Išbandė biometanu varomą žemės ūkio techniką

 Išbandė biometanu varomą žemės ūkio techniką

Ypač didelio dėmesio sulaukė pasakojimas apie projekto metu išbandytą biometanu varomą žemės ūkyje naudojamą techniką – pirmąjį Lietuvoje įregistruotą dujinį traktorių.

Šiuolaikiniame pasaulyje tvarumo sąvoka aktuali visur – nuo buities iki verslo. Žaliąsias technologijas išmoningai jaukinasi ir žemės ūkio sektorius. Tai įrodė Kėdainiuose surengto Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupės projekto „Inovatyvių biodujų gamybos technologijų ir biometano naudojimas žemės ūkyje“ pristatymo lauko dienos svečiai.

Susitikimą moderavo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos profesorius Kęstutis Navickas.

Projekto vadovas UAB „Addeco“ direktorius Ralfas Lukoševičius pasidalijo įžvalgomis apie biodujų ir biometano sektorių Lietuvoje. Prof. K. Navickas su kolega doc. Kęstučiu Venslausku apžvelgė žemės ūkio žaliavų ir biometano gamybos potencialą mūsų šalyje. Aptariant biodujų ir biometano gamybos technologijas, sukaupta patirtimi dalijosi ir UAB „Addeco“ technikos direktorius Egidijus Buivydas.

Projekto veiklos grupės nariai taip pat papasakojo apie projekto vykdymo metu įdiegtą pirmąją Lietuvoje biometano gamybos ir naudojimo žemės ūkyje grandinę. Renginio svečiams dar pristatytos biodujų gryninimo, biometano suslėgimo bei užpildymo į transporto priemones technologijos.

O ypač didelio dėmesio sulaukė pasakojimas apie projekto metu išbandytą biometanu varomą žemės ūkyje naudojamą techniką – pirmąjį Lietuvoje įregistruotą dujinį traktorių, lengvąjį krovininį automobilį ir šakinį krautuvą.

2 Komentarai

  • kad seime reikėtų įrengt aparatūrą,galinčią surinkt ten sėdinčių člienų gaminamą biometaną ir tai panaudoti ūkės reikalams.

    • Maną byomytaną yš maną analyny angas, net Gazpromas įvertyno su gyryausyju kakybės – šūdo GOST žyenklu, vot blyn.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video