Individualiai dirbantiems kompensuos iki 70 proc. nuomos mokesčio

 Individualiai dirbantiems kompensuos iki 70 proc. nuomos mokesčio

BNS/ Josvydo Elinsko nuotr.

Vyriausybė pritarė siūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualiai dirbantiems verslininkams būtų kompensuojamos patalpų nuomos ar komunalinės išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik įmonės ar įstaigos, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad bus skelbiami nauji kvietimai šiai paramai, o tam numatyta daugiau kaip 14 mln. eurų.

„Pavasarį tarp galiojusių įvairių pagalbos priemonių verslui viena iš priemonių leido kompensuoti pastoviuosius kaštus, tokius, kaip nuoma, komunaliniai mokesčiai juridiniams asmenims, kurių veikla buvo apribota. Ta pagalbos priemone dėl juridinių dalykų negalėjo pasinaudoti savarankiškai dirbantys“, – posėdyje sakė viceministras Vincas Jurgutis.

Žiniasklaida skelbė, kad šie smulkieji prekybininkai piktinosi paramos skirstymu. Kreipimąsi Vyriausybei ir Seimui parašę Kauno prekybos miestelio „Urmas“ prekeiviai stebėjosi likę vieninteliai negavę jokios paramos ir prašė padengti bent dalį nuomos mokesčio.

Didžiausia kompensacija sieks 70 proc. pastoviųjų išlaidų, patirtų nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų balandžio 30 dienos, bet ne daugiau kaip 20 tūkst. eurų.

Parama dirbantiems pagal pažymą bus susieta su 2019 metais apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o pagal verslo liudijimą – su sumokėta fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma.

Parama sieks 100 proc. sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – beveik 11 tūkst. eurų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video