Jau apmokestino net ir nakvynę ligoninėje

 Jau apmokestino net ir nakvynę ligoninėje

Keičiasi Dienos chirurgijos paslaugos apibrėžimas ir apmokėjimo tvarka. Dabar tokia paslauga bus laikoma tik tuomet, kai pacientas tą pačią dieną atvyks ir tą pačią dieną po operacijos arba atliktos procedūros išvyks namo./Kristinos Kasparavičės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

VšĮ Kėdainių ligoninėje įsigaliojo nauja Dienos chirurgijos paslaugų teikimo tvarka. Dienos chirurgija bus vienos dienos paslauga ir, norint likti nakčiai ligoninėje su medikų priežiūra, teks papildomai sumokėti 3 eurus už naktį. Tokį įkainį patvirtino Kėdainių ligoninė

Dienos chirurgijos paslauga – tai tokia planinė asmens sveikatos priežiūros paslauga, kuri suteikiama pacientui atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą vienai dienai.

Čia jam atliekama gydomoji arba diagnostinė intervencinė procedūra, po kurios pacientas, atgavęs sąmonę ir apsauginius refleksus bei stabilizavusis jo organizmo gyvybinėms funkcijoms, jis dar tą pačią dieną išrašomas iš sveikatos įstaigos į namus.

Nuo šiol Dienos chirurgijos paslaugos − operacijos ir procedūros − bus teikiamos dienos chirurgijos padalinyje. Čia bus pacientų priėmimo patalpa ir procedūrinis bei apžiūros kabinetai, paskirtos priešoperacinės ir pooperacinės palatos pacientams bei anesteziologijos paslaugoms teikti skirta patalpa ir operacinė.

Šiuo metu leidžiama naudotis bendromis ligoninės operacinėmis. Ligoninėje nelikus akušerijos paslaugų dienos chirurgijos skyriai galės išsiplėsti į buvusias akušerinio skyriaus patalpas.

Tie pacientai, kurie apsispręs namo nevykti ir vis dėlto norės pasilikti nakčiai ligoninėje, priėmimo skubios pagalbos skyriuje turės pasirašyti sutikimą ir gauti mokamą nakvojimo paslaugą ligoninėje. Ten pat ir susimokės už tai 3 eurus be pusryčių. Tie, kurie pageidaus ir pusryčių ligoninėje, turės dar sumokėti 0,78 Eur. Iš viso 3,78 Eur už vieną nakvynę ir pusryčius.

Aut. past.

VšĮ Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė sakė, kad Dienos chirurgijoje jau seniai yra atliekama gana daug operacijų ir procedūrų.

,,Iki šio naujojo įsakymo įsigaliojimo pacientus galėjome laikyti skyriuje 24 valandas ir tokia paslauga buvo užskaitoma kaip Dienos chirurgija. Dabar keičiasi tai, kad pacientai nebeliks ligoninėje net nakčiai. Pacientas turi atvykti ir išvykti tą pačią dieną.

Naujasis standartas dabar yra toks, kaip visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, paciento būklę vertins gydytojas, o tie, kurie dėl sveikatos negalės išvykti, bus perkeliami į stacionarą“, − patikino direktoriaus pavaduotoja R. Kuodienė.

Jeigu dienos chirurgijos paslaugos teikimo metu buvo taikoma sritinė arba bendroji nejautra, po intervencinės procedūros pacientas perkeliamas į poanestezinę palatą, kur iki visiško sąmonės, apsauginių refleksų ir stabilių organizmo gyvybinių funkcijų grįžimo jį stebės gydytojas anesteziologas-reanimatologas ir slaugytojas.

Atgavusį gyvybines funkcijas pacientą stebės dienos chirurgijos paslaugą suteikęs gydytojas ir kiti sveikatos priežiūros specialistai. Įvertinęs paciento sveikatos būklę gydytojas išrašys pacientą į namus, o jeigu pacientas pageidaus likti ilgesniam laikui, jam galės būti suteikiama mokama apgyvendinimo (nakvojimo) paslauga.

Tie pacientai, kurie apsispręs namo nevykti ir vis dėlto norės pasilikti nakčiai ligoninėje, Priėmimo skubios pagalbos skyriuje turės pasirašyti sutikimą ir gauti mokamą nakvojimo paslaugą ligoninėje. Ten pat ir susimokės už tai 3 eurus be pusryčių.

Tie, kurie pageidaus ir pusryčių ligoninėje, turės dar sumokėti 0,78 Eur. Iš viso 3,78 Eur už vieną nakvynę ir pusryčius.

Dienos chirurgijos paslaugas teikti ir sąraše nurodytas diagnostines ir (arba) gydomąsias intervencines procedūras pagal kompetenciją atlikti gali šie gydytojai: abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas akušeris-ginekologas, gydytojas chirurgas, gydytojas ortopedas-traumatologas, gydytojas otorinolaringologas ir gydytojas urologas.

Naują Dienos chirurgijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis reikalavimų aprašą vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu kovo 2 dieną patvirtino LR sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo išduotas asmens sveikatos priežiūros įstaigų licencijas dienos chirurgijos paslaugos galės būti teikiamos iki 2023 m. gruodžio 31 dienos.

2020 metais Kėdainių ligoninėje pacientams buvo suteikta 570 Dienos chirurgijos paslaugų, 2019 metais – 922.

8 Komentarai

  • O kaip supagyvenusias gyventojais ir Jim’s reiks moket

  • Ot gerą direktorę tamulis parinko. Ligoninė sudraskyta dar ir primokėt turėsim. Ir sako nesikeik.

    • Ne ligoninės čia sprendimas, o sveikatos apsaugos ministerijos. Ir ministerija nustatė, kad ligonis po operacijos turi būti tą pačią dieną išrašytas, o eji lieka nakvoti, nakvynė mokama. Aplinkiniuose rajonuose nakvynės kaina 12 eurų, galima ir ten pasirinkti 🙂

  • dekokit konservatoriu reformoms su dulkiu pries aky

  • Konservatoriai su liberalais greit ir orą apmokesdins. Vargas mums.

  • Pigiausias viešbutis Lietuvoje , prašom nepasididžiuoti apsilankyti Kėdainiuose ir pernakvoti su gurmaniškais pusryčiais už 3,78 er . Adresas Budrio 5 kreiptis bet kokiu oru . Liukso kambarys paruoštas ministrams ir eiliniams klapčiūkams.

  • Aš tai supratau, kad nakvynė liukso kambaryje adresu Budrio -5 kainuoja tik 3 eurus, o tie likę 0,78 euro centai už gurmaniškus pusryčius….Pigiau niekur nerasite…. Rezervuokite vietas iš anksto….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video