Jau deklaruota 37 proc. pasėlių ploto

 Jau deklaruota 37 proc. pasėlių ploto

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Likus mėnesiui iki pasėlių deklaravimo pabaigos jau deklaruota 37 proc. įprastai deklaruojamo pasėlių ploto. Tikėtina, jog paramos šiemet bus prašoma daugiau nei suplanuota.

Iki trečiadienio ryto patvirtinta 52,6 tūkst. paraiškų, deklaruota 714 tūkst. hektarų ploto.

„Pasėlių deklaravimo sistema nestringa, veikia gerai, apie 3 tūkst. paraiškų per darbo dieną yra patvirtinama“, – Seimo kaimo reikalų komiteto posėdyje trečiadienį teigė žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.

Anot jo, vidutiniškai deklaruojama 13,6 ha plotas, kai pirmą paraiškų teikimo savaitę vidutinis plotas buvo 7- 8 ha.

„Dar liko keturios savaitės ir kadangi turime savaite ilgesnį deklaravimą nei pernai, kol kas tempas yra labai normalus“, – sakė viceministras.

Populiariausia ekoschemų priemonė, kurią renkasi ūkininkai – neariminės technologijos.

„Pati populiariausia priemonė, šiuo metu jau yra 33 proc. nuo suplanuoto ploto pateikta, nuo bendro ploto yra apie 25 proc. Tikrai tos ekoschemos veiklos yra populiarios ir greičiausiai bus daugiau paprašyta paramos nei buvo planuota“, – sakė jis.

Viceministras taip pat teigė, kad nuo šios savaitės žemdirbiai gali tikslinti paraiškų duomenis – jau patvirtinę paraiškas gali jas koreguoti ir naujai patvirtinti.

Balandį prasidėjęs naudmenų ir kitų plotų deklaravimas pagal naują tvarką baigsis birželio 20-ąją.  

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video