Iš mirties taško išjudinti įstrigę projektai

 Iš mirties taško išjudinti įstrigę projektai

Pastatą, kurio vietoje kyla naujasis priestatas, Šviesiajai gimnazijai padovanojo čia Sėkmės ir lyderystės mokyklą įkū- rusi verslininkė Jolanta Blažytė./Eglės Kuktienės nuotr.

Į tris statinius šiemet investuos per 2 mln.

Eglė KUKTIENĖ

Praėjusieji ir šie metai, nors ir ypatingai keblūs dėl smogusios pandemijos, visgi turi savų pliusų. Centrinė valdžia atriekė dosnų finansinio pyrago kąsnį Kėdainių rajone vykdomiems stambiausiems projektams. Tiek pernai, tiek šiemet gautas solidus finansavimas leidžia darbus daryti sparčiai ir be jokių trukdžių, o vienas projektų bus baigtas jau šiemet.

Baigia 16-os metų darbą

Nuo 2005 metų besitempiantis Kėdainių miesto stadiono projektas pagaliau jau finišo tiesiojoje.

Stadione jau baigiamas statyti aptarnavimo ir buities pastatas su dengtomis tribūnomis, baigiamas stadiono teritorijos apšvietimo įrengimas, taip pat lengvosios atletikos sektorius, pastatyti bilietų pardavimo kioskai ir žiūrovų praleidimo barjerų sistemos bei tvarkoma teritorija.

Prieš dešimtmetį paklota nusidėvėjusi futbolo aikštės danga buvo pakeista, kai ją savivaldybei padovanojo Lietuvos futbolo federacija.

Kėdainių rajono savivaldybė finansavo senos dangos nuėmimo ir naujos paklojimo darbus.

Šiemet iš Valstybės investicijų lėšų (VIP) stadiono rekonstrukcijos projektui skirta 611 tūkst. eurų. Šiemet darbus ir numatoma visiškai pabaigti.

Praeitoje kadencijoje nei iš vietos nepajudėjęs Kėdainių Šviesiosios gimnazijos priestato statybos
projektas pagaliau taip pat sparčiai juda pirmyn. Eglės Kuktienės nuotr.

Pabaigs per kelerius metus

Praeitoje kadencijoje nei iš vietos nepajudėjęs Kėdainių Šviesiosios gimnazijos priestato statybos projektas pagaliau taip pat sparčiai juda pirmyn. Tačiau iki tol, kol vaikai ir mokytojai galės persikelti į naujas patalpas, gali praeiti dar pora metų.

Numatoma darbų pabaiga – 2024 metai.

Pernai gimnazijos priestato statyboms gauti papildomi 300 tūkst. eurų, o šiemet skirta pusė milijono eurų turėtų užtikrinti, kad iki metų galo bus pabaigti pastato fasadiniai darbai.

Tam, kad projektas būtų įgyvendintas, dar trūksta beveik 2,5 mln. eurų, kuriuos viliamasi gauti per artimiausius metus.

Pastatą, kurio vietoje kyla naujasis priestatas, Šviesiajai gimnazijai padovanojo čia Sėkmės ir lyderystės mokyklos įkūrimą inicijavusi verslininkė Jolanta Blažytė.

Kaip sakė Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė, naujame priestate įsikurs erdvios klasės, kurios bus papildytos naujausia technika ir įranga. Tai leis užtikrinti įdomesnį, kokybiškesnį mokymą, tikėtina, tai prisidės ir prie geresnių ugdymo rezultatų.

Priestatas, tikimasi, bus atviras ir visiems kėdainiečiams.

„Statybos darbų vadovas, tarp kitko, mūsų buvęs mokinys, sakė, kad šiemet turėtų būti apšildytos visos sienos iš išorės bei įstatyti langai ir vitrinos. Kitaip sakant, už šiemet gautą finansavimą bus pabaigta pastato išorė, liks tik vidaus darbai“, – informavo mokyklos direktorė.

Šiuo metu jau dengiamas būsimojo gimnazijos pastato stogas.

Atvers ir visuomenei

„Kai priestatas bus baigtas, jame numatyta įrengti didelę aktų salę. Joje bus gera akustika, dėl to džiaugiamės ne tik mes, bet ir Kėdainių muzikos mokykla, kuri taip pat neturi geros salės.

Kita vertus, senamiestyje labai geros koncertinės salės Kėdainiuose kaip ir nėra, tad manome ir viliamės, kad priestate įrengta salė galėtų būti atvira ir visuomenei bei pasitarnauti kultūriniams renginiams“, – vylėsi V. Liutkienė.

2023 metais baigus Kėdainių kultūros centro renovaciją didžiojoje salėje tilps 464 žmonės. Bus įrengti repeticijų kambariai, muzikos įrašų studija, grimo kambariai, choreografijos salė, biuro patalpos, sandėliavimo ir pagalbinės patalpos, sanitarinės patalpos.

Ji pridūrė, kad priestate taip pat bus įrengti specializuoti fizikos, biologijos, chemijos, muzikos, dailės kabinetai. Bus studijos, laboratorijos.

„Mes mokyklos patalpose kol kas esame labai suspausti. Kabinetai mokymuisi yra tiesiog per maži ir neatitinka reikalavimų.

Specializuoti kabinetai neturi pakankamo ploto ir jokios galimybės įsirengti laboratorijas, o priestate bus pakankamai erdvės, kad pavyktų įsirengti laboratorijas su naujausia įranga.

Taip pat lietuvių kalbai ir istorijai bus paskirti dideli ir erdvūs kabinetai. Galų gale turėtume gauti higienos pasą, be kurio gyvename nuo pat gimnazijos atidarymo“, – sakė V. Liutkienė bei akcentavo, kad būtent per mažai erdvės klasėse iki šiol ir buvo ta priežastis, dėl kurios higienos paso gauti nebuvo įmanoma.

Juda ir Kultūros centro renovacija

Dar vienas „amžinas“ projektas – Kėdainių kultūros centro renovacija. Šis projektas tik pernai pagaliau buvo pradėtas realiai įgyvendinti, kai prasidėjo statybos darbai.

Šiam projektui šiemet skirta kone milijonas eurų, o projektą baigti numatoma po dvejų metų. Per tuos dvejus metus dar reikės investuoti apie 1,7 mln. eurų, kad pastatas atitiktų nūdienos kultūrinius poreikius.

Kėdainių miesto stadiono projektas pagaliau bus baigtas jau šiemet. Šiuo metu ten vyksta baigiamieji darbai.

Prieš metus prasidėjus realiems renovacijos darbams, Kultūros centras išsikėlė į buvusios Kauno kolegijos Jonušo Radvilos studijų centro patalpas.

Tuo tarpu 2023 metais baigus Kėdainių kultūros centro renovaciją, didžiojoje salėje tilps 464 žmonės. Bus įrengti repeticijų kambariai, muzikos įrašų studija, grimo kambariai, choreografijos salė, biuro patalpos, sandėliavimo ir pagalbinės patalpos, sanitarinės patalpos. Naujojo Kultūros centro pastato architektūra santūri, dekoro elementų nenumatyta.

Dalis esamo kultūros centro pastato bus demontuojama, esamas centro pastatas plečiamas.

Demontuojamas bus ir ūkinis pastatas. Visos patalpos bus pritaikytos žmonėms su negalia.

Šalia Kultūros centro projektuojamos dvi naujos automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose bus įrengta 105 stovėjimo vietos.

Pėstieji galės patogiai patekti į pastatą rekonstruojamais esamais pėsčiųjų takais, o pagrindinis įėjimas į pastatą išliks toje pačioje vietoje.

Priešais pagrindinius įėjimus į esamą ir rekonstruojamą pastatus numatoma aikštė, grįsta betoninėmis trinkelėmis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video