Iš visos Lietuvos – į tradicines varnaėdynes (fotogalerija, video reportažas)

 Iš visos Lietuvos – į tradicines varnaėdynes (fotogalerija, video reportažas)

Šeštadienį Kalnaberžėje (Surviliškio sen.) būriavosi ne tik vietiniai ir gretimų kaimų – Sirutiškio bei Surviliškio gyventojai, bet ir svečiai iš Kauno, Panevėžio ir Radviliškio – čia juos traukė tradicinė varnų valgymo šventė.

Iš ponų pramogos tapo kultūriniu renginiu

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, šventės rengėjai svečiams siūlė įvairias pramogas. Varnų valgymo puota prasidėjo nuotaikingu Kalnaberžės liaudiškos muzikos kapelos „Beržynėlis“ pasirodymu. 

Renginio metu vyko kulinarinio paveldo pristatymas ir degustacija, rankdarbiais prekiavo Kėdainių paraplegikų asociacija, o vakarą užbaigė smagi gegužinė. Ant scenos susirungė Babtų kapela „Šventupis“, Ukmergės kultūros centro Deltuvos filialo liaudiškos muzikos kapela bei kraštiečio, kalnaberžiškio, legendinio muzikanto Juozo Rumbos sūnaus Stepono vadovaujama liaudiškos muzikos kapela.

Visgi, įdomiausia šventės dalis varnų valgymas.

„Ši šventė pas mus vyksta jau daugiau nei dešimt metų, ir ji pamažu pavirto į kultūrinį renginį. Atgaivinome senąją varnų valgymo tradiciją, kuri buvo labai populiari ponų pramoga dar klestint Kalnaberžės dvarui, kuomet čia gyveno carinės Rusijos monarchijos atstovas Piotras Stolypinas, pasakojo Daiva Staškuvienė, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovė. – Pradžioje žmonės varnienos nedrąsiai paragavo iš smalsumo. O dabar valgo dėl to, kad ši mėsa jiems labai patinka.“

D. Staškuvienė pripažino, kad susidomėjimas šia švente yra labai didelis ir kasmet tik auga, mat čia suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos ir užsienio, skambina net ir rusakalbiai žmonės, klausdami, kada čia vyks varnų valgymo šventė, ieško viešbučių, kuriuose būtų galima apsistoti.

Skoniu primena… antieną

„Na, skonis visai kaip antienos, – kalbėjo pirmąjį kartą varnienos paragavę Tomas ir Indrė, į Kalnaberžę iš laikinosios sostinės atvykę paragauti šio netradicinio patiekalo. – Pernai klausydamiesi „Žinių radijo“ išgirdome apie šią šventę ir pažadėjome patys joje sudalyvauti. Sekėme informaciją, domėjomės, kada gi vyks ši šventė ir atvykome. Tie, kas nedalyvavo ir nė sykio nėra ragavę varnienos, praranda labai daug.“

Plačiau apie varnaėdynes Kalnaberžėje, šios šventės ištakas ir tai, dėl ko ornitologai pyksta ant šios šventės rengėjų – jau antradieniniame „Rinkos aikštės“ numeryje!

[#gallery=284#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video