Iškritęs sniegas kelininkų ir komunalininkų neišgąsdino

 Iškritęs sniegas kelininkų ir komunalininkų neišgąsdino

Valstybinės reikšmės kelius Kėdainių mieste ir rajone, į kuriuos įeina ir pagrindinės Kėdainių miesto gatvės, valo akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnyba/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienį iškritęs pirmasis sniegas Kėdainių kelininkų neišgąsdino – situacijai buvo pasirengta, todėl nesusipratimų išvengta. Kelininkai tikina, kad jų sandėliai pilni kelių barstymui reikalingų medžiagų, technika ir ją vairuojantys žmonės pasiruošę, tad vos pablogėjus situacijai – jie kibs į darbus ir barstys bei valys gatves. 

Jau teko valyti ir barstyti

Valstybinės reikšmės kelius Kėdainių mieste ir rajone, į kuriuos įeina ir pagrindinės Kėdainių

miesto gatvės, valo akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnyba. Jos vadovas patikino, kad pirmadienis kelininkams jokių staigmenų nepateikė.

„Pirmadienį ankstyvą rytą mūsų technika išvažiavo valyti kelių. Keliai buvo ne tik valomi, bet ir barstomi druska bei smėlio ir druskos mišiniu. Taip pasiekiamas didesnis efektas nei tik valyti, ar tik barstyti. 

Pirmadienį mūsų mieste ir rajone buvo išbarstyta apie 20 tonų druskos ir apie 40 tonų druskos bei smėlio mišinio. 

Druska daugiausiai buvo skirta „Via Balticai“, o mišinys kitiems keliams“, – informavo Tomas Glebavičius, Kėdainių kelių tarnybos vadovas.

Technika paruošta, sandėliai pilni

T. Glebavičius minėjo, kad Kėdainių sandėliai yra pilni kelių ir gatvių barstymui reikalingų mišinių. Šiemet kelininkai turi pasiruošę virš 2 000 tonų druskos, taip pat apie 2 000 tonų smėlio ir druskos mišinio. 

„Kelių priežiūrai paruošta ir technika – krovininiai automobiliai su valymo ir barstymo technika, autogreideriai, ratiniai traktoriai su valymo technika, frontaliniai krautuvai, sniego rotoriai“, – paaiškino Kėdainių kelių tarnybos vadovas.

Ankstyvą rytą

Mažesnes Kėdainių miesto gatves ir gatveles valo šiauliečių komunalininkų įmonė „Ecoservice

projektai“. Ši įmonė atsakinga ir už miesto šaligatvių bei aikščių valymą. 

Pirmadienį įmonės technika šaligatvius pradėjo valyti pusę keturių ryto. Rankinis šaligatvių ir laiptų valymas pradėtas penktą valandą ryto. 

„Mes prižiūrime Kėdainių miesto vietinės reikšmės gatves, šaligatvius, laiptus, aikštes. Pirmiausia mes nuvalome tas gatves, kuriomis žmonės keliauja į gydymo, švietimo įstaigas. Taip pat nuvalome visas kitas slidžias vietas – įkalnes, pakalnes, laiptus. 

Rankiniu būdu valomos autobusų stotelės, pėsčiųjų perėjos bei sankryžos. Darbus visuomet vykdome atsižvelgdami į tos paros meteorologines sąlygas. 

Mieste yra išdėliotos dėžės, kuriose yra smėlio ir druskos mišiniai, tad jei gyventojams reikia neatidėliotinai pasibarstyti kurią nors vietą, drąsiai galima imti mišinį ir jį pabarstyti ant šaligatvio. 

Mes matome, jei mūsų darbuotojai nesuspėja, jiems atsiųsime pagalbos, visada stengiamės suspėti“,  – informavo Viktorija Juodikienė, bendrovės „Ecoservice projektai“ Kėdainių – Anykščių padalinio vadovė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video