyvėmis po 2022 metų gegužės 1 dienos, turi atsakyti LR Sveikatos apsaugos ministerija. Kėdainių rajono savivaldybė neturi oficialios informacijos, kad gimdyvės bus vežamos į Jonavos ligoninę.

Manome, kad iškviestos Greitosios medicinos pagalbos specialistas (GMP) priims sprendimus, į kurią ligoninę vežti gimdyti turinčią moterį.“

Tuo tarpu medikas D. Kaminskas neabejoja: „Vadovaujantis ministro įsakymo logika, GMP gimdyves veš į artimiausią gydymo įstaigą, teikiančią akušerijos-ginekologijos paslaugas, vadinasi, mūsų atveju – į Jonavos ligoninę kaip arčiausiai esančią. Į Kauno LSMU klinikas GMP veš tik tas gimdyves, kurioms jau iš anksto yra nurodyta siuntimuose, kad yra perinatalinė patologija ir jos turi gimdyti III lygio akušerijos stacionare.

Pasirinkti gimdymo įstaigą gimdyvės teoriškai galės, bet į norimą gydymo įstaigą vykti jau turės savarankiškai.“

Darius Kaminskas: „Ligonių kasos teigia, kad bus sutaupyta lėšų, bet tai – akivaizdi netiesa, nes ir dabar už gimdymą yra mokama pagal faktą, nesvarbu, kur gimdyvė gimdys – Kėdainiuose, Jonavoje ar Kaune.“/
Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jonavai prognozuojamas dvigubas gimdymų skaičius

SAM specialistai sako, kad paciento laisvo pasirinkimo principo nei dabar, nei vėliau neketina keisti, tačiau pažymi: „Naujame sveikatos priežiūros įstaigų tinklo išdėstymo planavimo periode, kurį dabar rengiame ir deriname su savivaldybėmis, reikalavimai paslaugų apimčiai didės ir gimdymo skaičius akušerijos skyriuje sieks net 600.“

Vadinasi, mediko D. Kaminsko prielaidos dėl Kėdainių gimdyvių vežimo į Jonavą gali būti teisingos – šio rajono ligoninėje gimdymų skaičius siekia vos 300, o pridėjus Kėdainių gimdyves jau bus galima priartėti ir prie 600 ribos.

Argumentai – stulbinantys

Ir vis dėl to, kodėl Jonavos ligoninėje paliekamas Akušerijos-ginekologijos skyrius, nors jis, kaip ir Kėdainių, neatitinka reformos keliamų kriterijų?

„Visi kriterijai buvo taikomi kartu kompleksiškai, o ne atskirai, po vieną.

Jonavos rajonas, vystantis pramonės įmones, iš visų paminėtų rajonų (Kėdainių, Jonavos ir Raseinių – aut. past.), pirmiausia išsiskiria didžiausiu gyventojų skaičiumi, dėl to galimos plano korekcijos, kurios dar nėra patvirtintos“, – tokį paaiškinimą „Rinkos  aikštei“ pateikė ministerijos specialistai.

Argumentai – šokiruojantys. Panašu, kad sveikatos reformos specialistai nesugeba susiorientuoti elementariuose skaičiuose. Nuo kada Jonavoje yra daugiau pramonės įmonių nei Kėdainiuose ir daugiau gyventojų, kai 2021 metais Kėdainių rajone gyveno 46 tūkst. 382 žmonės, o Jonavos rajone – 40 tūkst. 746. O gal tie daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų valdančiųjų galvose jau nieko nebereiškia?

Medikas D. Kaminskas sako: „Logiško paaiškinimo nerandu, o įtikinamų argumentų, kodėl Ligonių kasos laiko vienas ligonines lygesnes tarp lygių, tai jau sakau su ironija. Taip negali būti, kad vieniems yra taikomi ypatingai griežti reikalavimai laikytis rodiklių, o kitiems daromos išimtys.“

„Tikiuosi, kad negrįš sovietinių laikų vaizdai, kai pagimdžiusioms moterims su naujagimiais ant rankų visuomeniniu transportu tektų grįžti namo iš Jonavos ar Kauno.

D. Kaminskas

Apie išlaidų kompensavimą niekas net nekalba

Kėdainių rajono gimdyvėms ir moterims, susidūrusioms su rimtomis ginekologinėmis problemomis, per kišenę skaudžiai kirs susidarysiančios kelionių išlaidos, ypač kai degalų kainos kyla kaip ant mielių. Nuo Kėdainių iki Kauno – beveik 58 kilometrai, iki Jonavos – beveik 35, o jei skaičiuotume ne nuo Kėdainių, o nuo, pavyzdžiui, Gudžiūnų, susidarytų net atitinkamai 87 ir beveik 64 kilometrai.

Kelionių išlaidų Kėdainių rajono moterims ir jų šeimoms niekas net nesiruošia kompensuoti, nors jos moka tokius pat mokesčius už sveikatos priežiūros paslaugas, kaip ir Kauno, Jonavos bei kitų rajonų gyventojos, kurioms tokių išlaidų neteks patirti. Ir nei Kėdainių rajono savivaldybės, nei ministerijos atstovai jokios Kėdainių rajono moterų diskriminacijos čia neįžvelgia.

Gimdančios moterys ar tos, kurioms reikalinga skubi pagalba, greitosiomis bus vežamos į kitus miestus, o kaip iš jų joms parsirasti – čia jau ne valdininkų rūpestis.

Ir kam gi svarbu, kad dar visai neseniai į Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, jo įrangą ir medikų kvalifikaciją investuoti bemaž 800 tūkst. eurų, kai Sveikatos apsaugos ir darbo ministerija tiesiog nusprendė, kad staiga čia gimdymai tapo nebesaugūs…/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Jei pasirodytų, kad gimdymo paslaugų moteriai nereikia ir nėra galimybės gimdyvės artimiesiems po paslaugų suteikimo parvežti į jos gyvenamąją vietą, gimdyvė turėtų kreiptis į savo miesto savivaldybę, kuri organizuotų gyventojos pervežimą. Tai sėkmingai veikia, pavyzdžiui, Skuodo rajono savivaldybėje. Pavėžėjimo paslaugos sistema dėl sveikatos paslaugų taip pat yra tobulinama“, – paaiškina SAM atstovai.

Kur ir kam vidury nakties galės skambinti gimdyvė, pristatyta į gydymo įstaigą su apgaulingais sąrėmiais, dėl kurių medikų gali būti siunčiama namo, jei jos artimieji iš kito miesto negalės parvežti, lieka neaišku.

„Dėl pavėžėjimo klausimų aiškumo Kėdainių rajono savivaldybė laukia nurodymų iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos“, – sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Žmogiškai yra suprantamas gimdyvių nerimas ir kiti neigiami jausmai dėl būsimų išlaidų ir laiko, tačiau kviečiame pagaliau įvertinti gimdyvės ir naujagimio gyvybės ir saugumo kainą. Dažniausiai apie tai negalvojama, kol neatsitinka nelaimė. Dėl to ir siekiama išvengti tokių skaudžių atvejų“, – į gimdyvių supratingumą apeliuoja SADM atstovai.

„Savivaldybės ir ligoninės vadovai turėtų derėtis ne siuntinėdami raštus, į kuriuos Ligonių kasų ar ministerijos klerkai turi atsakyti per 20 darbo dienų, o tiesiogiai susitikti ir argumentuotai įtikinti apie būtinybę išlaikyti gimdymo paslaugas Kėdainių ligoninėje.

D. Kaminskas

Viliasi, kad su naujagimiais nereiks važiuoti autobusais

Tačiau ne mažesnė problema laukia ir jau pagimdžiusių moterų, jei jų negalės parsivežti artimieji.

Kol savivaldybė laukia nurodymų iš ministerijos, kaip tokią paslaugą reikėtų organizuoti, gydytojas D. Kaminskas baiminasi, kad procesas nebūtų panašus į tokį, kurį moterys išgyveno sovietiniais laikais: „Tiek Sveikatos reikalų ministerijos, tiek Ligonių kasų atstovų žodžiais tariant, pagimdžiusių moterų su naujagimiais grįžimas namo yra jų pačių reikalas.

Tikiuosi, kad negrįš sovietinių laikų vaizdai, kai pagimdžiusioms moterims su naujagimiais ant rankų visuomeniniu transportu tektų grįžti namo iš Jonavos ar Kauno.“

SAM taip pat nepateikia aiškaus atsakymo ir sako, kad pavėžėjimo paslaugų finansavimo sistema bus sukurta ir finansuojama naujoje ES struktūrinių fondų perspektyvoje naudojant biudžeto lėšas, tačiau ministerijos specialistai, paklausti, ar bus kompensuojamos kelionės išlaidos šeimoms, kurios pačios parsiveš gimdyves, atkerta: „Socialinę riziką patiriančios šeimos turėtų kreiptis į savo savivaldybės socialinės rūpybos skyrius, kur tokios išlaidos turi būti kompensuojamos pagal socialinių paslaugų katalogą.

Kalbant apie skirtumus, deja, kiekviename miestelyje ar atokiausiame kaime vargiai įmanoma būtų pastatyti po kokybės standartus atitinkančią ligoninę ar universitetą, todėl ir, pavyzdžiui, medicinos studentai, kurie vyksta studijuoti medicinos studijų iš atokiausių kaimelių į tris didžiuosius Lietuvos miestus (Vilnių, Kauną, Klaipėdą), kelionės išlaidas padengia patys.“

Kelionių išlaidų Kėdainių rajono moterims ir jų šeimoms niekas net nesiruošia kompensuoti, nors jos moka tokius pat mokesčius už sveikatos priežiūros paslaugas, kaip ir Kauno, Jonavos bei kitų rajonų gyventojos, kurioms tokių išlaidų neteks patirti. Ir nei Kėdainių rajono savivaldybės, nei ministerijos atstovai jokios Kėdainių rajono moterų diskriminacijos čia neįžvelgia.

Aut. past.

Ruošiasi kviesti ir nakties metu

Panaikinus Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimdymo paslaugas, neliks naktį budinčių akušerių-ginekologų, tad iškils ir dar viena problema – kas operacijų metu konsultuos chirurgus, kai teks daryti operacijas dėl ūmių pilvo skausmų, kai paaiškėja, kad problema vis tik ginekologinio pobūdžio?

„Akušerių-ginekologų, kurie turi tokias pačias specialisto licencijas, kaip ir stacionare, ir dirbančių ambulatorinėje grandyje, ir teikiančių dienos chirurgijos paslaugas, niekas naikinti neketina, todėl šis klausimas bus išspręstas pasikviečiant specialistus iš namų nakties metu arba panaudojant dirbančius dienos metu“, – sako SAM atstovai, tačiau Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas D. Kaminskas patikina, kad išsikviesti tokį specialistą nakties metu nebus labai paprasta, nes į operaciją staigiai galinčių atvykti akušerių-ginekologų tėra tik du, kurie gyvena vietoje: „Ištisus metus bus sudėtinga užtikrinti nepertraukiamą pagalbą, jei kuris susirgtų ar atostogautų.  

Tikimės, kad su nauja ligoninės direktore rasime sprendimus. Vienas iš jų – skubiai pagalbai ir konsultacijai pacientės galėtų būti vežamos į Jonavoje ištisą parą veikiantį stacionarą, nors tai finansiškai nuostolinga, o ir Kėdainių pacientėms paslauga tampa sunkiau prieinama.“

Pavojus kyla ir kitiems skyriams

„Gimdymo paslaugų naikinimas Kėdainių ligoninei gali tapti sniego gniūžtės efektu.

Nelikus visą parą budinčio ginekologo, nuo 2024 metų pagal naujuosius reikalavimus Kėdainių ligoninė nebus akredituota teikti ir intensyvios terapijos (reanimacijos) paslaugų, o tai sužlugdys viltis išlaikyti paros chirurgijos paslaugas. Tokiu atveju ir Priėmimo skyrius dirbs ne visą parą, o tik 12 valandų.

Be to, Ligonių kasos teigia, kad bus sutaupyta lėšų, bet tai – akivaizdi netiesa, nes ir dabar už gimdymą yra mokama pagal faktą, nesvarbu, kur gimdyvė gimdys – Kėdainiuose, Jonavoje ar Kaune.

Ligonių kasos nuostolio nepatiria, bet gimdyvės ir savivaldybė, jei teiks pavėžėjimo paslaugas, o ir GMP patirs didesnes sąnaudas.

Akivaizdu, kad atleidus darbuotojus medikus teks išlaidauti teikiant transportavimo paslaugas ar net steigiant savivaldybei pavėžėjimo tarnybą. Todėl kyla klausimas: kaip pagerės medicininės paslaugos kokybė ir prieinamumas?

Akušerijos skyriaus darbuotojai tikisi, kad naujoji ligoninės direktorė turės ryžto ir entuziazmo išlaikyti Kėdainių ligoninę kaip daugiaprofilinę, teikiančią taip reikalingas paslaugas Kėdainių rajono gyventojams“, – sako D. Kaminskas.

O ministerijos specialistai, paklausti, kodėl ir po gegužės 1 dienos nesvarstoma galimybė mokėti Kėdainių ligoninei tik už tiek gimdymų, kiek ji priims, kaip yra dabar, atkirto: „Toks sprendimas galėtų būti įgyvendintas, jei 25 medikų komanda sutiktų gauti atlyginimą tik už suteiktas paslaugas, o ne už laukimą gimdyvių ir gimdymų nieko neveikiant.

Akušerijos-ginekologijos skyrius turi būti ne dotuojamas ir išsilaikyti kitų skyrių sąskaita, o dirbti pilna apimtimi ir racionaliai bei garantuoti kokybiškas paslaugas, kurias suteikti galima tik turint pakankamą pacientų srautą.“

30 Komentarai

  • Teisingai, senai jau reikėjo išvis uždaryti šitą istaigą

  • Jonava turi Merą, o Kėdainiai… Tamulį, kuris tik su babutėm švęst gali. Visas jo darbas.

    • Ačiū Jonavos Merui , Akušerijos ginekologijos vadovui, ligoninės vadovui už pastangas išsaugant šį labai reikalingą skyrių.Dukra praeitą vasarą turėjo nukreipimą gimdyti ||| lygio ligoninėje.Bet pasirinko būtent čia Jonavoje gimdė ir viskas buvo gerai.Ačiū medikams už pastangas ir labai šiltą bendravimą.Būkite gerb. Medikai sveiki.Jūs esate labai reikalingi mums visiems!

    • Pritariu tikrai Jonava turi Mera, o ir jonavieciai saunuoliai , kas jiems gali prilygti, pagarba Jonavai

    • Pritariu merai labai skiriasi

  • Na tai jūsų judėjimas valdančiojoje daugumoje brangieji. Tai visas pamokėles Kaminskai ne laikraščiui o Nijolei, Kacevučiui, Aukštikalniui pateikti reikejo galėjo jie lyderystės imtis… rašot bile rašyt

    • Kokia tau lyderystė gali būti iš zootechniko? Jis tik prieš kaimo babytės gali kažką pasirodyti

    • Mano manymu, gimdymo namai/akušerija, turi būti kiekviename mieste ir miestelyje… kažką kita galima būtų laisvai nuimti…

  • Tamulis tuoj savo feisbuke idės kaip švenčia kokią šventę, kaip viskas fainai, kaip smagu pabaliavoti, o Kėdainiai eina žemyn. Tikrai gėda už tokį merą.

  • O jus galvojat, kad man negeda? Man geda ir labai dirbt su muziku!!!

    • Tai ko dirbi tada? Dirbai vienam ponui, dabar kitam tarnauji? Tau negeda kaip sliurei taip keisti frontus? Parsidavele esi uz varganus skatikus ir tiek.

    • ne, Vilija, tau negėda, nes tu net nesupranti ką darai. Kaip jūs visi valdantieji pažeminote Oną Mikalauskiene, taip net Malinauskienė nedirbo…

      • Faktas jug Vyle visiems lipa ant galvu be jokios sąžinės nuo senų laiku. Koks meras kaimietis tokia ir patarėja. Savivaldybė ošia jog abu tik vaikšto visur susikibę labai mandri, su zmonem nesiskaito. palaukit tuoj ateis rinkimai. O tu Vyle varei ant Sauliaus ir ant Valento ir ant kažkokio savo dyrektoriaus Kaune visokiais žodžiais. Apie Onutės Mykalauskienes pažeminimą net nėra ką sakyti. Aplama gėda ant Kėdainių

  • Melioratorius butu buves meru, senai jau ligonine uzdaryta butu

  • Tai griaunam ligoninę galutinai? Tuoj skyrių neliks. Slaugos ligoninės nereikia. Tam yra slaugos namai. Ukmergės ligoninė net respublikine tapo, o mes – nykstam. Kokia gėda Tamuliui ir visai valdžiai. Kai reikia net štelmokaitė tyli, o taip tai klykauja. Netylėkit, žmonės.

  • Gerai Kaminskas sako: „Savivaldybės ir ligoninės vadovai turėtų derėtis ne siuntinėdami raštus, į kuriuos Ligonių kasų ar ministerijos klerkai turi atsakyti per 20 darbo dienų, o tiesiogiai susitikti ir argumentuotai įtikinti apie būtinybę išlaikyti gimdymo paslaugas Kėdainių ligoninėje.“
    Reikėjo prieš pusmetį susitikt, o ne dabar.
    Tai jau daktarai darbus turi- privačius ir kitose ligoninėse, o ką mums, slaugytojoms, akušerėms daryt?

    • o kas trukdė Kaminskui būnant seimo nariu pakeisti vyriausybės nutarimą ir gimdymų skaičių įrašyti ne 300, o 200?

      • Matyt Jonavos rajonas turi daugiau perspektyvu todel centrine valdzia ir leido veikt naujagimiu skyriui. Jame gyvena daugiau jaunu zmoniu. O kedainiuose jau beveik 20 metu valdzioje tie patys veidai tik keiciasi partiju pavadinimai. Rajono valdzia nesugeba pritraukti investuotoju kurie sukurtu gerai apmokamu darbo vietu jauniems zmonems. Rajono valdzios rupestis jau daug metu yra pencininkai ir giminaiciai.

    • būtent – metus laiko žino, kad problema ir nieko nedaro

  • Pažadėjo šitą skyrių išlaikyt ,negi jo žodis nieko vertas???

  • Tai kur žento lyderystė? Čia ne į eketę nerti dėl pakazūchos, kai Nijolė liepia nuoga subinę pareklamuoti, čia reikia iniciatyvos, konkrečių pasiūlymų ir supratimo. Ukmergės ligoninė į reformą žiūrėjo ne kaip į baubą, kuriuo reikia gąsdinti rajono gyventojus, o į galimybę išpešti iš to kuo daugiau naudos, tai ir rezultatas atitinkamas. Kėdainiuose, be tuščios ir iki apsivėmimo šlykčios Aukštikalnio reklamos Rinkos aikštėje, daugiau nieko nėra. Į valdžią patekti ne taip sunku, kaip įrodyti, kad kažką gali be Nijolės nurodymų.

    • Labai teisingai pakomentuota! Pritariu 100%
      Tik piaras moka darytis valdančioji dauguma „faini ir pukuoti“🤑🤮
      O rimtas problemas-dėja nemoka spręsti… kėdainių regiono.finansavimą atidavę Kaunui,o dabar ir akušer.skyrių neapgynė, ir ligoninės likimas neaiškus iš vis ateityje,jie ir lūzeriai, ir silpnapročiai visiški viename-tokiems į spec.įstaigas reikia važiuoti gydytis silpnaprotystės, bet vargu bau ar tai pagydoma…
      Jūs visi šlykštūs maximum!!!

  • „Lionius“ aik raminančių gert. Psichozė prasidėjo.

  • Iš Tamulio meras, kaip iš mano b….o šautuvas. Va ir turim pasekmes. Jam iki Jonavos mero, kaip iki mėnulio. Ką išsirinkot, tą ir turit….

  • Politukieriai dibkit, o ne anoniminius kkmentarus rašykit kaip kokie psichiniai.

  • dziaugiuos,jog man proteviu prognozės buvo isties izvalgios.pasikeitusi santvarka tapo musu pabaigos pradzia! esam to verti!

  • Nuo kada Kėdainiuose daugiau žmonių nei Jonavoje. Kitas klausimas ar Kėdainiai turi karinį dalinį. Ir dar vienas- kiek turite pabėgelių. Čia žurnalistui klausimai apie kuriuos jis net negalvoja. Todėl spėju Jonava ir atsilaikė, aišku indėlis ir mero yra

  • artėja rinkimai… juntama…reik merą pradėt suvarinėt, žentelį ant mielių kelt, parodyt, kad kovoja ale dėl žmonių, nes tuoj atsiras skvernelio skyrius kedainiuos, ko gero žentelis bus čia svarbiausias, tai dabar ale už mokyklas, ligonines „pakovos“, laikraštis pijarą jam padarys, kitus suvarys, nesikeičia stiliukas, dar patys komentarus parašinės, toks judėjimo stiliukas… jokios naujos taktikos…

  • Mes ne Lietuvos centras,o centrine skyle tapom.Tokius pinigus sukišo akušerijos skyriui ir viskas veltui.Jei taip vyksta ir kitur,tai nėra ko dyvytis tokia sveikatos apsauga.Ko jau ko,bet prarast buvusį ligoninės statusą-nedovanotina nei Kaminskui,nei Tamuliui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video