Išsigandę kreipėsi į policiją: vieniems vaiko pinigus išmokėjo du kartus, kiti jų visai negavo

 Išsigandę kreipėsi į policiją: vieniems vaiko pinigus išmokėjo du kartus, kiti jų visai negavo

BNS nuotr.

Vaikus auginantys tėvai, šiais metais sulaukę džiugios žinios, kad vaiko pinigai nuo sausio didėja 10,50 Eur – nuo 85,75 iki 96,25 euro, netruko atsidurti keistoje situacijoje – vieniems kėdainiečiams vaiko pinigai išmokėti po du ar net tris kartus, o kiti kol kas dar visai jų negavo. Kėdainių rajono savivaldybėje yra per 6 tūkst. šeimų, gaunančių vaiko pinigus, tad buhalterėms tenka plušėti išsijuosus sprendžiant nesusipratimus dėl vieniems sudvigubintų ir sutrigubintų, o kitiems – vėluojančių mokėjimų. O štai viena savivaldybė darbuotoja, sumaniusi šią užduotį pasilengvinti ir prašymą grąžinti permokas paskelbusi feisbuke, buvo apskųsta policijai.

Kėdainiečių vaikams – per 10 mln. eurų

Kaip informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, per praėjusius metus vaiko pinigus Kėdainiuose gavo 8,5 tūkst. vaikų. Tam buvo skirta 10,2 mln. eurų.

Kiek pinigų šiemet bus išmokėta vaikus auginančioms Kėdainių rajono gyventojų šeimoms, kol kas dar tiksliai nesuskaičiuota.

Padidinus vaiko pinigus, tam, kad visos šalies vaikai gautų išmokas, iš valstybės biudžeto numatyta apie 692 milijonai eurų. Visoje šalyje vaiko pinigus gaus daugiau kaip pusė milijono vaikų.

Išmokėjo vaiko pinigus „į priekį“

Ministerija teigia, kad vaiko pinigai mokami kartą per mėnesį iki 25-osios mėnesio dienos. Tad jei dar pinigų negavote, reikia tiesiog palaukti. Tačiau tie, kurie gavo dvi ar tris išmokas už vaikus, turėtų susisiekti su Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriumi ir susitarti dėl permokų grąžinimo.

Yra ir kitas variantas – negrąžinti permokėtų pinigų, bet nusiteikti, kad kitą mėnesį vaiko pinigai jums nebus pervesti. Vaiko pinigai vėl bus pervedami tada, kada išsilygins permoka, kurią gavote sausio mėnesį.

Buhalterė pasidalino prašymu socialiniame tinkle

Įvykus šiam nesusipratimui, savivaldybės buhalterė Dalia Vaitkutė fesibuke pasidalino informacija apie tai, ką reikėtų daryti gavus vaiko pinigų permoką. Taip pat prisegė sąskaitos numerį, kur reikėtų grąžinti permoką.

Tačiau šis skelbimas sukėlė abejonių ir mamos apie tokį įrašą pranešė… policijos pareigūnams.

Netrukus įrašas iš socialinių tinklų buvo pašalintas.

„Mūsų kaimo ir kaimynų kaimo bendruomenių puslapiuose sklinda ši informacija atseit iš savivaldybės, tačiau ji mums pasirodė įtartina ir mes kreipėmės į policiją. Ar yra daugiau nukentėjusiųjų dėl šitų apsimetėlių? Nuo kada pašalpas feisbuke dalina?“ – teiravosi viena mama.

Vėliau ji pridūrė, kad daug kam kilo įtarimas, kodėl permokas gavę tėvai yra ieškomi per socialinius tinklus, kai savivaldybė turėtų turėti visą reikalingą informaciją ir tokiu pranešimu pasidalinti asmeniškai su žmonėmis.

Kėdainių rajono savivaldybėje yra per 6 tūkst. šeimų, kurios gauna vaiko pinigus. Šiais metais vaiko pinigai didėja – sieks 96,25 Eur, kai pernai vaiko pinigai siekė 85,75 Eur.

Aut. past.

Parašė ir savivaldybė

Vėliau jau panašaus turinio pranešimas pasirodė ir oficialiame Kėdainių rajono savivaldybės feisbuko puslapyje.

„Kėdainių rajono savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. sausio 15 d. dėl techninių kliūčių AB Swedbanke esantiems gavėjams, gyvenantiems Kėdainių rajono savivaldybės kaimiškose seniūnijose (išskyrus Kėdainių miesto seniūnijos gyventojus), buvo pervestos dvigubos vaiko išmokos (visos vaiko išmokų rūšys). Prašome vieną išmoką grąžinti į savivaldybės administracijos banko sąskaitą, iš kurios buvo mokami pinigai. Atsiprašome už nesklandumus. Negrąžinus vienos išmokos, 2024 m. vasario mėn. vykdant išmokų vaikams mokėjimą už sausio mėn. išmokos dydis bus neišmokėtas arba sumažintas, išmokant priklausantį skirtumą“, – rašoma pranešime.

Ministerija teigia, kad vaiko pinigai mokami kartą per mėnesį iki 25-osios mėnesio dienos. Tad jei dar pinigų negavote, reikia tiesiog palaukti.

Aut. past.

Vaiko pinigus gali gauti ir pilnamečiai

Vaiko pinigai bendrąja tvarka mokami kiekvienam vaikui iki tol, kol jam sueis 18 metų, tačiau jeigu aštuoniolikmetis dar mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, jam taip pat priklauso vaiko pinigai.

Paaiškėjo, kad vaiko pinigus išmokėti galima iki kol asmeniui sukaks 23 metai, žinoma, tik tokiu atveju, jei jis mokosi mokykloje.

Tačiau tokiu atveju, kai sulaukiama pilnametystės dar besimokant mokykloje, tam, kad būtų mokami vaiko pinigai, vienas iš tėvų arba pats vaikas turi pateikti prašymą.

Prašymą gauti išmoką vaikui galite pateikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) spis.lt ar tiesiogiai kreipdamiesi į savivaldybę.

Gausios šeimos gauna didesnius vaiko pinigus

Šeimos, kuriose auga trys ir daugiau vaikų, taip pat gauna ir didesnius vaiko pinigus. Didesni pinigai mokami nevertinant šeimos pajamų.

Jei šeimoje auga trys ir daugiau vaikų, už kiekvieną vaiką mokami ne tik vaiko pinigai –  96,25 euro vaikui, bet ir papildoma išmoka už kiekvieną vaiką po 56,65 euro.

Vadinasi, jei šeima turi tris vaikus, jiems išmokama bendra vaiko pinigų suma siekia 458,7 euro. Jei šeima augina keturis vaikus, išmokama vaiko pinigų suma siekia 611,55 euro.

14 Komentarai

 • Kokia beda si men ir nemokejo daugiau pinigu dauguma tevu gavo uz gruodi lapkricio men vaiku pinigus ,o antra kart gavo uz gruodi .Tai sausis nieko o vasari gaus uz sausi ir beda ispresta

 • Ka cia nusisneki pusdurne

 • Kas pervedė tas tegu ir darosi grazinimus ir moka bankui pinigus. Kodėl aš turiu iš savęs dar sumokėti pavedimo mokestį?

  • O aš tai siūlau permokas pradėt gražint nuo balandžio ir per 5 ar 7 metus gražint. Juk taip galima nes viena valstybinė įmonė taip gražins permokas.

  • seip butu sazininga grazint permoka nes ivyko klaida, moteris nezinodama ko besigriebt ikele skelbima telefonas nurodytas nesunku juo pasiskambint ir pasitikslint, jei ne tas skelbimas ar as buciau ziurejus isvis saskaita … kokia cia tragedija iskele visi

   • Iš žmogiškos pusės aš suprantu. Tiesiog čia yra principo reikalai. Ne vienas esam suklyde ir permokėja, už vandeni, elektra, dujas. Spėkit ar kuri nors įmonė nori gražint permoka?

 • ir dabar iškilo problemos.Kodėl elektrikams jų nėra?Apstūmė tautos mastu ir,,nie v odnom glazu“.

 • Savivaldybės atstovai galėjo skelbimą /raginimą/priminimą paskelbti ir su informacija,kad „vaikas ,sulaukęs 18 metų ,bet dar besimokantis mokykloje,taip pat gauna „vaiko pinigus“——–tik reikia prašymą parašyti. :)spalio mėnesį vaikui suėjo 18-ka ir pagalvojau, ačiū valstybei -padėjo ,kiek galėjo, nes įmokos nebepasiekė jo sąskaitos.Atsitiktinai iš kalbos išėjo kalbantis su kita mama.Nuėjau,parašiau prašymą-viskas susitvarkė ir toliau gaunam įmokas. Bet jei yra tokia informacinė sklaida,gal būtų galima žmonėms priminti/skelbti.?

  • jei ne tas ,,iš kalbos išėjo“.

 • Didžiausia bėda savivaldybėje su komunikacija – informacija. Niekas neaišku žmonėms. Puslapyje jų nesąmonės. Nemoka informacijos įdomiai pateikti arba tingi tiesiog

  • Tikrai neginu savivaldybės komunikacijos metodų, ypač po šio paskutinio akibrokšto, tačiau sutinku ir su tuo, kad sudėtinga iškomunikuoti visiems suprantama kalba. Vieno išsilavinimas ir suvokimas vienoks, o kitas ir po 15 paaiškinimų gali nesuprasti. Štai ir komentaruose kažkas atsibudo, iki kada ir kokiomis sąlygomis priklauso „vaiko pinigai“. Neva savivaldybė turi skelbti kas kuriam priklauso, su vardais ir pavardėmis. Jei atmintis neapgauna, panaikinus pNPD(papildomą neapmokestinamą pajamų dydį) Vyriausybės siūlymu ir Seimo pritarimu, pasirašius Prezidentui buvo pradėta mokėti. Tai jūs norite mane įtikinti, kad būtent Kėdainių rajono savivaldybė turi viešinti valstybės mastu iš savo lėšų tai, ką nusprendė ne ji? Ar ne per daug garbės ir išlaidų kaip Kėdainiams?

   • Gal galit atsiliepti mamytes kurios turi 3 vaikus, ar visos gaunat po 458.7,ar cia nuo savivaldybiu priklauso, nes as gaunu tik 408

  • Man ir tekę yr permoket už komunalinius ar taip už paslaugas paprasčiau ir gražino,jokių problemų visi gali klysti,su laiku galai išlenda ir viskas susitvarko.

 • o paprastai lietuviškas pranešimas,tai aš ,trečiąkart gavęs vaiko pinigus,tikrai nebūčiau taip išsigandęs.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video