Ilgalaikiai bedarbiai sveikatą turės draustis patys

 Ilgalaikiai bedarbiai sveikatą turės draustis patys

Asociatyvi BNS Irmanto Gelūno nuotr.

BNS inf.

Nedirbančius, bet turinčius darbo rinkai besirengiančio asmens statusą žmones siūloma apdrausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Kitiems, ypač ilgalaikiams bedarbiams, nuo gegužės draustis teks patiems. 

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti tokią Sveikatos draudimo įstatymo pataisą.

Teigiama, kad nauja tvarka atskirs žmones, kurie ieško darbo ir kurie bedarbiais registruojasi tik dėl socialinių garantijų.

„Tikrai yra tokių žmonių, kurie Užimtumo tarnyboje registruojasi ne tam, kad susirastų darbą, – jie registruojasi tam, kad gautų sveikatos draudimą ir neretu atveju tam, kad gautų socialinę piniginę paramą, nes savivaldybės juos siunčia ten užsiregistruoti. Tokiu būdu mes gauname situaciją, kad šitie žmonės apsimeta, kad jie ieško darbo, o mes apsimetame, kad jiems padedame siūlydami darbą, kai iš tikrųjų problemos yra visai kitos ir jas reikia identifikuoti ir pradėti išspręsti“, – Seimo nariams kalbėjo viceministras Vytautas Šilinskas.

„Įsivaizduokite, jeigu žmogus daugiau kaip dešimt metų niekur nedirbo, atprato nuo rutinos, jam yra tikrai sudėtinga tiesiog natūraliai atsikelti, nueiti į darbą laiku ir išdirbti aštuonias valandas“, – pridūrė jis. 

Viceministro teigimu, visos bedarbių nurodomos priežastys, kodėl jie nedirba, bus analizuojamos.  

Pabrėžiama, kad valstybė draus tik tuos žmones, kurie darbo neranda laikinai ir dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, turi pradelstų skolų ir baiminasi, kad įsidarbinus didžiąją dalį atlyginimo nuskaitytų antstoliai, darbo vieta yra toli nuo gyvenamosios vietos, nėra kur palikti vaikų ar jie slaugo tėvus. 

„Šitas problemas visų pirma turime identifikuoti, tai yra nustatyti, kad tai yra tos priežastys, dėl kurių žmogus nedirba, ir padėti jas išspręsti. Pabrėžiu, kad visiems šitiems asmenims, kuriuos mes vadintume besirengiančiais darbo rinkai, sveikatos draudimas liktų“, – Seimo nariams sakė V. Šilinskas. 

Dabar sveikatos draudimu valstybės lėšomis draudžiami Užimtumo tarnyboje įsiregistravę bedarbiai, tarnybos organizuojamose profesinio mokymo priemonėse. 

5 Komentarai

  • O kam tas sveikatos draudimas kam ji mokėti.jeigu gyd .negydo.prastas gydimas. Ir dar negydo ir nurašo i covida.gydykit .o paskui rinklevas rinkit.Valstybe Lietuvos galetu pasidomėti koks prastas gydymas.ir gydymo paslaugas.

  • Pinigėliai baigėsi reikia kapstyti paskutinius centus iš bedarbių. O tuos pačius perleist pabėgėliams ir ukrainiečiams, jiems gydymas bus pats geriausias.

  • Dėl sveikatos draudimo – sutinku. Kiek tenka gydytis, visada kreipiuosi į privačias klinikas, nes ten aptarnavimas greitas, mandagus, tik deja, mokamas. Valstybinėje poliklinikoje verkti norisi. Visi pikti, skuba, priėmimo laukti reikia mėnesiais.

  • Gal pašalpiniai pradės darbo ieškotis.

  • Reikia daryti išvadas ir pradėti krutėti visiems. Europoje gyvenam. Tai liečia ir svečius

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video