Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija

 Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija

Organizatorių nuotr.

Kovo 17–18 d., šį penktadienį ir šeštadienį, parduotuvėse vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. Paremti maistu stokojančius kviečiami 70 skirtingų Lietuvos vietovių gyventojai, o suaukoti produktai bus išskirstyti 323 Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios paramą išdalins sunkiau gyvenantiems žmonėms. Penktadienį savanoriai aukotojų lauks nuo 15 iki 20 val., o šeštadienį nuo 10 iki 20 val.

Akcijos metu kviečiama prisidėti ir lėšomis, skambinant tel. 1343 (auka 5 eurai) ar prekybos tinkluose „IKI“, „Maxima“, „Utenos prekyba“  kasoje nuskenuojant savanorio įteiktą skrajutę.

Jaučia ilgo galiojimo maisto produktų trūkumą

„Kovą sutikome visai nebeturėdami ilgo galiojimo maisto produktų atsargų, o prašančiųjų pagalbos skaičius, deja, auga kas mėnesį. Žmonėms bandome pagelbėti nuo iššvaistymo išsaugotais produktais, ūkininkų nerealizuotomis, bet paramai atiduotomis daržovėmis, tačiau jų nepakanka. Todėl dedame dideles viltis į šių metų „Maisto banko“ akciją. Nuo jos priklausys, kaip ilgai ir kokiam žmonių skaičiui galėsime padėti“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Visuomenės suaukotas maistas ypač gelbsti atokesnėse vietovėse gyvenančius žmones: „Miestuose stengiamės išdalinti kuo daugiau išsaugoto maisto, kuris dažniausiai galioja paskutinę dieną, o į kaimiškas vietoves, mažesnius miestelius, kuriuose nėra mūsų padalinių – vežame ilgo galiojimo maisto produktus. Savanoriai tiesiog paruošia didesnius paketus, jų žmonėms užtenka ilgiau“.

Penktadienį savanoriai aukotojų lauks nuo 15 iki 20 val., o šeštadienį nuo 10 iki 20 val.

Labiausiai reikia aliejaus, miltų ir konservų

Praėjusiais metais pavasarinės ir rudeninės „Maisto banko“ akcijų metu suaukotas maistas buvo išdalintas 67 847 žmonėms – senjorams, neįgaliesiems, vaikus globojančioms šeimynoms, nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams, gausioms šeimoms, vienišiems tėvams.

Pastebima, kad stokojančius vis labiau džiugina patys paprasčiausi maisto produktai.

„Šiuo metu žmonės labiausiai džiaugiasi gavę aliejaus ar miltų. Bendrai, aliejus šiuo metu yra pats populiariausias ir labiausiai prašomas maisto produktas, toliau rikiuojasi konservai ir miltai. Tad norint padaryti žmogui šventę reikia labai nedaug – aliejaus, miltų ir kažkam gyvenimas tampa daug šviesesnis“.
Nemaža dalis žmonių kreipiasi tik laikinos pagalbos – kol situacija pagerės.

Paramą renka skirtingos organizacijos

Tradiciškai parduotuvėse paramą savo globojamiems žmonėms rinks „Maisto banko“ suburtos vietos nevyriausybinės organizacijos, todėl norint sužinoti, kam atiteks aukojami produktai bei ko labiausiai reikia konkrečios organizacijos globojamiems žmonėms, visuomet galima paklausti skrajutes dalinančių savanorių arba atkreipti dėmesį į paramos surinkimo punktuose esančius užrašus.

„Pats „Maisto bankas“ papildymą savo sandėliams renka tik keliose parduotuvėse, didžiausią dalį visų parduotuvių esame delegavę kitoms organizacijoms-partnerėms. Šiais metais ten, kur paramą renka ne mūsų savanoriai, paramos surinkimo punktuose esantys vežimėliai bus aiškiai pažymėti organizacijų pavadinimais.

Todėl kviečiame pirkėjus atkreipti dėmesį į užrašus. Dažniausiai tai vietinės rajonų organizacijos, tad paaukotas maistas niekur toli neiškeliauja, šių organizacijų dėka jis atitenka vietos sunkiau gyvenantiems žmonėms. Taip pat visų organizacijų sąrašas skelbiamas ir „Maisto banko“ svetainėje“, – akcentuoja S. Gurevičius.

7 Komentarai

 • Pasirodo mūsų žmonės badauja!
  Bet valdžia turi pinigų tik ginklams ir labdarai Ukrainai.
  Radarams gi suaukojo virš 10 milijonų eurų, tai kad saviems badaujantiems maistui pinigų nebeliko!

 • Hakolius remkit. Savi senukai tegul dvesia

 • Buvo 2 eurai dabar jau 5.kai tik renkama labdara tai visada priskiriami hoholai gal jau gana tuos darmajedus šelpt .vemt jau verčia ta melyna geltona.

  • Pritariu jums.

 • O kur dar vaikai ligoniukai sergantis onkologinėmis ligomis, kodėl jie gauna tik daugiausiai paramos iš privataus fondo? Gal reiktu dažniau pačių piliečių pasirūpinimu

 • turėtų tuos pinigus šalpai sunešti,o ne vos galą suduriantys ir minkštesnę širdį turintys biedniokai ,žinantys kas yr vargas ir alkanas skilvis.

 • Dauguma gyventojų manau būtų už tai, kad paremti būtų galima tiesiogiai, sakykim rajone soc.darbuotojai žino, kam reikalinga pagalba, paskelbia ir norintys paaukoti nuperka, o ne per kažką ir kažkaip, atsibodo tie tarpininkai, todėl žmonės ir aukoja mažiau, pasimokė. Mes už tiesioginę paramą, be tarpininkų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video