Įstaigose tikriausiai turės atsirasti vaikų kambariai

 Įstaigose tikriausiai turės atsirasti vaikų kambariai

Seimas siūlo savivaldybės institucijose ir įstaigose įrengti valandinius vaikų priežiūros kambarius. Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis sako, kad tai padėtų tėvams išlaikyti tvirtesnius santykius su vaikais./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Seime pagaliau svarstomas įstatymas, kuriame numatyta savivaldybės institucijose ir įstaigose įrengti valandinius vaikų priežiūros kambarius. Tiesa, Kėdainių savivaldybėje tokį kambarį mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis kartu su tarybos nare Aušrele Kaminskiene siūlė įrengti dar prieš trejus metus, kai net nebuvo jokios kalbos apie tai padaryti įpareigojantį įstatymą, tačiau tuomet tokia jų iniciatyva pritarimo nesulaukė, o dabar, matyt, turės būti įgyvendinta net įstatymo tvarka.

Rugsėjį po pateikimo Seimas jau pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma savivaldybių institucijose ir įstaigose, kuriose yra ne mažiau kaip 100 darbuotojų, įrengti vaikų priežiūros kambarius. Įstatymo projektas perduotas svarstyti komitetuose.

Vos pradėjęs dirbti naujose pareigose savivaldybėje dar 2019 metų vasarą mero pavaduotojas iš karto siūlė idėją kambarį vaikams įrengti be jokio įstatymo. Tada neatsirado supratimo ir galimybių.

Dabar, jei įstatymas įpareigos, kaip ir kur įrengti kambarį vaikams, bus svarstoma ir Kėdainių rajono savivaldybėje.  

,,Patalpų tikrai nėra per daug, tačiau gerai pagalvoję būtinai surastume. Svarbiausia, kad taip realiai galėtume padėti tėvams ir vaikams jaustis saugesniems. Įkūrus tokį kambarį savivaldybės patalpose, manau, tai būtų geras pavyzdys ir privačioms įmonėms, ir kitoms įstaigoms“, − sako mero pavaduotojas P. Aukštikalnis.

Viena iš įstaigų, kur pirmiausiai turėtų atsirasti vaikų kambariai – rajono savivaldybė. Idėją apie tokio kambario įrengimą vicemeras Paulius Aukštikalnis, pats auginantis du vaikus, siūlė dar tada, kai nė nebuvo svarstoma apie įstatymą./„Rinkos aikštės“ ir asmeninio archyvo nuotr.

Jam, kaip dviejų nepilnamečių vaikų tėvui, įvairios situacijos yra gerai pažįstamos. Vaikai nori užeiti pas tėvus į darbą ir nors trumpai pabūti su jais. Tėvai išsispręstų klausimą, kur trumpam priglausti vaikus po pamokų ar būrelio, kad vaikai nebūtų namuose vieni, kol tėvai dirba.   

,,Visos priemonės, kurios leidžia tėvams geriau jaustis darbe, yra reikalingos. Gal tas kambarys ir nebus naudojamas visą laiką, bet kiekvienai šeimai, auginančiai vaikus, tai didelė pagalba. Spręstume dėl jo darbo laiko trukmės, vietos, žmogaus, kuris prižiūrės vaikus. Tartumės su administracijos kolektyvu ir rastume išeitį pagal jų konkrečius poreikius“, − sako P. Aukštikalnis.

Kėdainių rajono savivaldybėje dirba 171 žmogus. Darbuotojai augina 86 vaikus nuo 0 iki 11 metų amžiaus.

Kėdainių rajono savivaldybėje dirba 171 žmogus. Darbuotojai augina 86 vaikus nuo 0 iki 11 metų amžiaus.

Aut. past.

Pagal Darbo kodeksą abu tėvai, auginantys 2 ir daugiau vaikų iki 12 metų arba vieną neįgalų vaiką iki 18 metų, kartą per mėnesį gali pasinaudoti papildoma apmokama poilsio diena, kuri vadinama mamadieniu arba tėvadieniu.

Tokias dienas Kėdainių rajono savivaldybėje ima 10 darbuotojų, du iš jų politinio pasitikėjimo tarnautojai. Jomis pasinaudoja 3 tėčiai ir 7 mamos. Šią dieną pasiima ir mero pavaduotojas P. Aukštikalnis.

Tėvai, kurie turi 1 ar daugiau vaikų iki 14 metų, besimokančių pagal priešmokyklinio, pradinio ar bendrojo ugdymo programą ir kurie neturi teisės į papildomas poilsio dienas, pirmąją mokslo metų dieną gali pasiimti pusę laisvos dienos.

Svarbiausia, kad taip realiai galėtume padėti tėvams ir vaikams jaustis saugesniems. Įkūrus tokį kambarį savivaldybės patalpose, manau, tai būtų geras pavyzdys ir privačioms įmonėms, ir kitoms įstaigoms.

P. Aukštikalnis

,,Nepamirštam, kad ir šeimų yra įvairių. Yra ir vienišų mamų, kurioms tokia valandos ar dviejų pagalba savo darbe būtų didelė parama. Bet kuriuo atveju savivaldybė, kaip įstaiga, turi kurti vis geresnes sąlygas savo darbuotojams, o ypač šeimoms. Gaila, kad tam, jog geros idėjos būtų realizuotos, kartais nepakanka tik supratimo ir noro, bet ir aukštesnio įstatymo“, − sako P. Aukštikalnis.

Atsiradęs vaikų priežiūros kambarys padėtų dirbantiems tėvams derinti šeiminius įsipareigojimus su darbiniais.

„Aš kaip įstaigos vadovas abi rankas keliu už tai, kad darbuotojams darbo ir gyvenimo sąlygos gerėtų ir palaikau bei palaikysiu šitą iniciatyvą, kuri, tikiuosi, bus įtvirtinta ir įstatymu“, – sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

5 Komentarai

  • Skaitytojų dėmesiui.. turėtų būti pažymėta Nijolės žento reklama. Vorūnės vargai

  • Vorunele, kodel apie musu vadova nei zodelio? zinom, kad jis tau jau buves, bet vis tiek ne apie zenta galejai saldziai iki apsivenimo rasyti.

    • Nu neklause Žento prieš trejus metus. Toks ismintingas. Ne Paulius, o Saliamonas visas 😂 Nuo Aukstųjų kalnų zvelgia. Toli mato.

  • Ar ne vaikų darželis atsidarys .. kada tada ką nors dirbsit…

  • Galės N.N. išėjusi į pensiją vaikus prižiūrėti. Nors jau senai laikas buvo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video