Jau pripažįsta, kad stiprinamųjų dozių kartojimas – neperspektyvi strategija

 Jau pripažįsta, kad stiprinamųjų dozių kartojimas – neperspektyvi strategija

Asociatyvi BNS Valdo Kopūsto nuotr.

Prognozuoja pandemijos pabaigą

„Rinkos aikštės“ ir BNS inf.

Omikron varianto plitimas turi nulemti COVID-19 virtimą endemine liga, su kuria žmonija gali gyventi, tačiau kol kas ji vis dar yra pandeminė, antradienį paskelbė Europos vaistų agentūra (EVA).

EVA taip pat pareiškė abejonių dėl visos populiacijos skiepijimo ketvirtąja skiepų nuo COVID-19 doze ir sakė, kad stiprinamųjų dozių kartojimas nėra tvari strategija.

„Niekas nežino, kada tiksliai pasieksime tunelio galą, bet mes jį pasieksime“, – žurnalistams sakė Amsterdame įsikūrusios EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Didėjant populiacijos imunitetui ir atsiradus omikron [atmainai], greta vakcinavimo formuosis daug natūralaus imuniteto – mes greitai judėsime endemijoms artimesnio scenarijaus link, – sakė jis, bet pabrėžė: „Neturėtume pamiršti, kad vis dar gyvename pandemijos [sąlygomis].“

PSO taip pat įspėjo, kad skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija. Panašiai kalbėjo ir Europos Sąjungos EVA.

M. Cavaleri taip pat atkreipė dėmesį į omikron atmainos plitimo nulemtą didžiulį krūvį sveikatos apsaugos sistemoms.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) anksčiau antradienį sakė, jog tikėtina, kad per ateinančius du mėnesius omikron variantu Europoje užsikrės daugiau kaip pusė žmonių.

PSO taip pat įspėjo, kad skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija. Panašiai kalbėjo ir Europos Sąjungos EVA.

„Jei laikysimės strategijos kas keturis mėnesius skiepyti stiprinamosiomis dozėmis, galiausiai potencialiai turėsime problemų dėl imuninio atsako“, – sakė M. Cavaleri.

„Antra, savaime aišku, egzistuoja populiacijos nuovargio dėl nuolatinio skiepijimo stiprinamosiomis dozėmis rizika“, – nurodė jis.

Šalims verčiau reiktų pradėti galvoti apie ilgesnius intervalus tarp stiprinamųjų dozių ir jų derinimą su šaltojo sezono pradžia, panašiai taip, kaip dabar skiepijama nuo gripo, sakė M. Cavaleri.

Atskirai EVA paskelbė, jog tyrimai patvirtino, kad nors omikron atmaina yra užkrečiamesnė, ja užsikrėtusių asmenų hospitalizacijos rizika yra perpus ar net tris kartus mažesnė nei delta atmainos atveju.

24 Komentarai

 • Rinka jau kas diena vis su nauju straipsniu pilnu frontu pries skiepus pradejo varyti. Gal Vyktoro stebuklingo vandens pardavimai sumenko kartu su dotacijoms sudlaikraciui?

  • Už šūdlaikraštį susitiksime teisme, greitai paaiškės koks supuvęs žmogus čia komentuoja, bus gėda tau. Tada apie tave straipsnis bus parašytas. Paminėsi mano žodį.

   • Buvom šiandien susitikę su Stase teisme ir nusprendėme, kad ji yra visiškai teisi savo pasisakymu, o Rinka yra antivakserių irštva, visaip kenkianti Lietuvai ir jos žmonėms.

   • Aha, teismas spręs, ar pilieti gali pavadinti spaudos leidini šudlaikrasciu, nes anas kasdien varo anti vakserini bruda. Tik antivakseris, taip gali ismąstyti gudriai 🤣 Man tai idomu, ar pasirodys, RA straipsniu apie kokis chemtrailus ar biko geitso cipus. Truksa jau nedaug.

    • Nepykit ant manes visi as esu Sliapas, komentuoju visokias nesamones, man patinka. Galit visi pakomentauoti grupe Laisvi Kedainiai. Mane vadina vyro kiausiais – šliapa. As esu kavenska Sliapa nors gyvenu Vilniuje

   • Nereikia gąsdinti, už žodį šūdas dar niekas neteisia. Ra išties daug rašo straipsnių prieš skiepus, bet nei žodelio apie Uspaskicho reklamuojamą “ stebuklingą“ vandenį. Blažytė taip pat tyli, lyg būtų vandens į burną prisisiurbus.

    • Perskaičiau visus komentarus ir nieko nesupratau…Esame laisvi, galime rašyti, šmeižti, keikti vienas kitą,..o kas nuo to pasikeis?.. Pagerės mūsų gyvenimas? .Manau, kad dėl tokio blogėjančio gyvenimo kalta ne tik dabartinė valdžia, bet ir patys žmonės..daug kalbama, o iš tų kalbų jokios naudos!!!

  • Tačiau Europos vaistų agentūros (EVA) atstovai perspėja, kad per dažnos stiprinančios COVID-19 vakcinos dozės gali turėti neigiamų padarinių imuninei sistemai ir būti neveiksmingos. Kas keturis mėnesius kartojant sustiprinančias COVID vakcinos dozes, rizikuojama susilpninti imuninę sistemą ir išvarginti žmones, teigiama Europos vaistų agentūros pranešime.

   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/eva-ispejo-del-pakartotiniu-stiprinanciuju-doziu-per-daznas-imuniteto-aktyvinimas-gali-sukelti-problemu.d?id=89177865

 • „Stase“ matos, ,kad esi komuniagų palikimas: ik viena nuomonė, o priešingu atvej – šaudysiu.

  • Ne nuomone, o melas. Melas nera nuomone. Jus, antivakseriai, mela drįstate vadinti nuomone.

 • Teisingai, duot į teismą už šmeižimą ir parodyti kas stovi už šio komentaro. Nors jau ir taip aišku. Lauksime rezultatų. Prieš vieną tokį „konteinerinį“ laimėta. Bus ir čia taip.

  • Jau tu priza laimejai – svento Viktoro stebuklinga vandens bambali.

 • Pirkite ir gerkite Uspaskicho „šventą“ vandenį ir tapkite nemirtingais.

  • Jie ir Uspaskicho myzala pirktu, nes rusas. Tiesa, dabar jau gal maziau. Pries kokius 15 metu tai buvo pilna tu surusintu isgamu: visokiu liudu, galinuciu ir vietiniu aldonuciu. Dabar jau pradviso. Bet ir dabar netruksta dar.

   • Jie ir dabar ta pati daro laizydami Vikondos ledus. Apgailetini parsidaveliai.

 • ir čia skiepų fanatikai aktyviai reiškiasi ir net grąsinimais svaidosil
  Ką darysite, kai sulauksite šitos skiepų aferos finalo?

  • Mes tai nieko. Man idomiau, ka tu darysi, nes negalesi jaustis bent kiek reiksmingesniu užpildyddamas savo nevykusi gyvenima paistalais. Nu gal bus dar Kandsbergiai valdzioj. Tai su jaks galesi kovoti, nes, anie kolukius isgriove ir kinu komunistus pasiunte.

 • Vel eilinis antivakserinis kliedesys, neatlaukantia elementarioos kritikos. Tarkime, as nenoriu sirrgti gripu. Ka darau?. Pasiskiepiju. Taip darau jau kokius 10 metu minimum. Ir nesirgau nei karto juo, nors iki tol sirgdavau nuolat. Bet skiepytis turiu kiekviena sezona. Ir ta darau. Nes tokia skiepo veikimo trukme sitai migai. Lygiai tas pats su Korona. Juo labiau, kad ji mutuojanti, tai yta, kovojanti del savo islikimo su vakcinomis. Todel vakcinas reikia nuolat tobulinti. Zinima, vakcinu deka, korona siuo metu pralaimi. Elgiasi kaip rusu ptopagandistai pries eilini koki pralaumejima: kuo daugiau loja komentaruose, tuo prastesnis ju turinys. Arba kaip seimu marso atstovai: kuo labiau giriasi turtais, tuo labiau klimpsta, i skolas 🙂 taip ir virusas: kuo kaboau silpsta, tuo beviltikiau bando isplisti. Susirgimu skaivius milziniskas, bet zakos, daro daug maziau. O zalos daro maziau del itin puikiu vakcinu itin efektyvaus poveikio. Mire 6 ir visi neskiepyti. Beje, sitaip gamta atrenka ir pacius kvailiausius.

  • pasirodo, kad esi bandomoji žiurkė, ant kurios visus užsienietiškus marmalus išbandys, kol kažkokį teigiamą rezultatą tų marmalų milijardieriai tikrai įrodys.
   Tai tu jau pradėjai kliedėti nuo tų marmalų, kad net nesugebėjai Delfi gerai perskaityti ………
   „Mire 6 neskiepyti ir nepilnai paskiepyti“.

   Kas slepiasi po žodžiais …..“ nepilnai paskiepyti“?
   Kada konkrečiai pradės rašyti kiek nepilnai paskiepytų ir kiek neskiepytų iš tikrųjų?
   Kas gali paneigti, kad tuos žmogelius ir pribaigė pirmasis skiepas, kuris iššaukė ir šalutinių ligų paūmėjimą?

 • Man tai keisciausi koncervu pakalikai:galvos, slamuciai, nafnafai nefnefai, juodelienes ir visi kiti dalbajobai, kurie cia komentuoja. Negi jus nesuprantat, kad komentuodami bet ka jus tik keliat laikrascio reitinga? Kaip jums nedaeina, kad laikrasti jus darot dar populiaresniuz tuo metu jusu muges niekas nebeskaito, premuneratoriu mazeja. Jus rupinkites savo majonezo karaliaus laikrasciu, o dabar visas dienas sedit cia komentaruose.negi jus gyvenimo netueit? Kodel koncervai tokie pikti? Nuolat visur viska komentuoja?

  • Jei ne koncervai, senai sedetum su Viktoro agurku siknoje ir slapiankos tik karta i savaite gautum paesti. Dirbtum Vikondoje 3 kart maziau uz minimuma. Nors ka ten, tu jau dabar cia loji uz Viktora gaudamas maziau nei minimuma.

 • Skiepai ir skiepai. Matyt nėra rimtesnių problemų.

  • skiepai ir skiepai, kad nukreiptų dėmesį nuo …….
   Kainos dar kils, tik kiek ir kada tai sustos?

 • Perskaičiau visus komentarus ir nieko nesupratau…Esame laisvi, galime rašyti, šmeižti, keikti vienas kitą,..o kas nuo to pasikeis?.. Pagerės mūsų gyvenimas? .Manau, kad dėl tokio blogėjančio gyvenimo kalta ne tik dabartinė valdžia, bet ir patys žmonės..daug kalbama, o iš tų kalbų jokios naudos!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video