Jau šį ketvirtadienį Kėdainių miesto gatves užplūs dviratininkai

 Jau šį ketvirtadienį Kėdainių miesto gatves užplūs dviratininkai

Sekmadienį nuo 11 val. Kėdainiuose vyks dar vienas dviračių sportui skirtas renginys „Lietuvos kalnų dviračių maratonas“ V Kėdainių etapas./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Jau šį ketvirtadienį, rugsėjo 2-ąją, prasideda Kėdainių miesto šventė, skirta 649-ajam miesto gimtadieniui paminėti. Jos metu vyks daug renginių, koncertų, parodų. Veiks mugė. Dalis renginių skirta dviratininkams, apie kuriuos plačiau „Rinkos aikštei“ sutiko papasakoti dviračių entuziastas vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Važiuos į gatves

„Švenčių turime gana nemažai, taip pat ir dviratininkams, – šypsojosi ir geros nuotaikos nestokojo vicemeras. – Šį ketvirtadienį, 19 val., vyks pasivažinėjimas miesto gatvėmis laikantis visų saugumo reikalavimų, kelių eismo taisyklių.

Jau kelerius metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybė su dviračių klubu „Veloratai“ organizuoja kritinės masės renginį, t. y., masinį išvažiavimą į gatves dviračiais.

Tikslas – atkreipti dėmesį į vis augančią dviratininkų bendruomenę, jos dydį.

Miestui švenčiant 649 gimtadienį dviratininkams teks įveikti 12 km 649 metrų distanciją ir galima bus garsiai sušukti „Kėdainiams triskart valio“!“

Taip pat, anot P. Aukštikalnio, yra paskelbtas konkursas „Šviesiausio, gražiausiai, labiausiai apšviesto dviračio“, „Garsiausio dviračio“ ir „Išradingiausio dviračio“ nominacijose.

„Kalbant apie nominaciją „Garsiausias dviratis“ viskas priklausys nuo dviratininko ir jo kūrybiškumo, kaip šią nominaciją jis išpildys – ar tai bus muzika, paleista ant dviračio, ar signalai ar dar kažkas.

Tikslas – atkreipti dėmesį į dviračius ir proteguoti žalią judėjimą, važinėjimą jais“, – kalbėjo vicemeras.

Kėdainiuose – paskutinis maratono etapas

Dviračių entuziastas vicemeras P. Aukštikalnis: „Jau kelerius metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybė su dviračių klubu „Veloratai“ organizuoja kritinės masės renginį, t. y., masinį išvažiavimą į gatves dviračiais. Tikslas – atkreipti dėmesį į vis augančią dviratininkų bendruomenę, jos dydį.“ Nuotraukoje – su dukra./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sekmadienį nuo 11 val. vyks dar vienas dviračių sportui skirtas renginys „Lietuvos kalnų dviračių maratonas“ V Kėdainių etapas.

„Mūsų mieste įvyks jau paskutinis šių metų maratono etapas. Prieš tai keturi etapai vyko kituose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Panevėžyje.

Šio maratono metu kitokio parengimo dviračiai, skirti bekelei arba kalnams, platesnėmis padangomis, lenktyniaus Kėdainių apylinkėse. Varžybų starto vieta – Kėdainių arena – detalizavo P. Aukštikalnis. – Toliau lenktynės vyks Babėnų mišku iki pat Sirutiškio dvaro, pro vaizdingus miškus, laukus ir bus grįžtama įspūdingu Kėdainių Nevėžio pylimu iki pat arenos. Tokie bus trys maratoniniai ratai. Jie skirti profesionalams.“

Tačiau mėgėjams vicemeras taip pat labai rekomenduoja apvažiuoti bent vieną ratą, nes trasa tikrai įspūdinga.

„Juolab kad tai puikus šansas išbandyti savo jėgas kartu su profesionaliais sportininkais, pasigalynėti ir įvertinti savo galimybes, jėgas, sportinį pasirengimą trasoje.

Tai renginys, skirtas absoliučiai visiems.

Tokio dydžio maratonas Kėdainiuose organizuojamas pirmą kartą“ – džiaugsmo neslėpė ypatingai dviračių sportu besidomintis vicemeras ir patikslina: „Vienas ratas yra daugiau nei 20 km ilgio, o visą maratoną sudaro trys ratai. Taigi profesionalų važiuojamas maratonas yra apie 70 km ilgio“.

„Švenčių turime gana nemažai, taip pat ir dviratininkams. Šį ketvirtadienį, 19 val., vyks pasivažinėjimas miesto gatvėmis laikantis visų saugumo reikalavimų, kelių eismo taisyklių.

P. Aukštikalnis

Laukiamas įspūdingas dalyvių skaičius

Pasak P. Aukštikalnio, planuojama, kad į respublikinį renginį susirinks dalyviai iš visos Lietuvos. Tiesa, kiek jų bus, anot jo, priklausys nuo oro.

„Aišku, jei lis, manau, sulauksime mažiau dalyvių, tačiau, jei oras mus palepins, išlįs rudeninė saulutė, tikėtinas dalyvių skaičius turėtų būti daugiau nei 500“, – įvardija pašnekovas ir paklaustas, ar vis tik nebijo lietaus sako: „Kaip mėgėjui lietus gal ir yra problema, bet kaip profesionalams jis yra privalumas, nes per lietų sportininkas ne taip pavargsta, lietus veikia gaivinančiai, mažiau gerti norisi.

Žinoma, nesinorėtų, kad lytų per visas šventės dienas, nes bus gerų koncertų, vaikams skirtų pramogų, renginių. Nors ir ekonominis šventės variantas, bet vis tiek laukia geras laikas.“

Registruotis į „Lietuvos kalnų dviračių maratoną“ V Kėdainių etapą dalyviai kviečiami tiek iš anksto, tiek ir renginio dieną atvykus į vietą, tačiau vicemeras pataria: „Visada geriau registruotis iš anksto internetu. Tačiau, žinoma, nespėjusiems, bus galimybė tai padaryti ir prie starto“.

Renginys yra mokamas. O su smulkesne informacija galima susipažinti https://mtbmaratonas.lt/v-etapas-kedainiai-rugsejo-13-d/

Pagrindinis maratono organizatorius yra Panevėžio dviračių klubas „Dviračiai“. Prie lenktynių organizavimo taip pat prisideda „Veloratai“ ir Kėdainių rajono savivaldybė.

2 Komentarai

  • Tai gerai. Pajudėjo dviračių sportas. To mums reikia.

  • labai smagu, kad aktyvūs dviratininkai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video